Adófórum

Adózási és számviteli információk

Beépített konyhabútor-fordított adózás?

ÁFA

Beépített konyhabútor-fordított adózás?

HozzászólásSzerző: Csilla70 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Ha egy cég konyhabútor készítésről és szerelésről ad ki számlát az a fordított adózás körébe tartozik?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Csilla70
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Beépített konyhabútor-fordított adózás?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. jan. 30, 2008 2:58 pm

Ha ő a bútorgyártója, akkor szerintem nem fordított, s saját termelésű készletet ad el "beszerelt áron".

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Beépített konyhabútor-fordított adózás?

HozzászólásSzerző: M.Éva » szer. jan. 30, 2008 3:22 pm

Szerintem sem fordított áfa!Lassan eljutunk addig, hogy egy festmény eladása és két kampó befúrása a falba, amin lógni fog a kép,ha ezt a kép eladója végzi, fordított áfa-e...:) Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Beépített konyhabútor-fordított adózás?

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szer. jan. 30, 2008 4:06 pm

Sziasztok ! Éva én már nagyon értem, ezt a kérdést , annyira meg lett keverve az ingatlanhoz kapcsolódó szolgáltatás illetve beszerelés kérdése, hogy miért is ne gondolhatná valaki, hogy a beépített búror az ingatlan részét képezi, elválaszthatatlan része ezért fordított áfás, ha a fa metszés lehet fordított akkor már ez sem csoda, hogy kérdőjelessé válik.

A beépített konyhabútor nem része az ingatlannak elválasztható, leszerelhető , újra össszerakható tehát nem fordított áfa.

Ha most nem tanuljuk meg mi képezi az ingatlan részét, akkor sosem, de lehet egyúttal tényleg felveszünk a tevékenységi körünkbe még egy pár szakmát és kivitelezéssel is fogunk foglalkozni.

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Beépített konyhabútor-fordított adózás?

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. jan. 30, 2008 4:30 pm

Sziasztok!

Dehát ezt nem értem! A takarítás sem képezi az ingatlan részét, mégis a fordított adózás alá került. Szerintem megintcsak vitatható ez a kérdés. Jaj, de nagyon nem jó nekünk!!!

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Beépített konyhabútor-fordított adózás?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. jan. 30, 2008 4:33 pm

Kata!  Az ingatlanhoz kapcsolódó takarítás az az ÁFA tv. 142.§-ában nevesítetten szerepel, tehát azon nincs mit vitatni., legfeljebb azt, hogy amit éppen takarítok az ingatlan-e.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Beépített konyhabútor-fordított adózás?

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. jan. 30, 2008 4:40 pm

Szia Melcsi!

Én nem is a takarítást akartam vitatni, hanem magát a kérdést, a konyhabútor beszerelést. Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Beépített konyhabútor-fordított adózás?

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szer. jan. 30, 2008 5:02 pm

Sziasztok! Egy kicsit más, de kicsit az építőipari dolgokhoz kapcsolodó, feliratkoztam a múlt év végén az Éptinfo Gyorspotájára, éppen most érkezett egy hírlevél "Új szabályok az építésfelügyeleti bírságra" címmel ha valakit érdekel, a könyvelőket annyiban , hogy szerintem landolni fog a kérdések sora a kivitelezéseknél kapható bírságok miatt, lehet sokat fogunk a 8-asba könyvelni 2008-ban, amíg lehet még majd könyvelni egy építőiparisat. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Beépített konyhabútor-fordított adózás?

HozzászólásSzerző: racsilla » csüt. jan. 31, 2008 10:56 am

Sziasztok!

Nekem is hasonló a problémám.

Asztalos cég vagyunk. Saját magunk által gyártott ablakot, ajtót, bútort saját magunk építjük be.  Akkor ezek szerint ez sem esik fordított ÁFA alá?

De ha már ezen az ajtón zárat cserélek két hónap múlva az ügyfélnek akkor az már fordíott?

Ebbe bele lehet őszülni?!

racsilla
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Beépített konyhabútor-fordított adózás?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. jan. 31, 2008 11:34 am

Amikor a nyílászáródat adod el, az termék értékesítés mé akkor is, ha nyújtassz hozzá mellékszolgáltatást -, azért is, hogy így jobban eltudod adni a saját gyártású termékeidet.

Úgy fogom fel, hogy egy termékgyártónak nem tevékenységi köre a közuti árufuvarozás, de sok esetben az általa értékesített terméket kiszállítja a megrendelő telephelyére - s ekkor leszállított áron számlázza a termékét., de nem állít ki még közuti árfufuvarozásról is számlát.

Amikor már ez az asztalos elmegy nyílászárót javítani valahova, akkor fordított, mert akkor egy önálló szolgáltatási tevékenységet nyújt, ami éppen olyan javítás, karbantartás -, ami ingatlanhoz kapcsolódó , s éppen fordított. 

Mi lehet, hogy bele fogunk őszülni, akik meg így találták ki ezt az egészet, azok vígan heverésznek valahol a meleg tengerparton a jól megérdemelt jutalmukból. Nem a fordított ÁFÁ-zással van a gond, hanem azzal, hogy nem határozták meg törvényi szinten mi az ingatlan, valami meddig az ingatlan közvetlen tartozéka, ÁFA törvény értelmében mik a egy ingatlan fenntartási dolgai, ha a karbantartás, javítás, átalakítás, bontás, takarítás nevesítve van külön.  Az, hogy a PTK szerint magyarázatból kiindulva .... az bizony nem törvény és ráadásul a PTK egyáltalán nem határozza meg az ingatlan fogalmát, foglalkozik vele a Tao. tv., az Sztv, valamint az SZJA tv. is, de az ÁFA törvény a 860 ezer meghivatkozásából/visszahivatkozásból nem futotta nekik annyira, hogy betegyék: E törvény értelmében ingatlan alatt pld. a Tao. tv. ... mellékletében szereplő ingtalnokat kell érteni, vagy valami.

Csak annyiban bízhatunk, hogy adott esetben egy bírósági ügyben a bírónak is ugyanaz a törvény lesz a kezében, ami egy halandó asztalosnak, magánszemélynek, vagy könyvelőnek. Az ÁFA tv. minden vállalkozásra és bizonyos esetekben a magánszemélyekre is kiterjed. Igazság szerint a  indenféle tájékoztatás - csak pletyka, mert egyik sem jogszabály, s sok mindennek lehet bizonygatni az ellenkezőjét is.  Aztán majd a büntetéskor kiderül ---- vagy nem, miről álmodtak  a törvényalkotók, amikor gondolatolvasásra kötelezték az ÁFA alanyokat.

Húúú  jól felhúztam magam! 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron