Adófórum

Adózási és számviteli információk

Előlegszámla-sztornó

Számlázás

Előlegszámla-sztornó

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Előleget fizetett a váll. 2008.01.17-én-

1., A számla kiállítva: sorszám-2008/3, 500.000.-

fiz.hat. idő: 2008.01.29.

teljesítés: 2008.01.17.

kibocsátás napja:2008.01.17.

2., A  számlával, ami végszámla , egyidejűleg érkezett az előleg szla sztornója, sorszám:2008/6(megj.2008/3 szla sztornója) -500.000.-ft

fiz.hat.idő:2008.02.12.

teljesítés:2008.01.17.

kibocsátás napja:2008.02.12.

3., számla:2008/7 (a teljes összegről, nincs beszámított előleg)

fiz.hat: 2008.02.12.

teljesítés:2008.02.12.

kibocsátás:2008.02.12., a szla a teljes összegről lett kiállítva

Ugye nem változott az előlegszámlával kapcsolatosan a tv, miszerint a végszámlából kellet volna levonni a fizetett előleget, és nem sztornírozni??? Szerintük a fent leírt mód a helyes, nem javítják.Ily módon a fizetett előleget velük szemben csak egyéb követlésként tudom könyvelni áfa nélkül.

Köszi a válaszokat:Nelly

 

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előlegszámla-sztornó

HozzászólásSzerző: csengeria » szer. feb. 20, 2008 6:32 pm

Szerintem előleg számla esetén, amikor az előleg kiegyenlítésre kerül, illetve a cég számláján jóváírják a pénzt az a számla teljesítési ideje, amivel megegyezik a többi dátum is lehetőség szerint. Amikor az előleghez tartozó gazdasági esemény bekövetkezett az lesz a végszámla teljesítési ideje, és ugyanezen végszámlán kell visszavonni az előleget. A fent leírt mód akkor lett volna helyes előleg tekintetében, ha a szerződés meghíusul és visszaküldi az előleget, amennyiben nem ez történt, úgy a végszámla teljesítési ideje megegyezik az előleg beszámításának teljesítésével. Remélem tudtam segíteni...

csengeria
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Előlegszámla-sztornó

HozzászólásSzerző: panni1021 » szer. feb. 20, 2008 6:44 pm

Kedves Nelly ! úgy tudom én is, hogy a konkrét dologra szólt az előleg , mint ahogy leírtad- akkor a végszámlából kellett volna leminuszolni. Mert nem hiusult meg az előleg- teljesen, hanem be lett számolva a végszámlánál a fizetett előleg. Lehet, hogy a számlázási programjuk nem jó és azért nem tudják helyesen alkalmazni.
panni1021
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Előlegszámla-sztornó

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. feb. 20, 2008 6:50 pm

Nem hiúsult meg a teljesítés, egyszerűen sztornózta az előleg számlát, és kiállított egy másikat a teljes összegről(ráadásul más a teljesítés, fiz.hat idő). Próbáltam győzködni, hogy ez így nem jó, a végszlát a teljes összegről kell , mínusz ekőleg, és az lesz a fizetendő, de köti az ebet a karóhoz.... Ráadásul a sztornó számlára nem is az eredeti fiz hat.időt írta, egyáltalán nem is értem az előlegre miért írt fizetési határidőt, amikor a szla kiállításának napján a vállakozó befizette az előleget a pénztárába.

Néztem az áfa tv-t, biztos elkerülte valami a figyelmemet az előleggel kapcsolatban, de így megnyugodtam.

Így az előleg áfáját nem tudom januárban levonni, de képtelen vagyok meggyőzni arról, hogy nem helyes ahogyan kibocsátotta a számlát.Üdv:Nelly

Köszönöm, már ketten is megerősítettetek!

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előlegszámla-sztornó

HozzászólásSzerző: csengeria » szer. feb. 20, 2008 7:02 pm

Nemrég volt nálunk APEH ellenőrzés és egyentettem a revizorokkal, akik azt mondták az előleg számla fizetési határidejére pl., hogy abban az esetben térhet el a teljesítési időtől, ha elmulasztották időben kiállítani a számlát és a számla kelte miatt nem lehet korábbi a fizetési határidő, egyébként minden más esetben a dátumok megegyeznek. A végszámlánál meg egyértelműen a a végszámla végösszegére vonatkozik a fizetési határidő, nem az előleghez tartozik.

csengeria
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 46 vendég

cron