Adófórum

Adózási és számviteli információk

VéleményADÓ - új szolgáltatás az Adófórumon

Ezen a csatornán az oldal szerkesztői arról kérdezik a Fórumozókat, hogy milyen újdonságokat látnának szívesen az Adófórumon. A kérdésekre érdemben válaszolók bónusz pontokat kapnak, amelyeket szakmai kérdésekre, illetve termékvásárlásra fordíthatnak.

VéleményADÓ - új szolgáltatás az Adófórumon

HozzászólásSzerző: j.balogh » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Talán már olvasták a VéleményADÓ-ról megjelent cikket, amely az Adófórum oldal napokon belül induló új szolgáltatása. Lényege, hogy Önök megírhatják adóellenőrzésük történetét, amelyet megjelentetünk a VéleményADÓ blogon. Az oldalnak köszönhetően az adózók egy olyan ingyenes tudásbázishoz juthatnak, amelyből értékes információkkal készülhetnek fel egy esetleges adóellenőrzésre.

A pontos leírást a Hírek között találhatják "Írja meg adóellenőrzése történetét!" címmel!

A kérdésem az lenne, hogyan vélekednek erről az új szolgáltatásról, illetve Önök írnának-e egy-egy saját történetet?

A blog elérhetősége: http://velemenyado.adoforum.hu/

Üdvözlettel:

Balogh Julianna
szerkesztő

j.balogh
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

VéleményADÓ - új szolgáltatás az Adófórumon

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. jan. 24, 2008 6:27 pm

Én szívesen írnék ilyen történetet. De én olyan szerencsés helyzetbe vagyok, hogy az adóellenőrzés folyamán  -ami eddig nem volt túl gyakori-  mindig megállapítás nélkül zárult az ellenőrzés. Az ellenőrzést végzők pedig nagyon pozitív hozzállásúak voltak. Én úgy gondolom, hogy e hozzáálláshoz nagymértékben hozzájárult az is, hogy már az ellenőrzendő anyag rendszerezetten került a vizsgálatot végző revizor kezébe. Az ellenőrzés folyamán "könnyű" helyzetben volt az ellenőr, mert a számlabontásunk annyira részletes, hogy nagyon áttekinthető, bármi könnyen visszakereshető. Bizonyára ez a tény is hangsúlyos volt az ellenőrzés kapcsán. Rossz benyomást kelt, ha ömlesztve, rendezetlenül kerül az iratanyag az ellenőr asztalára. Tudom, itt e fórumon mindenki igényes a rendezettségre, de láttam a revizor asztala mellett kupacba összehalmozott, papírdobozba ömlesztett könyvelési anyagot.

 

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

VéleményADÓ - új szolgáltatás az Adófórumon

HozzászólásSzerző: Babu » pén. jan. 25, 2008 4:31 am

Szívesen írnék én is ilyen történetet.

Szerencsémre nálam sem volt még nagyon kirívó eset, de ami késik nem múlik. Egyetértek madora100 megállapításával. Szerintem is sokat számít, hogy tálalja az ember az anyagot. Egyetlen nagyon kedvezőtlen vizsgálatom volt, amit szívesen megírnék.

Hétfőn kezdődik nálam is egy valószínűleg vagyonosodási vizsgálatig folytatandó revízió. Azt tanácsoltam az ügyfelemnek semmi nagyképűség, semmi rossz benyomás. Keltsük azt a látszatot, hogy mi együtt akarunk működni velük, segítünk. Pedig ahogy hallottam, a mi APEH revízoraink a "legrosszabbak" az országban.

Biztosan tanulságos eseteket tudnánk írni és olvasni. 

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

VéleményADÓ - új szolgáltatás az Adófórumon

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » pén. jan. 25, 2008 5:29 am

Szívesen olvasnám mások tapasztalatát, nagyon jó összehasonlítási alap lenne. Az évek folyamán lefolytatott ellenőrzések alatt a saját tapasztalatom is az előttem leírtakkal hasonló, ha jól rendezett anyagot adunk az ellenőrök kezébe és segítjük az adott ellenőr munkáját, akkor az ellenőrök nem "mumusok". Volt már olyan ellenőrzésem, amikor "csak" egy szja bevallást ellenőritek volna és elküldtem az ügyfelet, aki azt mondta "csak ennyi időm van", erre bekérték az egész anyagát, igaz nem volt vele gond , azóta megtanultam legjobb még a legkisebb ellenőrzésen is inkább nekünk ott lenni. Egy számomra nagyon érdekes esetem nekem is volt, lehet ilyen ügyek miatt van most már számla ellenőrzésre is lehetőség.
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

VéleményADÓ - új szolgáltatás az Adófórumon

HozzászólásSzerző: j.balogh » pén. jan. 25, 2008 8:09 am

Kedves Fórumozók!

