Adófórum

Adózási és számviteli információk

ingatlan lakáscélú kedvezmény

SzJA

ingatlan lakáscélú kedvezmény

HozzászólásSzerző: wolf.eva » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

2007-ben értékesített ingatlan adójából lakáscélú kedvezmény címén érvényesíthető a 2007. évben vásárolt lakótelek vásárlására fordított összeg? A telken folyamatban van a lakás építése, ami várhatóan 2008-ban lesz kész.

A bővített kitöltési útmutató azt írja, hogy 'lakótelek vásárlása a használatbavételi engedély nélkül önmagában nem jogosít a lakáscélú kedvezmény érvényesítésére.' (Ezt a törvényben nem találtam.) Ez azt jelenti, hogy ha a felépített lakás lakhatási engedélye meglesz, akkor lehet a telek||felépült lakásra fordított összeget lakáscélú kedvezmény címén megkérni?

Előre is köszönöm a választ: wolf.eva

wolf.eva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ingatlan lakáscélú kedvezmény

HozzászólásSzerző: kohnmari » szomb. feb. 09, 2008 9:50 am

Szia Éva!

A lakásszerzési kedvezmény a telekre nem vehető igénybe, feltétel, hogy rendelkezzél a lakás lakhatási engedélyével.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ingatlan lakáscélú kedvezmény

HozzászólásSzerző: Babu » szomb. feb. 09, 2008 10:11 am

Szia!

Igaza van Marinak. Csak lakhatási engedéllyel lehet figyelembe venni. Ha ez május 20-ig elkészül, akkor már figyelembe veheted. Ha nem akkor be kell vallani, és majd önellenőrzéssel kérheted vissza.

Én kérelmet szoktam kérni ebben az esetben, hogy ne kelljen megfizetnem az adót. Aztán amikor beadtam az önellenőrzést, akkor a késedelmit kellett megfizetnem.

Üdv Babu 

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ingatlan lakáscélú kedvezmény

HozzászólásSzerző: wolf.eva » szomb. feb. 09, 2008 3:25 pm

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat.

 

wolf.eva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég