Adófórum

Adózási és számviteli információk

pénztárgép - sztornó bizonylatok

Számlázás

pénztárgép - sztornó bizonylatok

HozzászólásSzerző: monika13 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!
A segítségeteket kérném pénztárgép, negatív bizonylat témában.
Most alakult wellness-szolgáltató vagyunk, pénztárgéppel, mellyel csak pozitív végösszegű nyugtákat tudunk kiállítani, negatív sztornó bizonylatot nem. Viszont néha szükség lenne pénz visszafizetésére, vevői jogos reklamációk okán (pl. szaunánk nem fűtött fel a kívánt hőfokra, mert éppen elromlott). Hogyan, milyen bizonylattal adhatom ilyenkor vissza a vevőnek a pénzt? Az APEH illetékes bizottsága (pénztárgép és taxaméter) ún. sztornó bizonylatok nyilvántartó könyve vezetését javasolta, saját magam által szerkesztve. De hogy hogy nézzen ez ki, meg milyen ez, vagy hogy ilyen vagy hasonló esetet hogy kell megoldani? Ha segítenétek, köszönöm,
Monika13
monika13
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

pénztárgép - sztornó bizonylatok

HozzászólásSzerző: simke » vas. feb. 10, 2008 5:11 pm

Szia Monika!

Az Aeh honlapon találtam erre:

1. 6. A pénztárgéppel negatív végösszegű, vagy forgalmi gyűjtőjű nyugta, egyszerűsített számla nem bocsátható ki. A nyugta, vagy egyszerűsített számla kinyomtatását követő engedményt, sztornót, vagy visszárut a vevő eredeti bizonylatának - egyszerűsített számla esetén a bizonylat fénymásolatának - csatolásával, az e közleményben meghatározott tartalmú sztornó, vagy visszáru bizonylaton, vagy egyéb, erre a célra rendszeresített kézi kitöltésű szigorú számadású bizonylatként kezelt nyomtatványon kell elszámolni.

Itt többet találhatsz róla:  

http://www.apeh.hu/adoinfo/penztargep/kozl_2006.html?pagenum=2

Itt leírja, hogy számlát is használhatsz, persze kellő nyilvántartás mellett. Akkor ebbe a számlatömbben, csak a sztornó számlák szerpelnek.

Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

pénztárgép - sztornó bizonylatok

HozzászólásSzerző: loncika » vas. feb. 10, 2008 5:18 pm

Legjobb tudomásom szerint létezik még a " Jegyzék a pénztrágép napi bevételében módositásához"  nevű sorszámozott nyomtatvány tömb, ami megfelel a téves beütések és a visszaadott ellenérték rögzitéséhez.

 

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

pénztárgép - sztornó bizonylatok

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » vas. feb. 10, 2008 6:13 pm

Szia!

Ugy látszik biztosra akarsz menni, hisz 3X is feltöltötted kérdésedet.

Ha az enyémre is kiváncsi vagy, nézd meg a legelsőként feltöltöttetteket, ahol egy linket is megadtam, behozva  olvashatsz e témával kapcsolatban sok-sok véleményt.

Üdv: Pista 

 

 

 

 

 Üdv:Pista

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

pénztárgép - sztornó bizonylatok

HozzászólásSzerző: monika13 » vas. feb. 10, 2008 8:03 pm

Szia Etus, Ezt az APEH közleményt már elolvastam jópárszor, de ugye a mi gépünk nem ad negatív sztornó bizonylatot, lehet vele sztornírozni tételeket, de negatív végösszegűbe nem mehetünk át (Fasy Wing gép), pedig ugye nekem a legegyszerűbb ez lenne megfelelő kontroll mellett. Számlatömbben csak sztornó számlák, ez mindenesetre jobban hangzik nekem mint a kis kockás bevonalkázott sztornó bizonyltok nyilvántartó füzete. M.
monika13
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

pénztárgép - sztornó bizonylatok

HozzászólásSzerző: monika13 » vas. feb. 10, 2008 8:05 pm

loncika, Ez a sorzsámozott nyomtatvány tömb o.k, van, élhetünk vele, de nem arra szolgál szerintem (reklamáció oka, vevő adatai nem igazán szerepelnek ezen). A kérdezett APEH-os úr is azt mondta, hogy a nyilvántartó könyv vezetése mellett lehet ezt is. M.
monika13
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

pénztárgép - sztornó bizonylatok

HozzászólásSzerző: loncika » vas. feb. 10, 2008 8:22 pm

monika

Igy van... de a kérdés a pénztárgép forgalmának módositására vonatkozott, annak pedig csak ez a módja.