Ahogy írták, nagyon fontos a "rendezett anyag". Éppen ezért arra buzdítom Önöket, hogy a pozitív tapasztalataikat is írják meg. Sokaknak segíthet a "jó példa". Hiszen előfordulhat, hogy pl. egy kezdő könyvelő még nem tudja, mire érdemes felkészülnie egy ellenőrzés előtt. Nekik nagy-nagy segítség lenne a megállapítás nélküli történetek részletezése. Néha elegendő, ha csak azt kiemeljük, hogy hogyan viselkedtünk, mi az a tény, amit méltányolt a revizor stb.

Tehát örömmel várjuk a "sikersztorikat" is!

Üdvözlettel:
Balogh Julianna
szerkesztő

j.balogh
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

VéleményADÓ - új szolgáltatás az Adófórumon

HozzászólásSzerző: validitas » pén. jan. 25, 2008 3:42 pm

Kedves Julianna!

Mindenképpen hasznosnak tartom az ilyen tapasztalatok megosztását egymással, mert sokat segíthet, hiszen olyan problémák vagy éppen segítő ötletek, tapasztalatok derülhetnek ki, amire magunktól nem is gondolnánk.

Azonkívül, hogy hasznos lenne, érdekesnek is találom a különböző igazgatóságok - most divatos szóval élve: régiók - ellenőrzési módszereinek, az ellenőrzendő területek hangsúlyának és az ellenőrök habitusának különbözőségét. Egy ilyen blogban valószínűleg felszínre kerülne, mennyire más és más a különböző régiók módszere, légköre, még ha az ellenőrzési tematika központilag meghatározott is.

Nekem szerencsére nincs közelmúltbeli, csak néhány éves - és még régebbi, 10 éves - tapasztalatom, de átgondolom, hogy van-e benne olyan elem, amit érdemes megosztani a többiekkel. Ha találok ilyet, szívesen megírom.

<> Üdvözlettel:

Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

VéleményADÓ - új szolgáltatás az Adófórumon

HozzászólásSzerző: civilint » szomb. jan. 26, 2008 9:57 am

Kedves Julianna!

Nagyon jó az ötlet. Nekünk aranyat érne minden megélt tapasztalat, ugyanis nekünk még nem volt adóellenőrzésünk, fogalmunk sincs, hogy hogyan működik és ez a lerosszabb, mert így, tapasztalatok híján a legkönnyebb hibát elkövetni.

 Üdvözlettel: Ilona

civilint
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

VéleményADÓ - új szolgáltatás az Adófórumon

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » szomb. jan. 26, 2008 10:28 am

Kedves Julianna!

Egyébként is örömmel "böngészek" az Adófórum portálon, mivel a felvetett kérdésekből és az arra adott válaszokból napi munkám során sokat profitálhatok.  Épp ezért örülök, hogy lesz egy ilyen adóellenőrzéses része is a portálnak. Úgy gondolom, sokunknak szolgál majd "tanulságul". Azt hiszem a könyvelői szakmában különösen igaz "a jó pap holtig tanul"  bölcsesség. Nem tudom, e területem létezik-e az "én már mindent tudok a szakmámról" életérzés.

Üdvözlettel:

Baloghné Z. Hajnalka

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

VéleményADÓ - új szolgáltatás az Adófórumon

HozzászólásSzerző: FRUZSIBT » szomb. jan. 26, 2008 12:55 pm

Kedves Julianna!

Az Adófórum oldalain nagyon sokat olvasgatok, a mindennapi munkában nagy segítség. Szerintem nagyon jó ötlet az adóellenőrzésről is bővebb információ nyújtása egymásnak.Egyetértek az előttem szólókkal, a könyvelő munka olyan hogy a tanulást egy fél napra sem lehet abbahagyni.

Üdvözlettel:Fruzsi

FRUZSIBT
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

VéleményADÓ - új szolgáltatás az Adófórumon

HozzászólásSzerző: kofler » vas. jan. 27, 2008 6:34 am

Kedves Julianna!

Rengeteget olvasgatok az Adófórum oldalain, nagyon jó ötletnek tartom. Elősegítjük egymás munkáját, nagyon sokat lehet tanulni a tapasztalatokból.

Üdvözlettel: Kofler

kofler
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Következő

Vissza: Bónusz pontok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég