Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozó könyvelése

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozó könyvelése

HozzászólásSzerző: ciza » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Most vettem át egy egyéni vállalkozó könyvelését(pontosan a 2007 évi anyagát)Éttermet működtet,rengeteg a kiadása,kevés a bevétele úgy látom.az előző könyvelő olyan rezsikiadásokat is elszámolt amelyek nem a vállalkozó nevére szóltak.A helyiség bérleti díja az ev nevére szóló számla, de a rezsiköltségeket nem számlázták tovább,hanem a bérbeadó nevére szóló számlák vannak.Úgy gondolom ezt be se állíthatom a könyvelésbe. Azt nem tudom ,hogy mennyire gond hogy ennyire veszteséges,vállaljam a kockázatot hogy esetleg ellenőrzik,hogyha mindent lekönyvelek,vagy hozzam ki nyereségesre!
ciza
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Egyéni vállalkozó könyvelése

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd feb. 19, 2008 11:00 am

Szia! Ha az egész 2007-et ujra kell csinálnod, akkor ne kockáztass, csináld meg rendesen. Ha nem induló vállalkozás, nem hoznám ki veszteségesre. Sajnos olyan idők járnak az éttermesekre, hogy nem fontos nekik az áthozott veszteség, van költség így is bőven. Legalábbis az én vállalkozóimnál. Többnyire az a gondom, mit ne könyveljek le. Csak azt könyvelném le, ami a vállalkozó nevére szóló számla. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó könyvelése

HozzászólásSzerző: andulka » kedd feb. 19, 2008 12:48 pm

Ha olyan számlát is elszámolt, ami nem az EV nevére szólt, akkor az baj. Méginkább az, ha az ÁFÁ-ját is levonásba helyezte :(

 

 

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Egyéni vállalkozó könyvelése

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » kedd feb. 19, 2008 3:42 pm

Szia! Én is azon a véleményen vagyok, ha átkönyveled akkor tedd teljesen a helyére a dolgokat, de előtte gondold át, hogy át akarod-e könyvelni. Az előző könyvelő könyvelési dolgaiért Ő felel, Neked elvileg csak a záró adatokat kell figyelned, abból kell nyitnod. Ilyenkor el szoktam gondolkodni, valyon az előző könyvelő könyvelt rosszul, vagy az ügyfél lehet eljutatta a könyvelőjét egy tudatlansági fokra, mindkét eset előfordul. Sajnos velem is előfordult már amikor a vállalkozó anyagát úgy adtam át, hogy csak augustusig volt könyvelve, mert onnan már az anyagát be sem fogatuk, mivel már egy éves könyvelési díjammal tartozott és közöltem vele decemeber elején , hogy ha nem fizet hiába hozza az anyagátz már nem könyvelem, én is elgondolkodtam ugyan a következő könyvelője mit gondol rólam, hogy decemberben még csak augusztusig könyvelek? persze a pénzemet is buktam(na enm ez volt az első). Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Egyéni vállalkozó könyvelése

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » kedd feb. 19, 2008 3:43 pm

Szia! Jaj elfelejtettem, andulkának igaza van a nem nevére szóló számlát nem lehet lekönyvelni, ez nagy hiba.Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Egyéni vállalkozó könyvelése

HozzászólásSzerző: zsonita » szomb. feb. 23, 2008 2:10 pm

Szia!

Ha belenyúlsz a 2007-be akkor csak a nevére szóló számlákat könyveld le.

Egyetértek a többiekkel! Hogy aztán veszteséges vagy nyereséges lesz az még ezer és egy dologtól is függ.

Üdv: Zsonita

zsonita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron