Adófórum

Adózási és számviteli információk

Lakásbérbeadás

Egyéni vállalkozók

Lakásbérbeadás

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » szer. feb. 06, 2008 9:20 am

Szia Zsuzsa!

Köszi  helyreigazitásodat,  kellő odafigyelés nélkül elirtam!  Talán a lényeg megmaradt.

Üdv: Pista 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Lakásbérbeadás

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. feb. 06, 2008 9:26 am

Szia István! 

Előfordul - Velem is.

A lényeg tényleg változatlan.

Üdv: P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Lakásbérbeadás

HozzászólásSzerző: csibike » szer. feb. 06, 2008 1:48 pm

Sziasztok!

Én úgy gondolom, hogy a 4/12. sort jelölni kell, mert ez az ingatlan lakásnak minősül, és alapesetben adómentes, de adókötelessé teszem 2008.01.01.-től. Az megint más, hogy tavaly is áfásan szmlázta, mert nem tudta a jogszabályt. Vagy én nem gondolom jól? Segítsetek.

Köszi.Éva

csibike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Lakásbérbeadás

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » hétf. feb. 11, 2008 7:08 am

Sziasztok!

1./ Előljáróban Csibikének:  Legalábbis számomra ujra nem teljesen tisztán fogalmazol, a szummázott véleményem: a 4/1-es sort kell jelölnöd, a 4/12-es sor a Te kombinativ megoldásaidra nem vonatkozik. 

2./ És egy kis kitérő, nevezetesen a  "KÖZÖS EMAIL CIM" témája,  melyre  e téma elején már utaltam, hogy a weboldal szerkesztősége nem tiltotta ugyan meg, de nem ajánlja a hasonló kezdeményezéseket. Idemásolom véleményüket:

"...A mostani megoldás esetében arra szeretném felhívni figyelmüket, hogy a fórum nyilvános, azaz interneten keresztül bárki számára olvasható. A közös e-mail cím, amelyet most létrehoztak így ki van téve annak a veszélynek, hogy kéretlen reklámüzenetekkel halmozzák el, illetve mivel a felhasználónév és jelszó is publikálva lett, bárki számára elérhető és sajnos módosítható, törölhető. Éppen ezért az általunk kínált megoldás biztonságosabb lesz, a mostani felhasználónévükkel és jelszavukkal lesz védve, és minden regisztrált fórumozónk szabadon használhatja majd.

Amennyiben bármilyen ötletük, javaslatuk van akár az Adófórum.hu-val, akár a fórummal kapcsolatban, továbbra is szívesen fogadjuk a moderator@adoforum.hu <mailto:moderator@adoforum.hu> vagy a b.cseh@dashofer.hu <mailto:b.cseh@dashofer.hu> e-mail címekre...

"Tisztelettel:
Cseh Balázs, onlinemarketing vezető
Verlag Dashöfer Kft...."

Tehát még azon véleményem is megállta a helyét, hogy van lételeme egy ilyen kezdeményezésnek, csak hát más formában. A szerkesztőség ezt "vette" is és az első oldalon részletezi, hogy dolgoznak a megoldáson.

Aki kiváncsi rá, olvassa el!

Üdv. Mindenkinek:

Pista 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég