Adófórum

Adózási és számviteli információk

0753-EV mit kell fizetni?

Egyéni vállalkozók

0753-EV mit kell fizetni?

HozzászólásSzerző: csirip » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Segítség! Ev bevallását csinálnám...A bevételéből levonom a ktgeket, a kivétet, és marad neki 102 e Ft-ja. Err kijön neki a 0753-C lapjára 140 e Ft fizetendő adó. Mivel tényleg kivette a minimálbért, és minden hónapban befizetett 10 e Ft szjat erre, még fizetnie kell 20 e Ftot, ha jól gondolom. DE van a jöv. minimum....Mivel a bevételből elábé, stb. nincs igy kijött a 17 tábla alapján 70 e ft, 18 e első félévre, és 51 e Ft a másodikra. Akkor jól értem, hogy a 100 e Ft nyeresége után be kellene fizetnie 90 e Ft adót? Vagy valamit nem jól gondolok? a 4-es kockát jelöltem be a jövedelemminimumnál... Vagy mivel a nyereség magasabb mint a jöv. min. 2%-a, akkor csak azt kell fizetni? teljesen bezavarodtam..:((((

 

csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0753-EV mit kell fizetni?

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. jan. 26, 2008 3:32 pm

Szia Csirip!

Ne törődj vele, itt már nagyon sokan nagyon sok mindenbe belezavarodtunk! Szóval szerintem jó a meglátásod, a nyeresége magasabb az elvárt jövedelemnél, az után kell számolni. Itt tehát a nyereség minimummal a továbbiakban nem kell foglalkozni, csak a tényleges jövedelem után számolj. Szerintem a 4-es kódot is jól jelölted. Tehát leadózód a vállalkozásból származó 102 e jövedelmet, ha kell a vállalkozói osztalék utáni adót, az vállalkozói kivétet az összevont jövedelmekben. Mivel év közben fizetgetett előlegeket, az levonod belőle, és a maradékot fizetteted meg vele. Én úgy látom teljesen jól gondoltad.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0753-EV mit kell fizetni?

HozzászólásSzerző: csirip » szomb. jan. 26, 2008 4:07 pm

Szia!

Nagyon köszi! Feltettem más névvel is a kérdésemet és ott megtaglaltuk a dolgot. De nagyon köszönöm!!! 

 

csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0753-EV mit kell fizetni?

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. jan. 27, 2008 9:35 am

Szia Csirip!

És miben maradtatok? Jó volt az elgondolásod? Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0753-EV mit kell fizetni?

HozzászólásSzerző: csirip » vas. jan. 27, 2008 10:12 am

Szia!

Igen, félig-meddig:)) ugyanis a szja-t jól gondoltam. Jöv. min. nem érdekes, mert a nyereség több lett mint a 2%.DE attól még ki kell tölteni a táblát, de nem kell vele foglalkozni. Csak arra jó hogy megzavarjon, mint engem...:(  De tényleg ajánlom figyelmedbe a levelezést.0753-szja vagy jöv.min.? valami ilyesmi a címe.A gépem azt jelezte, hogy a kérdést nem tudta elküldeni...Aztán írtam meg ezzel a címmel a levelet újból. Aztán láttam, hogy mindkettőt feltette a fórumra...Végülis jobb kétszer mint egyszer se...:))üdv. Anikó

csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0753-EV mit kell fizetni?

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » vas. jan. 27, 2008 10:25 am

Szia Anikó! Miért nem zárod le magadnak a kérdést, akkor nem válaszolunk majd mégegyszer, csak javaslat, nehogy megbántódj.Üdv.:Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 113 vendég

cron