Ha a termékkel vagy szolgáltatással minőségi gond van, reklamáció  stb.  annak az elintézési módja a minőség kifogásoló jegyzőkönyv és utána a számla módositás. Erre találták ki pl. a " Vásárlók könyvét", aminek egyébként kötelező minden üzletben ott lenni, és ugy hogy a vásárlók láthassák.

 Pénzforgalom rendezésére pedig ott van a bank számla vagy a kiadási pénztárbizonylat.
Szerintem a jegyzőkönyveket  pedig illik iktatni, sorszámmal ellátni a kezelhetőség érdekében és persze a későbbi viták elkerülésére. Erre jó a kockás füzet is.

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

pénztárgép - sztornó bizonylatok

HozzászólásSzerző: monika13 » vas. feb. 10, 2008 8:44 pm

loncika A kérdésem vonatkozott a pénztárgép forgalmának módosítására is, meg a vevővel való pénzvisszafizetés rendezésére is (pl. az én rossz szolgáltatásom miatt, amiről a nyugta kiállításakor még nem tudhattam). Reklamál persze, pénzét kéri, de nem küldöm feltétlenül a Vásárlók könyvébe beírni, ha ő nem ezt kéri, csak a pénzét vissza. Kockás füzetnek megint egy pont, plusz mellé a pénztárgép forgalmi módosítása. M.
monika13
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

pénztárgép - sztornó bizonylatok

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » hétf. feb. 11, 2008 4:11 am

Szia Mónika!

Mivel itt is elinditottad a témát, az alábbiakban bemásolom ide is véleményemet: 

Szia Mónika!

 A feltett kérdésedben eleve benne volt a válasz is: Irod, hogy "...APEH illetékes bizottsága...un. sztorno bizonylatok nyilvántarto könyve...vezetését javasolta.

Valami miatt elbizonytalanodtál, pedig a hatóság szakvéleménye jó volt. Én is ezt erősitettem meg az un. stornó füzettel. Végülis mindegy hogy  melyik elfogadható nevet adjuk neki, meg az is, hogy  egyes papirgyártók rámennek hasonló keresleti vonalra és ontják a vállalkozásoknak a belsőleg használható nyomtatványokat.  Én  csak a szigoru számadásba vételről is többfajtával találkoztam már, egyiken se volt rajta, hogy az APEH által engedélyezett és előirt formátum.  Kettő lehetőséged van, vagy papirboltból veszel valaki által megálmodott és legyártott storno nyilvántarto füzetet /én csak egyszer vettem és kellő adattartalom miatt saját magam alkottam  és hivatalossá is tettem -jó, mondjuk ugy, szigoru számadásba vettem, bár ez nem teljesen az a kategória, csak sokan ezt a kifejezést használják, mert "jól" és "hivatalosan" hangzik- egy másikat.

Végül hangsulyomom azt, amit hosszu évek tapasztalatából tudok, hogy mind a szigoru számadásunál, mind pedig a belsőleg hivatalosan/!/ használatosnál az adózó ellenőrzésekor két lényeget vizsgálnak:

1./ legyen

2./ és az adattartalom feleljen meg az előirásoknak/SZJA tö. és melléklete/ 

Mártinak pedig igaza van, ne pazarold a pontjaidat, szerezz vissza belőlük a  magam és Márti által jelzett uton, ez a mi segitségünk. Megnéztem, csak 40pontod maradt.  E fórumon nemcsak akkor kapsz véleményeket, ha nagyon sok pontot ajánlasz fel, nagyon sokan kis pontszámra is kaptak már rengeteg véleményt, mi több hosszu ideig egy "össznépi vita" is kialakult.

Üdv: Pista 

 

 

 

 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron