Adófórum

Adózási és számviteli információk

Pontokat adnék

Juttatások, költségtérítések

Pontokat adnék

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözlet mindenkinek!

Gondolom, mostanában mindenkinek sok kérdése lenne mind az adóbevallásokkal, mind az új Áfa-törvénnyel kapcsolatban. Aki esetleg ponthiány miatt nem tud kérdezni, írjon ide, szivesen adok én is pontokat.

Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pontokat adnék

HozzászólásSzerző: Emilio » hétf. jan. 28, 2008 5:33 am

Szia Böbe!

Hát én kérnék,  nemes gesztusodért pedig megdicsérlek!  Kedvességed  nagyon jól esik ebben az önző világban! Hirtelen az iwiw profilomra feltöltött mondás jutott eszembe, meg is osztom Veled:

George Eliot nyomán:
"Miért élünk, ha nem azért, hogy minél könnyebbé tegyük egymás számára az életet?"

Emilio
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pontokat adnék

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. jan. 28, 2008 10:11 am

Szia Emilio! 

Köszönöm a szép idézetet, még várok egy kicsit, hátha lesz még jelentkező, rendben?

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pontokat adnék

HozzászólásSzerző: kispiktorbt » hétf. jan. 28, 2008 10:19 am

Szia Böbe. Nagyon megörültem az ajánlatodnak, tegnap ugyan kaptam Hordos-tól 100 pontot, de rettentően spórolok vele, mert így az ügymenetben látni, hogy mennyi kérdés lehet a problémás dolgok rendezésére.

Ha meghteszed, hogy nekem is adsz át, megköszönöm.

Szia Ági

kispiktorbt
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Pontokat adnék

HozzászólásSzerző: Túriandi » hétf. jan. 28, 2008 1:10 pm

Én még viszonylag új vagyok itt, és nagyon megköszönném a lehetőséget, mert olyan dolgokkal találkozom, hogy a hajam is égnek áll tőle, viszont használható segítséget szinte mindig tőletek kaptam csak. Én is igyekszem, nem vagyok kezdő és amire tudok én is válaszolok.

Ezer köszönet!

Túriandi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Pontokat adnék

HozzászólásSzerző: jános123 » hétf. jan. 28, 2008 1:16 pm

Nem lényeges, de szerintem jános123-tól kaptad.

De még nem láttam a kérdésedet.

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Pontokat adnék

HozzászólásSzerző: kispiktorbt » hétf. jan. 28, 2008 2:04 pm

Szia János, igazad van, még nem tettem fel a kérdést, mert egész délelőttöm a TEÁOR üggyel töltöttem el, miv el nekem is van egy vállalkozó, aki miatt érdekelt vagyok a témába, s bármennyire azt hiszem, hogy minden rendben megy, rájöttem, ezen a téren is van idegeskednivaló.

Megyek az egyéni8 vállalkozásra, és kérdezek.

Üdv. Ágnes

kispiktorbt
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Pontokat adnék

HozzászólásSzerző: kispiktorbt » hétf. jan. 28, 2008 2:29 pm

Hát próbálkoztam az iparűzési adóval kapcsolatban a kérdést feltenni, de tiltó választ kaptam azzal a megjegyzéssel, hogy ezt a kérdést már valaki feltette.

A gondom az volt, hogy én úgy tudtam, hogy az önkorményzathoz befizetett iparűzési adó, és szállitást végző egyéni vállalkozó esetében a gépjárműadó költségként elszámolható.

A Számviteli esettanulmányok című könyvben viszont azt olvasom, hogy ezek az adók költségként nem, hanem ráfordításként számolhatók el. Vagy ez a kettős könyvvitelre vonatkozik?

Ez lett voilna a kérdésem, amit feltétlenül meg akartam kérdezni, de biztos hamarosan ( ahogy a bevallásokkal haladok) lesznek még fontos kérdések.

Üdv. Ági 

kispiktorbt
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Pontokat adnék

HozzászólásSzerző: jános123 » hétf. jan. 28, 2008 2:35 pm

A kérdés címét változtasd meg. A program azért tiltott le, mert valaki a kérdésének ugyanazt a címet adta, amit Te akartál adni.

Üdv: János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Pontokat adnék

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. jan. 28, 2008 5:08 pm

Szia Ági!

Igen, ez a kettősre vonatkozik, ott nem a költségnemek között, az 5.szlaosztályban, hanem a 8-asban, az egyéb ráfordítások között kell elszámolni, könyvelni.  Egyéni váll. költségként elszámolhatja, kettősnél meg csak számlaosztályok kérdése, de ugyanúgy csökkenti az eredményt.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron