Adófórum

Adózási és számviteli információk

egyetemista átalányadós járuléka

Egyéni vállalkozók

egyetemista átalányadós járuléka

HozzászólásSzerző: kiseva » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Most már teljesen meg vagyok zavarodva... légyszi segítsetek!!! Nappali tagozatos egyetemista átalányadós egyéni vállalkozónak a jövedelme után kell járulékot fizetni?  A 1950 tételes EHO-t megfizette, az utolsó negyedévben volt 800 ezer bevétele, ennek a 60%-a vagyis 480ezer az átalányadó alap. Szóval kell ez után járulék, vagy csak az átalányadó és a különadó? Felhívtam az APEH-ot , ott azt mondták nem kell járulék, de 14% %-os EHO kell, na itt vesztettem el a fonalat, mert szerintem azt semmiképp nem kell fizetnie.

Légyszi-légyszi írjatok! Előre is köszönöm! 

kiseva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

egyetemista átalányadós járuléka

HozzászólásSzerző: csirip » szer. feb. 13, 2008 2:39 pm

Szia! Az átalányadó tv sztem csak kieges vállalkozóról és "nem kieges" vállalkozóról beszél. Azaz ha nem kieges,akkor meg vonatkozik rá a minimálbér utáni járulékfizetés. De ez csak az én véleményem. Viszont, sztem, ha pld havi 200 e Ft a bevétele akkor is csak 69 e után fizetne járulékot, meg ha 1200 e Ft akkor is.....A többit megfizeti az adóval. Remélem okosabb is hozzászól...
csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

egyetemista átalányadós járuléka

HozzászólásSzerző: kiseva » szer. feb. 13, 2008 2:52 pm

Nappali tagozatos tehát többes jogviszonyos, a minimálbér utáni szerintem nem vonatkozhat, havi kötelezettsége nincs, csak az EHO , de a tényleges jövedelem utáni a kérdés???
kiseva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

egyetemista átalányadós járuléka

HozzászólásSzerző: andulka » szer. feb. 13, 2008 2:57 pm

2007-ben a Közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatos tanulói, hallgatói jogviszonya melletti egyéni vállalkozónak ezt kellett fizetnie:

 

295-os TB járulék, 8,5%-os nyugdíjjárulék, 4%-os (!!!) egészségbizt. járulék

ezek alapja a járulékalapot képező jövedelem.

+ 1950 Ft EHO

 

Járulékalapot képező jövedelemnek minősül az Szja tv. szerinti összevont adóalapba tartozó, önálló és nem önálló tevékenységből származó bevétel azon része, amelyet az adóelőleg számításakor jövedelemnek kell tekinteni.

Ha nem volt vállalkozói kivét, akkor nincs mi után járulékot számolni, mivel az átalányadó alapja nem tartozik az összevont adóalapba.

 

De ez sem 1000%, csak logikusan nekem ez jött ki.

 

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

egyetemista átalányadós járuléka

HozzászólásSzerző: kiseva » szer. feb. 13, 2008 3:06 pm

Váll. kivét nem volt, akkor nem kell a járulék...és ugye a 14% EHO sem??? Az APEH-os szerintem azt rosszul mondta??? Szerintetek?? Köszi az eddigieket is!!
kiseva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

egyetemista átalányadós járuléka

HozzászólásSzerző: andulka » szer. feb. 13, 2008 3:31 pm

Na szóval: az apehos csak telefonon tájékoztatott, szóval ez nem hivatalos. :)

2007. évi szabályozás szerint 14%-so EHO -t a vállakozásból kivont jövedelem után kell fizetni - nem tudom, átalányadózónál lehet-e ilyenről szó.

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

egyetemista átalányadós járuléka

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szer. feb. 13, 2008 3:34 pm

Szia !  Tőlem az átalányadós kérdésekben jobban szakavatottak is vannak, mint pl. adotanacs  Ani.

De mivel nincs vállalkozói kivét , mert nem tételes, hanem átalányadós egyetemista, ezért a tételes havi 1950 Ft a fizetési kötelezettsége, az átalányadó szja alapja úgy van, ahogy számoltad.

Mivel megfizeti a tételes EHO-t , ezért már nincs további %-os EHO fizetési kötelezettsége, ha %-os lenne, akkor nem lenne tételes EHO.

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

egyetemista átalányadós járuléka

HozzászólásSzerző: kiseva » szer. feb. 13, 2008 3:44 pm

 

Köszönöm mindannyiótoknak,hogy ebben a bevallás előtti  sok munkás, zűrös  időszakban is szántatok időt a válaszra...

Szóval akkor nincs járulék és százalékos EHo sem, és hát igen a telefonos APEH-os tájékoztató, az nem hivatalos, ha mailben kértem volna jobban utánanéznek mit írnak le.. 

kiseva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

egyetemista átalányadós járuléka

HozzászólásSzerző: andulka » szer. feb. 13, 2008 3:48 pm

Még abban sem vagyok biztos.

Tekintve, hogy mostanában milyen állásfoglalásokat, tájékoztatást adnak ki...:(

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

egyetemista átalányadós járuléka

HozzászólásSzerző: andrasiemilia@chello.hu » pén. feb. 15, 2008 3:51 pm

Mostmár teljesen megkavarodtam!

Most akkor ki és mi után kell fizetni a 14 %-os egészségügyi hozzájárulást?

Pl.1. egyetemista, többes jogviszonyos ev, vesz ki vállalkozói kivétet, marad kevés vállalkozói jövedelme. Tételes ehó-t fizet. Ennél mi a helyzet?

   2. főáll. ev., tételes eh-t fizet, minimálbér után járulékokat, de kevesebb váll. kivétet realizál, marad vállalkozói jövedelme. Fizet és mi után 14 %-ot?

   3. kieg. tev., kevés váll. kivét, marad váll. jöv is. Kell-e fizetni 14 %-ot?

    4. evás többes jogviszonyos. Éves bevétele kb. 200.000 Ft. Nála mi a helyzet?

Kérlek, segítsetek! Én egyiknek sem számoltam a 14 % eho-t. Vajon nem kell helyesbítéseket beadnom ? Bemi

andrasiemilia@chello.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 76 vendég

cron