Adófórum

Adózási és számviteli információk

Átlagos statisztikai állományi létszám

Elektronikus bevallás

Átlagos statisztikai állományi létszám

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A segítségeketek kérném.  Adóbevallásokban szerepeltetendő /EVA, Tao, ../ átlagos statisztikai állományi létszám meghatározásához, az alábbiakban (kizárólag)

1. A személyes közreműködő tag (jövedelemmel, jövedelem nélkül - de semmi esetre sem jelenléti ívet vezető)

2. az egyéni vállalkozó saját maga

3. a megbízásos (díjazásos, díjazás nélküli  - de semmi esetre sem jelenléti ívet vezető) 

4. a tiszteletdíjas választott tisztségviselő (jelenléti ív nélküli)

a bevallásba írandó átlagos statisztikai állományi létszámba bele számít-e?

A törvényeket végig néztem a kifejezésre, egyik sem rendelkezik róla, a kitöltési útmutatóban meghivatkozott KSH ..... sehonnan nem tudom letölteni, az internetes keresésben pedig a helyi adó, vagy pályázat, vagy stat.állományi létszám növeléses támogatás/kedvezmény szempontjából meghatározott létszámba tartozókkal foglalkoznak. 

Köszönök minden konkrét választ! 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Átlagos statisztikai állományi létszám

HozzászólásSzerző: M.Éva » vas. jan. 27, 2008 5:10 pm

Szerintem mindenki, akire nézve bérköltséget és járulékokat számol el a vállalkozás. Üv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Átlagos statisztikai állományi létszám

HozzászólásSzerző: garbo50 » vas. jan. 27, 2008 5:30 pm

Éves átlagos statisztikai állományi létszám kiszámítása
Éves átlagos statisztikai állományi létszám:
- mértékegység: fő, férfi/női bontásban
- nem tartoznak a statisztikai állományi létszámba a következők:
→ a szülési szabadságon lévők, a szülési szabadság első napjától,
→ a különböző gyermekgondozási ellátásban részesülők a fizetés nélküli ilyen jogcímű
szabadságuk első napjától
→ a keresőképtelenné vált munkavállalók egyhavi (naptári hónapot jelent, így pl. azt a
munkavállalót, aki február 3-tól van távol, március 3-án kell kivenni az átlagos statisztikai
állományi létszámból) folyamatos betegség után,
→ a sorkatonai szolgálatot teljesítők, bevonulásuk első napjától,
→ az egyhavi távollétet követően a fizetés nélküli szabadságon lévők, (pl. beteggondozás,
építkezés, tanfolyam, tanulmányút)
→ a tartalékos katonai szolgálatra bevonultak, egyhavi távollétet követően,
→ az állásukból felfüggesztett személyek az első naptól,
→ a felmondási idő alatt a munkavégzés alól felmentett munkavállalók, a munkavégzés alól
történő felmentés első napjától,
→ a nem teljes munkaidőben, havi átlagban 60 munkaóránál alacsonyabb óraszámmal
foglalkoztatottak.
Az átlagos létszám számítása:
a munkavállalók folyamatosan vezetett létszámnyilvántartása alapján számított mutató. Az
átlagolást havonta kell elvégezni az adott hónapnaptári napjainak figyelembevételével, vagyis
a naponkénti állományi létszámok összegét, a munkarend szerinti pihenőnapokra és
ünnepnapokra az azt megelőző munkanap létszámát véve figyelembe, el kell osztani a hónap
napjainak számával. Az adott hónap naptári napjainak számával kell osztani abban az esetben
is, ha a gazdasági szervezet csak a hónap egy részében működött. Az éves átlagos állományi
létszám a leírtak alapján már kiszámított havi átlagos létszámadatok egyszerű számtani átlaga,
vagyis éves átlagszámítás esetén 12-vel kell elosztani a havi átlagos létszámadatok összegét.
garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Átlagos statisztikai állományi létszám

HozzászólásSzerző: melcsi62 » vas. jan. 27, 2008 5:39 pm

Garbo!

Nagyon rendes vagy, de amit feltettél, az meg van. Nem a számolással van a bajom. Most böngészem a KSH-s kiadványt, amit az előtted szóló segítő betett linkbe. De a tiszteletdíjas még megakaszt, hogy a statisztikaiba beletartozik-e. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Átlagos statisztikai állományi létszám

HozzászólásSzerző: melcsi62 » vas. jan. 27, 2008 6:23 pm

 Amire nem találom most sem a választ:  román állampolgár, választott tisztségségviselő (ügyvezető magyar cégben) SZJA szempontjából egyéb nem önálló tevékenység jövedelemben részesül, vonják tőle az SZJA-t és fizeti utánna a cég a tételes EHO-t. /kettős egyezmény megfogalmazása alapján tiszteletdíjat kap havonta / Mao-n alig tartózkodik, de nem külföldi dolgozásáért kapja a díját.  Nem profitból kapja a jövedelmét.  Beszámít az ilyen személy a létszámba, vagy sem?

 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Átlagos statisztikai állományi létszám

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. jan. 31, 2008 7:24 pm

Szia!

Megtaláltad a választ már?

Ezt találtam még erről:

A statisztikai állományi létszámba tartoznak a munkáltatóval munkavégzésre irányuló jogviszonyban állók, a munkából meghatározott okok miatt távollevők kivételével. Azokat a munkavállalókat, akiknek a munkavégzésre irányuló jogviszonya megszűnik, nemcsak a munkajogi létszámból hanem a statisztikai állományi létszámból is törölni kell. Ha a munkavégzésre irányuló jogviszony megszűnését megelőzően a munkavállalót munkáltatója meghatározott időre felmenti a munkavégzési kötelezettség alól, a dolgozó a felmentés napjától nem számítható be a statisztikai állományi létszámba, míg a jogi állományi létszámba tartozás a felmentési idő végéig fennáll.

Ide tartoznak még megbízási szerződéssel dolgozók, függetlenül attól, hogy a megbízás egyszeri, eseti vagy folyamatos munkavégzésre vonatkozik .

Nem tudom ide be tudod e illeszteni a tiszteletdíjas ügyvezetőt.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Átlagos statisztikai állományi létszám

HozzászólásSzerző: melcsi62 » vas. feb. 03, 2008 1:27 pm

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni -, de még mindig nem találtam meg a választ. Ezt  ügyvezetőt már több éve nem is láttam, állítólag csak ritkán tartózkodik Mao-n  1-2 napot, a másik ügyvezető látja el a képviseleti munkát (aki magyar) és a képviselőségért nem kap  pénzt, de a társaság tevékenységében való személyes közreműködéséért igen. Az ő státusza tiszta, - de ez a román állampolgár bankszámlára kapja a havi díját .  A megbízási díjasok (önálló tevékenység) nem tartoznak az átlagos stat.állományi létszámba , illetve közülük, az tartozna bele, aki rendes munkarend szerint dolgozik a cégben (azt meg szeretném látni, mert az ilyen megbízásos jogviszonyt úgyhívják, hogy színlelt szerződés, mert a munkarend szerinti munkavégzés már munkaviszonyt feltételez- szerintem is), de beletartoznak a személyesen közreműködő tagok, akár kapnak pénzt akár nem a közreműködésért.

Erre az ügyvezetőre azt sem mondhatom, hogy olyan menedzsment, akinek bármennyi jövedelme is nyereségből lenne, mert a cég már jó ideje veszteséges.  

Úgy, hogy meg vagyok én áldva -, de azt hiszem nem fogom betenni, aztán ha mégis oda tartozik, akkor majd felnégyelnek és kítűzik a fejemet valahova.  

Köszi! Üdv. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron