Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kül- és belföldi fuvarozás

Egyéni vállalkozók

Kül- és belföldi fuvarozás

HozzászólásSzerző: osszeg » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Köszöntök Mindenkit! Kérem szíves segítségeteket a következő kérdésben: Áfakörös egyéni vállalkozó szeretne lenni egy magánszemély, fuvarozás lenne a fő profilja. Kell ehhez a szükséges kategóriás jogosítványon kívül egyéb valami, hogy megkapja a vállalkozói igazolványt? Könyvelésileg van valami különös szabály ami ezt a tevékenységi kört érinti? A tehergépjárművet lízingbe szeretné venni, több mint 20 %-át kifizeti önerőben. Mikor tudja visszaigényelni az áfáját ennek a gépjárműnek az új szabályok szerint? Köszönöm szépen!

osszeg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kül- és belföldi fuvarozás

HozzászólásSzerző: anlevdor » kedd feb. 19, 2008 11:38 am

Szia! A magánvállalkozás kiváltásához semmi különös nem szükséges,de ezk után jön a nagyobb költségekkel járó ügyintézés.Kell egy szakmai irányító a cégnél akinek rendelkeznie kell Árufuvarozói vizsgával(nem összetévesztendő a gépjárművezető belf.nemz.árufuv.vizsgályával)melyeket az érdekképviseletek(NIT,MKFE stb..) álltal indított tanfolyamon tud megszerezni(kb 200.000),de alkalmazhatsz is egy ilyen személyt is aki rendelkezik a megfelelő papirokkal.Rendelkezni kell egy fedezetigazolással(3.5t alatt 1.5millió 3.5 felett 2.5 millió per gépjárműszerelvény) melyett (ez könyvizsgálóval kiváltható kft-k esetén)szintén az érdekképviseletek(ahol tagnak kell lenned) kiadnak egy bizonyos százalékért(a pontos százalékra most pontosan nem emlékszem .Ha nemzetközizel az autóval rendszámra szóló cmr biztosítást kell kötni az árura díja kb 10000/negyedév.Talán ha ezek megvannak nagyobb költség nem lesz de azért ezt csak kutyafuttában irtam le,azért tartalékolj mert az üzemanyagárak az egekbe a fuvardíjak meg a föld alatt vannak.Az Áfát mivel uj vállalkozás vagy negyedévente kell befizetni ill tudod viszaigényelni(a visszaigénylést nem nagyon szeretik)Remélem tudtam segíteni és sikeres lessz a vállalkozásotok.Üdv
anlevdor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Kül- és belföldi fuvarozás

HozzászólásSzerző: osszeg » kedd feb. 19, 2008 1:07 pm

Igen, nagyon sokat segítettél! Talán még annyit, hogy a lízingelt autó áfáját akár most a vállalkozás első negyedévében vissza tudom igényelni? Köszi!
osszeg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kül- és belföldi fuvarozás

HozzászólásSzerző: anlevdor » kedd feb. 19, 2008 2:35 pm

Az Áfát visszaigényelheted az első negyedév után de az apeh előszeretettel alkalmazza hogyha visszaigénylendő áfád van azt a negyedév végén ujra ellenörzi és akkor 90 napra ráülnek,szóval ezzel a lóvéval nagyon nem érdemes számolni.Könyvelővel kapcsolatban azért azt javaslom próbálj meg valaki olyat keresni aki benne van a fuvarozásba pl napidíj elszámolás stb.A nemzetközi áfát(tankolás) szintén vissza tudod igényelni az érdekképviseleteken keresztül 5%-ért.Ha valami kérdésed van a fuvarozással kapcsolatban szivesen segítek én is  csinálom egy ideje,a könyvelésben csak azt tudom amit napi szinten végzek a vállalkozásommal kapcsolatban.üdv
anlevdor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Kül- és belföldi fuvarozás

HozzászólásSzerző: osszeg » szer. feb. 20, 2008 8:45 am

Köszönöm szépen Andlevdor! Igazán nagyon sokat segítettél!
osszeg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 93 vendég

cron