Adófórum

Adózási és számviteli információk

Minimum adóalap

Egyéni vállalkozók

Minimum adóalap

HozzászólásSzerző: picur76 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

megerősítést szeretnék kérni, hogy jól gondolom-e. Ha egyéni vállalkozó 2007 évet veszteséggel zárta, akkor az árbevétel (nincs elábé) után a számára kedvezőbb módon, pl arányosítással kiszámolom az adóalapot, ez után az elvárt adót. Amúgy ezt elég jól kezeli a nyomtatványkitöltő. Így keletkezik egy fizetendő adó.

Itt bizonytalanodtam el, mert eddig én úgy gondoltam, hogy az elvárt adó, így elvárt minimum adóalap után le kell vezetni az osztalékot is, de a program szerint nem. Akkor ha jól értem, fizetni kell minimum adót, de az osztalékalap továbbra is csak akkor keletkezik, ha valóban eredményes volt a vállalkozó? Tehát ha egy egyéni vállalkozó veszteséggel zárta az évet, fizet a minimum adóalap után szja-t, és kész? (Tudom, hogy ezt sem muszáj, de ennyit "bevállal", nem nyilatkozik)

Előre is köszönöm! Picur

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Minimum adóalap

HozzászólásSzerző: validitas » kedd jan. 29, 2008 9:38 am

Szia Picur!

Igen, jól érted, a min.adót meg kell fizetni még akkor is, ha veszteséges, de osztalékadó nincs. Hiszen a veszteségből nem lehet osztalékalapja. Csak a nyereségből lehet.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Minimum adóalap

HozzászólásSzerző: picur76 » kedd jan. 29, 2008 9:43 am

Szia, köszönöm, valószínű azért kavarodtam meg, mert elvárt adóalapot feltételeztem, nem adót, de ez eleve nonszensz lenne. Köszönöm szépen! És elnézést az amatőr kérdésért, de én csak a párom bevallását töltögetem, amúgy egész nap csak babázok, és nem túl sok időm marad követni az egyéb eseményeket... viszont nem szeretném elrontani a dolgokat. Picur
picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Minimum adóalap

HozzászólásSzerző: validitas » kedd jan. 29, 2008 9:46 am

Szia! Kérdezz csak nyugodtan, hiszen azért van ez a fórum, hogy bárkinek segítsen, bármilyen kérdése van is (már persze ha tudunk, de igyekszünk). Jó babázást! Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 97 vendég

cron