Adófórum

Adózási és számviteli információk

0753-17lap kitöltése

SzJA

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: tomayeredit » kedd feb. 12, 2008 11:21 pm

Sziasztok!

Trézsi jó ötletet adtál. a sárga jelzések azért zavarnak, mert nekem még mindig előjönnek. Tiszta hülyeség. Szerintem a kitöltési útmutatóban is hiba van, amit a letöltöttem.

A Segédtábla oszlopai leírása, 84. oldal. 3. bekezdés. Az első zárójeles hivatozás, mint módosított vállalkozói adólap az nem a 25"b" akar lenni?  A hasonlítási alap összesen a 25C, nem?

Ha tovább olvasom ott egyértelmű, hogy ha a 25c nagyobb mint a 25d, akkor a 401. c szerinti módosított adóalap után kell fizetni.

Na itt van a gond ezzel a fránya sárga jelöléssel. Mert szerintem itt a 4-es kód a jó.

Nekem kisvállalkozói kedvezmény miatt 0-a a vállakozói adóalapom, s mivel a hasonlítási alapom magasabb, mint a jöv. minimum, , így nem kell fizetni váll. adót.

Jól gondolom?

Tudjátok, 16 éve csinálok egyéni vállalkozói bevallást, de még ilyen érthetetlen, zavaros bevallás nem volt.

Köszi a segítséget előre is!

Üdv

Edit 

tomayeredit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szer. feb. 13, 2008 5:18 am

Szia Edit ! Szerintem, ha a hasonlítási alapod magasabb, akkor 5-ös kód lesz , függetlenül attól, hogy a kedvezmény miatt lett nulla az eredeti alap, és a minimum alapján meg kell fizetni a 16%-ot, mást nem. Ezt a minimum alap utáni adót, annak is meg kell fieztni, aki veszteséges, miért ne kellene annak megfizetni, aki kedvezményt vesz igénybe?

Az utóbbi 16 évhez, csak annyit hasonló cipőben járunk, talán a 2005.évi új szja tv. után kellett a tájékoztatót átbogarászni teljesen. De ilyenre még én sem emlékszem, hogy 0753 tájékoztató, 2007-es HVg, 2008-as HVG , cd jogtáram lett volna körülettem, a tájékoztató mellé mindig törvényt kellett volna használni.

De még olyan sem volt szerintem, amikor kiküldtek egy rövidített tájékotatót a vállalkozóknak, majd feltették a csoda java programot és ott mellette le lehet tölteni egy bővített 200 oldalas új tájékotatót + egybről mellékletet dokumentum formátumban, hogy biztos csak az jusson hozzá aki véletlebül ráakad, vagy meri vállalni a javas letöltést,( ami véleményem szerint egy kezdetleges dosos verziónak felel meg). Megjegyzem szerintem a ABEV 2006-os jobban épült az xp-hez.

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. feb. 13, 2008 9:23 am

Szia Márti! Ha a hasonlítási alap nagyobb mint a nyereségminimum, akkor a kód 4 nem? Vagyis ha a 25C nagyobb mint a 25D. Igy előfordulhat hogy 0 lesz az adóalap, ha áthozott vesztesége van. Ez volt a lényege az ÉM-i Apeh által adott diának. Üdv. Ani  Köszi a kitölt.utmutatót.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » csüt. feb. 14, 2008 8:50 am

Szia Ani! Igazad van , ha hasonlítási alap a 25C nagyobb, mint a 25D sor azaz a nyereség minimum , akkor elérte a minimumot és 4-es kód. Szívesen. Na ha ezt így folytatjuk 15-e után, mert addig nem biztos, hogy sokat alszunk, akkor már csk kód számokban fogunk beszélni. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. feb. 14, 2008 8:56 am

Korábban nem  erről beszéltünk, azt hittem van valami uj információd amit én nem olvastam, azért kérdeztem rá. Nem is csoda, ha összezavarodunk. 

Eszembe jutott még a vállalkozóvá válási támogatás szerinted de minimis? Köszi Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » csüt. feb. 14, 2008 9:38 am

Szia ! Nem találtam meg a munkaügyi nyomtatványon,a szerződésben,  nincs benne hivatkozás arra hogy az lenne. Ha a munkaügyi a támogatást de minimisnek nyilvánítja, köteles ráírni a határozatra, vagy a megállapodásra és összeget (EURO) is feltüntetni, ez csak a költségek fedezére nyújtott támogatás, ezért én nem állítottam be a de minimisbe.  Nálam ez két évet érint még nincs vége az első fele 2007. a másik 2008.évi, az igazoláson is így bontották meg vállalkozói bevétel(VB) jelöléssel. Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. feb. 14, 2008 10:04 am

Nálam is ugy volt, 2007és 2008-ban is lesz valameddig.  de én szerződést még nem láttam, csak az igazolást. Akkor én sem állítom be, mivel ezek egyforma megállapodások szoktak lenni. Köszi Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0753-17lap kitöltése

HozzászólásSzerző: tomayeredit » csüt. feb. 14, 2008 6:08 pm

Szia Márti és Ani!

Tegnap elszállt a netem, nem tudtam megköszönni a válaszotokat.

Na jól átnéztem a törvényt, lépésről lépésre, megértettem, hogy mi a fenét neveznek  a bevallásban hasonlítási alapnak. 

A hasonlítási alapom nagyobb, mint az elvárt jövedelemem, s már bátran be merem írni a 4-es kódot, s a ténylegesen számított adóalapom (mármint a nulla) alapján fizetek (mármint nem fizetek)

Különben nagyon nagy veszteséghalmozónak vagy költségelszámolónak kell lennie a vállalkozónak, hogy átforduljon az elvárt jövedelem utáni adóalapra.

 

Azért lementettem a É-mo-i apeh honlapon lévő diákat és példákat, hátha kitalál valamit az apeh. Igaz, nem jogszabály.., de ők írták.

De azért furcsa, hogy pl a kisvállalkozói kedvezményt egy kalap alá veszi a veszteséggel ((6) és (7) bekezdés a csökkentő tételek, a illetve a veszteség.

Nálam azért nem egy kategória. 

Köszi a segítséget.

Ani! Ugye Te is 4-es kóddal és nulla adóalappal számolnál?

(vállal. adóalap nulla, hasonlítási alap 3.210.557, min. jöv. 308.980 ) A hasonlítási alap tulajdonképpen a kisvállalkozói kedvezmény. 

Köszi!

(ma igyekszem lefeküdni időben, mert a 3 óra alvás megteszi a hatását, alig élek és még egy bevallásom hátra van .A sajátom!)

Üdv

Edit 

 

tomayeredit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég