Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szakképzési h.jár bevallása

Ellenőrzés

Szakképzési h.jár bevallása

HozzászólásSzerző: krizsan64 » vas. jan. 27, 2008 5:28 pm

Köszi a segítséget Bori.

Én is így vallottam havonta nullásan félévkor a félévit csak most a dec havit nem fogadta a rendszer nullásan.Köszi a segítséget mégegyszer.Krizsan

krizsan64
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Szakképzési h.jár bevallása

HozzászólásSzerző: racsilla » csüt. jan. 31, 2008 7:56 pm

Mónika!

Az ebev-en le lehet kérdezni a törzsadatállományt a regisztrált cégre vonatkozóan.

Így megtudhatod, hogy az Apeh szerint éves, negyedéves vagy havi vagy-e.

Üdv. Csilla

racsilla
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Szakképzési h.jár bevallása

HozzászólásSzerző: jános123 » csüt. jan. 31, 2008 8:05 pm

Az ebev törzs állomány nem naprakész adatokat tartalmaz. Vigyázzatok!

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Szakképzési h.jár bevallása

HozzászólásSzerző: racsilla » csüt. jan. 31, 2008 8:13 pm

Hát ez tuti jó!

Ép tegnap közölte velem az ügyfélszolgálatos, hogy mindent pontosan és naprakészen rögzítenek! Még jó, hogy vannak! Mi lenne velünk nélkülük?!

racsilla
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Szakképzési h.jár bevallása

HozzászólásSzerző: jános123 » csüt. jan. 31, 2008 8:38 pm

Na ezt még Ők sem hiszik el. Decemberben leadott áfa kilépés még nincs feldolgozva. Úgy jöttem rá, hogy csekket kértem és közölték, hogy nem adnak mert bankszámla nyitására kötelezett, mert áfa-s. felhívtam az adóalany nyilvántartó Isteneket, és azt mondták, hogy vigyem be a bejelnető lap másolatát, amit egyébként nem is postán hanem személyesen adtam le, és a másolat alapján feldolgozzák. Bevittem. Feldolgozták. Elakarták venni tőlem a másolatot, mert hogy nekik kell egy példány amiről feldolgozták. Nem adtam oda. Még ők voltak felháborodva. Lefénymásolták. Az eredetileg leadott bejelentőt visszapostázzák majd az ügyfélnek, mert  majd egyszer ha elkezdik feldolgozni az eredetit, akkor nekik jelzi majd a gép hogy ez már fel van dolgozva, és így visszaküldik. Az ügyfél csak annyit fog gondolni: "hülye ez a könyvelő" mert két példányt adott be. Hát ez van.

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Szakképzési h.jár bevallása

HozzászólásSzerző: Juci1010 » hétf. feb. 04, 2008 8:31 pm

 A társasház alanya-e a szakképzési hozzájárulásnak ?  A társasház összes bevétele tulajdonosi befizetés. Munkavállalókat alkalmaz takarítás, udvar

rendezés és egyéb feladatok ellátására.  Éves bevalló, alanyi  ÁFA mentes. Kell -e szakképzési hozzájárulást fizetni ?....

 Üdv:  Györgyi

Juci1010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Előző

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég