Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV bevallása

Egyéni vállalkozók

EV bevallása

HozzászólásSzerző: mezeiforgo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Megkeresett ma egy EV, aki heti 36 órás mv.mellett EV. Oktatásal, óraadással foglalkozik. Megkérdezte, hogy elkésziteném-e az éves bevallását (5 db kp.bev.szla 2 db ksg.szla). Alanyi adómentes. Ugy csináljam meg, hogy csak a vállalkozásból származó jövedelmét valljam be febr.15-ig, mert a munkahelyről kapott igazolás alapján neki a munkabérből származó jöv.bevallását május 20-ig kell beadni. Azt tanácsolták neki, hogy igy készittesse el, mert nem kell összevonni a két jövedelmet. Én visszaküldtem ahhoz, aki a tanácsot adta. A tanácsadó szintén egy óraadó a mérlegképes könyvviteli képzésen. Mit szóltok ehhez?
mezeiforgo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

EV bevallása

HozzászólásSzerző: Csajági » szer. feb. 06, 2008 4:46 pm

Nagy az Isten állatkertje!
Csajági
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EV bevallása

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. feb. 06, 2008 4:47 pm

Aki egyéni vállalkozó -, még akár ha EVÁ-s is akinek a jövedelme aztán végképp nem összevonandó jövedelem - annak is le kell adnia a 0753-as 2008.02.15-ig,  azon kívül, hogy magát az EVA bevallást is le kell adnia külön.  Arra meg végképp kiváncsi lennék, hogy egy bevételi-költségelszámolásos egyéni vállalkozó ugyan mi a fenén adná le a vállalkozásos bevallását, ha nem a 0753-on,.

De lehet, hogy, aki téged megkeresett, az csak azt kéri, hogy a vállalkozós résszel kapcslatos oldalakat állítsd össze, nyomtatsd ki, amit ez a személy elvisz valakihez, aki ezeket a vállalkozásos adatokat beépíti a komlett 0753-ba.   A bevallási határidő viszont 08.02.15.

Üdv.    

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

EV bevallása

HozzászólásSzerző: mezeiforgo » szer. feb. 06, 2008 4:51 pm

Nem melcsi62! Itt akarta hagyni az ügyfélkapus jelszavát is, hogy küldjem el a bevallását. Az esetet azért irtam le, mert kicsit megdöbbentem, hogy olyan ad ilyen tanácsot, aki valamilyen szinten ezt tanitja.
mezeiforgo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

EV bevallása

HozzászólásSzerző: Polip » szer. feb. 06, 2008 4:55 pm

Szia!

 

Ez az oktató akkor nagyon érti a dolgát. Az egyén vállalkozónak, még ha van máshol munkaviszonya akkor is február 15-ig kell leadni az szja bevallását. Természetes ebben benne kell lennie a munkaviszonya utáni bérnek , illetve az utána levont szja-nak is. Ezt az igazolást a munkáltatónak ki kellett adnia. Persze a munkáltató nem tudhatja, hogy a dolgozója egyéni vállalkoásból is származtat jövedelmet. Ezt a munkavállalónak kell tudnia. És ha a kivét és a bér együttesen már átlép mondjuk a 36%-os sávba?

Ez az ember elsősorban vállalkozó. Vagy főállás melletti, vagy főállású ,vagy kiegészítő tevékenységet folytató. De onnan , hogy kiváltotta a vállalkozóit ő már csak, mint egyéni vállalkozó adhat le szja bevallást , amiben a bérjövedelmét is bevallja. És ez csak február 15-én lehet!! 

Ekkora hülyeséget már rég hallottam. Gratulálok ennek a nagytudású oktatónak. Igen aki tudja csinálja, aki nem tudja az oktatja.

 

üdv:polip 

Polip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EV bevallása

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. feb. 06, 2008 5:07 pm

Szia! 

Ez nagyon "jópofa"! De inkább durva!

Nálam is előfordult néhány évvel ezelőtt egy kis furcsaság. 2003-ban megalakult egy bt. Megegyeztünk, hogy az ügyvéd alanyi mentesnek kér adószámot (kevés bevételt terveztek arra az évre) erre bejelentette az áfa-körbe. Adott nekik egy 2001-es bejelentőlapot. Visszaküldtem a srácokat az ügyvédhez, hogy kérjenek 2003-as bejelentőt. Elzavarta őket azzal, hogy ki ez a hülye könyvelő, vegyék tudomásul, hogy ezt elfogadja az APEH. Nem volt mit tenni, beballagtam ezzel az ügyfélszolgálatra leadni. Az ügyintéző felvont szemöldökkel nézett rám, nem is mondott semmit, már válaszoltam is neki, tudom mi a gond, ez van, az ügyvéd nem ad másikat. Kaptam 2003-asat. Újra kitöltöttem, aláírattam, visszaballagtam. A számlát a következőképpen állította ki: 1-es adószámmal és áfásan!!!

Dr. X. Y. társasági jogász

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EV bevallása

HozzászólásSzerző: mezeiforgo » szer. feb. 06, 2008 6:16 pm

Szia Nelly! Hát az én számat elhagyta egy-két ide nem illő jelző a tanácsadót illetően. De az egészben az a felháboritó, hogy a hapsikám szó nélkül elvitte az anyagot. Teljesen látszott rajta, hogy nem nekem hisz. Biztosan gondolta, hogy nehogy már egy kis könyvelő mondja meg nekem, hogy össze kell vonni és be kell adni febr.15-ig, mikor aki tanitja mást mondott. Ennyit a tekintélyről.
mezeiforgo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

EV bevallása

HozzászólásSzerző: Ami » szer. feb. 06, 2008 6:28 pm

 Sziasztok! Hát ez nem semmi ! Én még igencsak kezdő vagyok, de ezzel azért én is tisztába voltam!! Szerencse, hogy EZ az ÓRAADÓ engem nem oktatott!!!! Mindazt amiket írtatok nagyon tanulságos, igen szeretem ezt az oldalt, rengeteget tanulok TŐLETEK. Bár nem bizalmatlanságként, de én úgy vagyok inkább mindennek utánna járok, olvasok, informálódom, mivel itt nem szabad hibázni.
Üdv: Ami
Ami
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV bevallása

HozzászólásSzerző: jános123 » pén. feb. 08, 2008 4:10 pm

Nagy az Isten állatkertje!

 .....és alacsony a kerítése!

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

EV bevallása

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. feb. 08, 2008 4:35 pm

Szia!

Elvitte - ne foglalkozz vele! Majd megmondják neki, hogy mikor volt a bevallási határidő - ha nem adja le időben. Sok ilyen ügyfél van akinek az ügyvéd, stb. szava a szentírás - a könyvelő meg eleve elrendelésből "hülye". Az ilyen ügyfelet nem kell sajnálni.

Szerencsére van sok "nem ilyen" ügyfél is - aki partnerének tekinti a könyvelőjét - velük jó és jól lehet dolgozni.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 59 vendég

cron