Adófórum

Adózási és számviteli információk

KFT tag saját gkocsi

Juttatások, költségtérítések

KFT tag saját gkocsi

HozzászólásSzerző: KovacsJ » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Hogyan kell a KFT tagnak a saját gépkocsi használatot elszámolni, könyvelni és bevallani? Az előző könyvelő a cég nevére kért számlákat számolta el, ez szerintem nem tehető meg.

Másik kérdés szerintetek is munden évben új számlatömböt kell kezdeni? Én nagyon csodálkoztam, hogy az igy csinálták? Zsuzsa

KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

KFT tag saját gkocsi

HozzászólásSzerző: bezi02 » kedd feb. 19, 2008 3:26 pm

A kft tag saját gk használatáról útnyilvántartást vezet és ez alapján kell a vállalkozás érdekében felmerült költségeket kiküldetési rendelvényen elszámolni és kifizetni.Ha az apeh árat és a 9Ft ktg átatlányt választ akkor nincs szja fizetési kötelezettség sem.

Nem kell új számlatömböt kezdeni új évben.

bezi02
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

KFT tag saját gkocsi

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » kedd feb. 19, 2008 3:52 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

KFT tag saját gkocsi

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » kedd feb. 19, 2008 3:58 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

KFT tag saját gkocsi

HozzászólásSzerző: zol75 » szer. feb. 20, 2008 12:34 pm

Saját gépjármű elszámolásánál útnyílvántartás alapján lehet elszámolni, mindenképp az APEH által közzé tett üzemanyagárakat kellene használnod! Ezekhez nincs számla, főleg nem a Kft nevére kiállítva. Nincskülön bevallásban, hiszen így adó és járulékmentes! Könyvelned pedig a személyi jell.kifizetések közt kell. 
zol75
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

KFT tag saját gkocsi

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szer. feb. 20, 2008 1:15 pm

Sziasztok! Szerintem a fentieket olvasva, itt kezdődik az az elkülönítés, hogy útnyilvántartás alapján vezeti-e a sajátgépkocsi használatot, ha útnyilvántartást vezet akkor szerinetme szerepeletetni kell a bevallásban bevétel és költség is egyúttal, ha kiküldetési rendelvény alapán , akkor már csak költség. Abban teljesen egyetértek, hogy a Kft-é neveére számla semmiképpen nem jó, nem számolható el, max az útnyilvántartás mellé le lehet fűzni, hogy igazolta, azt a tényt, hogy más volt az üzemanyag ár és nem fogadja el az APEH által közétett árat. Üdv: Márti 

Zsuzsa! nem kell minden évben új számla tömb, van aki céltudatosan újat nyit, hogy régit ne kelljen esetleg ellenőrzsére vinni, de ez nem igaz így sem, mert ekkor is megnézik a régi tömböt hogyan zárta.

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

KFT tag saját gkocsi

HozzászólásSzerző: vkatakata » szer. jan. 06, 2010 11:45 am

Az lenne a kérdésem a témához kapcsolódva, hogy 2010. január 01-vel a saját szgk. elszámolás a vállalkozásban továbbra is adómentes? (Természetesen vezetem az útnyilvántartást stb.) Erre vonatkozólag semmit sem találtam a neten.
vkatakata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

KFT tag saját gkocsi

HozzászólásSzerző: vkatakata » szer. jan. 06, 2010 11:47 am

Az lenne a kérdésem a témához kapcsolódva, hogy 2010. január 01-vel a saját szgk. elszámolás a vállalkozásban továbbra is adómentes? (Természetesen vezetem az útnyilvántartást stb.) Erre vonatkozólag semmit sem találtam a neten.
vkatakata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

KFT tag saját gkocsi

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. jan. 06, 2010 12:03 pm

Kedves Kata!

A saját gépkocsi elszámolása 2009. februártól megváltozott. Az eredeti kérdés ill. a válaszok ahová becsatlakoztál a kérdéseddel 2008.éviek!

Ha útnyilvántartással számolsz el gk. használatot cégautó fizetési kötelezettséged van 2009. február 01-től, kivéve ha kiküldetési rendelvény alapján térítik meg a felmerült költségeidet.

Üdv:

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

KFT tag saját gkocsi

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. jan. 06, 2010 12:11 pm

Nekem az APEH átfogó ellenőrzésen nem kifogásolta, hogy az 521-be (egyéb anyagjellegű ktg-ek) könyveltük a kiküldetési rendelvényekről a költséget.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég