Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tagi kölcsön

Ellenőrzés

Tagi kölcsön

HozzászólásSzerző: HANGA » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A  BT  az  átmeneti pénzhiányát  tagi kölcsönből fedezi.  Irásba kell foglalni a tagi kölcsön  szerződést,  vagy  elég  a taggyülési döntés. Ezt be  kell küldeni a cégbiróságra?  Szerintem nem kell irásba foglalni a tagi kölcsönt,  elég a   pénztárbizonylat,  hiszen csak  néhány  hónapról  van  szó.  Amikor lesz  pénz  kiveszi.

Ha tudnának  segiteni megköszönné  HANGA 

HANGA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tagi kölcsön

HozzászólásSzerző: csesztike » hétf. dec. 04, 2006 7:53 am

A tagi kölcsön szerződést mindenképp írásba kell foglalni és a bevételi pénztárbizonylat mögé csatolni. Taggyűlési jegyzőkönyvet készíteni ebben az esetben nem kötelező ( csak akkor, amikor a Társaság fizet ki pénzt ), tehát amikor a Bt visszafizeti a kölcsönt, akkor el kell készíteni a taggyűlési jegyzőkönyvet, amit nem kell beküldeni a cégbíróságra. Én a visszafizetéskor átvételi elismervényt is szoktam készíteni, amit a kiadási pénztárbizonylat mögé csatolok. Természetesen mindkét gazdasági eseményről készíthetsz taggyűlési jegyzőkönyvet.

Remélem tudtam segíteni!

Üdv: Csesztike

csesztike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tagi kölcsön

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. dec. 04, 2006 8:09 am

Szia Hanga!

Véleményem szerint egyik eseményről sem kell taggyűlési jegyzőkönyv.(hacsak a társasági szerződésben a hitelfelvétellel, kölcsönfelvétellel kapcsolatosan nincs kifejezetten taggyűlés hatáskörébe tartozó előírás). A tagi kölcsön az átmeneti pénzhiány megszüntetése céljából kerül felvételre. Kölcsönszerződést azonban kellene kötni, mert abban kerül rögzítésre a kölcsön visszafizetésének ideje, a kamatkondició (vagy a kamatmentes rendelkezésrebocsátásának ténye.), a kölcsön összege. A kölcsön visszafizetéséről pedig az átvételi elismervény lesz a bizonylat.  

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Tagi kölcsön

HozzászólásSzerző: crissy » hétf. dec. 04, 2006 3:30 pm

Szia,

nálam egy vizsgálat során mind a taggyűlési jegyzőkönyvet, mind a kölcsönszerződést kérte az ellenőr. Szerencsére a cég mindkettővel rendelkezett, a pénztábizonylatokhoz csatoltan, így a továbbiakban nem firtatták a kérdést. 

Üdv,Kriszta

crissy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tagi kölcsön

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. dec. 04, 2006 3:58 pm

A kölcsönszerződés kérése rendben van.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Tagi kölcsön

HozzászólásSzerző: csesztike » kedd dec. 05, 2006 7:46 am

Hanga! 

A kölcsönszerződést mindenképp készítsd el a Madora által leírt részletezésben, visszafizetéskor az átvételi elismervényt is és javaslom a taggyűlési jegyzőkönyvet is legalább a visszafizetésről ( de nem nagy munka a befizetésről is megírni ), így biztos lehetsz abban, hogy rendben vannak a papírok. A szerződésben nem árt lefektetni, hogy a kölcsönt milyen célra nyújtja a tag, a kamatfizetést pedig nem javaslom, mert egy csomó plusz munkát jelent neked ( ha magánszemély nyújtja a kölcsönt, akkor eltekinthet a kamattól ). Érdemes elkészíteni ezeket a papírokat, mert a késöbbiekben is fel tudod majd használni őket ( csak át kell írni a megfelelő adatokra ).

Üdv: Csesztike

csesztike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tagi kölcsön

HozzászólásSzerző: fgy_ado » kedd dec. 05, 2006 9:00 pm

Kedves Fórumozók !

Taggyűlési határozat ebben az esetben kötelező ! Indoklásom: A Gt. 141. § (2) bekezdés m) pontja:

"A taggyűlés kizárólagos hatáskörébe tartozik:...
... olyan szerződés megkötésének jóváhagyása, amelyet a társaság saját tagjával, ügyvezetőjével vagy azok közeli hozzátartozójával [Ptk. 685. § b) pont], illetve élettársával köt;"

A helyes menet a következő:

  1. Pénzforrás keresésse, ha nincs más, tagi hitel.
  2. Taggyűlési határozat
  3. Kölcsönszerződés 
  4. Pénztárbevételi
  5. Visszafizetéskor pénztár kiadási. 

Ezek a szükséges és elégséges feltételek.

Üdvözlettel:

fgy_ado

fgy_ado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Tagi kölcsön

HozzászólásSzerző: csoki78 » csüt. dec. 14, 2006 2:12 pm

Szia!

Tudnál segíteni,hogy milyen formában kell elkészíteni a jegyzőkönyvet és a kölcsönadásit?

Köszi Timi 

csoki78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tagi kölcsön

HozzászólásSzerző: fgy_ado » csüt. dec. 14, 2006 2:23 pm

Bocsi, Madorától kérted, nekem meg pont az orrom előtt volt ez a minta. Kijelölöd egérrel, aztán Ctrl||C, majd a szövegszerkesztőbe Ctrl||V.

 

SZERZŐDÉS

TAGI KÖLCSÖN NYÚJTÁSÁRA

Amely létrejött egyrészről

____________________________________ a továbbiakban mint Hitelező, másrészről:

__________________________________________ a továbbiakban mint Adós között, alulírott helyen és napon az alábbi feltételekkel:

1) Hitelező a mai napon kölcsönad Adós részére ____________ Ft-ot, azaz ____________________________ forintot. Adós a kölcsönösszeg felvételét jelen szerződés aláírásával elismeri és nyugtázza.

 

2) A kölcsön lejárata: határozatlan, legkésőbb a tagsági illetve tulajdoni jogviszony megszűnését követő 8. nap.

3) A kölcsön kamata: évi X % .

4) Felek megállapodnak abban, hogy Adós jogosult előteljesítésre, azaz a kölcsön összegét részben vagy egészben lejárat előtt is megfizetheti.

Jelen szerződésben nem szabályozott kérdésekre a Ptk. kölcsönre vonatkozó szabályai az irányadóak.

Jelen szerződést a felek elolvasták, értelmezték és mint akaratukkal mindenben megegyezőt jóváhagyólag írták alá.

Kelt:_______________________________

_____________ __________

Adós Hitelező

Előttünk mint tanúk előtt:

1. __________________________________________

2. __________________________________________

fgy_ado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Tagi kölcsön

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. dec. 14, 2006 3:06 pm

Szia fgy!

Lehet, hogy túlzott az óvatosságom, de én még belefogalmaztam azt is, hogy tudomásuk van a pénzmosásról szóló törvényben foglaltakról, és miután nekem jellemzően kevés taggal rendelkező cégeim vannak, láttamoztatni szoktam a többi taggal is, bár ezt szolgálja a taggyűlési jegyzőkönyv is.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron