Adófórum

Adózási és számviteli információk

fordított adózás miatt EVA-ból váltás

Egyéni vállalkozók

fordított adózás miatt EVA-ból váltás

HozzászólásSzerző: vitepa » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

2008.-ban léptem be az EVA-körbe mert amikor el kellett dönteni akkor még nem lehetett tudni hogy a tevékenységi köröm a fordított adózás alá esik.Ráadásul egy kft-nek alvállalkozójaként dolgozom amelynek nettó számlát kell adnom és ugye ezután kell a 25%-ot megfizetni.Ezen feltételekkel már nem igazán kifizetődő csinálni.Az éves nettó árbevétel nem haladja meg a 8 millió ft-ot./Úgy néz ki/A tervem az hogy visszaadom a vállalkozást és a feleségem indit egy újat átalányadóval/Műholdvevő szerelés,80%költséghányad/és én leszek az alkalmazott.

Ettől jobb ötletem nincs.Ha valakinek van jó ötlete a jelenlegi vállalkozás megtartásával folytatnám a tevékenységet. 

vitepa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

fordított adózás miatt EVA-ból váltás

HozzászólásSzerző: HIDNA » vas. feb. 03, 2008 12:16 pm

Ha a jelenlegi vállalkozást szeretnéd megtartani, EVA nélkül, arra az a megoldás lenne, hogy ne felelj meg az EVA-alanyiság feltételének. Pl. megszünteted a bankszámlaszámot, és adatmódosító lapon bejelented a megelőző napra az EVA-alanyiság megszűntét. Majd a következő napon nyitsz egy újat, és folytatod a tevékenységet normál adózás szerint.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

fordított adózás miatt EVA-ból váltás

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. feb. 03, 2008 1:19 pm

Ha megszünteted az EV tevékenységedet, akkor újra válthatsz ki egyéni vállalkozói igazolványt. Annyi hátrányod lesz a dologból, hogy nem minősülsz kezdő egyéni vállalkozónak. A feleséged EV.vállalakozóvá válása csak abban az esetben lehetséges véleményem szerint, ha a végzendő főtevékenységhez megfelelő végzettséggel rendelkezik.

Az egyéni vállalkozásod megszüntetése nem jár anyagi teherrel, csak az ismételt igazolvány kiváltása. Ennek költségvonzata 1o-15 ezer forint. (a pontos számra nem emlékszem)

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

fordított adózás miatt EVA-ból váltás

HozzászólásSzerző: vitepa » vas. feb. 03, 2008 1:22 pm

A gondom csak az hogy a szerelési anyagokat a kft adja és nekem csak a munkadíjat kell kiszámláznom.Így kevés a költségem,csak a gépkocsit tudnám beköltségelni.A normál adózásnál így még lehet hogy az EVA is jobb a mostani feltételekkel.
vitepa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

fordított adózás miatt EVA-ból váltás

HozzászólásSzerző: vitepa » vas. feb. 03, 2008 1:26 pm

Madora100

Csak az a gond hogy nem választhatom az átalányadózásiformát. 

 Az az egyéni vállalkozó, aki átalányadózást alkalmaz és azt megszünteti vagy arra való jogosultsága megszűnik, ismételten átalányadózást a feltételek fennállása esetén is csak akkor választhat, ha a megszűnés (megszüntetés) évét követően legalább 4 adóév eltelt.

2007 12.31-ig átalányadózó voltam csak tartva attól hogy a 8 milliós határt átléphetem váltottam EVA-ra 

vitepa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

fordított adózás miatt EVA-ból váltás

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. feb. 03, 2008 2:46 pm

Ha megszünteted a vállalkozásodat és újból adószámot váltasz, akkor nem minősülsz kezdő egyéni vállalkozónak. Nem minősül tevékenységet kezdőnek az az egyéni vállalkozó, aki a vállalkozói tevékenysége megszűnésének napját követően ismételten egyéni vállalkozóként tevékenykedik, feltéve, hogy vállalkozásának megszűnése és új vállalkozásának megkezdése között egy teljes naptári év nem telt el.

Tehát csak akkor minősülnél ismét kezdő EV-nek, ha az igazolványt 1 év eltelte után váltanád ki ismét.

Így sajnos kezdőként nem választhatod az átalányadózást. Egyébként a fenti esetben nem kellene a 4 évet figyelni. Az csak az átalányadózásból való kilépésre és ismételt visszalépésre vonatkozik.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

fordított adózás miatt EVA-ból váltás

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. feb. 03, 2008 2:47 pm

Szia Vitepa!

Ötletem: Gondold végig, hogy az EVA törvény milyen feltételekhez köti ezen adózási mód választását. Ha valamely feltétel nem áll fenn - akkor ahogy Hidna is írta, megszünik az EVA alanyiságod.

Megértelek, mert fordított adózás alá eső EVÁ-s vállalkozások 15%-ot buknak idén a fordított adó miatt.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

fordított adózás miatt EVA-ból váltás

HozzászólásSzerző: vitepa » vas. feb. 03, 2008 3:00 pm

Mostmár tisztában vagyok azzal az útmutatásaitok alapján hogy én átalányadózást nem választhatok.Köszönöm a válaszokat!

A kérdésem csak az hogy pl.a feleségem indítana egy új vállalkozást,Ő még nem volt vállalkozó és mivel neki nincs meg a szakmai végzettsége ezért én lennék az alkalmazottja.Így- nekem meg van hozzá a szakmai végzettségem-Ő indíthat-e vállalkozást erre a tevékenységre és választhatja az átalány adózást?

vitepa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

fordított adózás miatt EVA-ból váltás

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. feb. 03, 2008 3:04 pm

A feleséged ezesetben kezdő EV-nek minősül és választhatja az átalányadózást abban azaesetben, ha évközbeni kezdés esetén időarányosan nem fogja a 8 millió meghaladni a jövedelem.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

fordított adózás miatt EVA-ból váltás

HozzászólásSzerző: kati1012 » vas. feb. 03, 2008 3:36 pm

Ugyenez a probléma nálam is. A forditott áfa miatt már nem akar EVAS lenni a vállalkozó. Ha adóhátraléka lesz, illetve nem fizeti meg időben a kötelezettségét, az nem keletkezteti az EVA alanyiság megszüntetését?
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron