Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nyugdíj mellett lehet dolgozni?

Egyéni vállalkozók

nyugdij mellett lehet dolgozni?

HozzászólásSzerző: azilium » szer. dec. 06, 2006 12:20 am

Üdv. Mindenki! Most akkor megint nem értem. Ha 10 éve rokkantnyugdíjas vagyok (véglegesítve), rám mi lesz érvényes./azóta folyamatosan félállásban dolgozom. Értelemszerűen eddigi válaszokra alapozva, mivel 1946-ban születtem, s 2008 nyarán leszek csak 62, mégiscsak le kell mondanom, vagy a nyugdíjról, vagy a munkabérről egy darabig, vagy ? Mi a válaszotok? Azóta megint nem vagyok semmiben biztos, mióta elolvastam vicus2006 hozzáfűzését, hiszen ki is szeretne valami büntetést fizetgetni?!

azilium
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

nyugdij mellett lehet dolgozni?

HozzászólásSzerző: nedro.maria@freemail.hu » csüt. dec. 07, 2006 12:50 pm

Szép napot Mindenkinek!

Egy másik hasonló kérdésre már válaszoltam részletesen, a Parlament honlapján lehet megtalálni a TV. módosítását, aláírásra vár, 31-es szám alatt. Az előttem szólókat kiegészíteném még azzal, hogy valóban, a nyugdíjasoktól is vonjuk 2007-ben a 8,5% nyugdíjjárulékot, ennek fejéban minden 365 nap szolgálati idő után kérheti a 0,4 %-os emelést. A kérdés többi részére lásd. Egyéni vállalkozók című kérdésre.

Üdv.

Marika

nedro.maria@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

nyugdij mellett lehet dolgozni?

HozzászólásSzerző: nedro.maria@freemail.hu » csüt. dec. 07, 2006 12:55 pm

Bocsánat! A Vállalkozói jövedelem is felfüggeszti a nyugdíjat? kérdésben a válasz.
nedro.maria@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

nyugdij mellett lehet dolgozni?

HozzászólásSzerző: azilium » csüt. dec. 07, 2006 3:15 pm

Kedves nedro.maria! azaz Marika?!

Sajnos én nem igazán tudok továbbra sem eligazodni a tv-rengetegbe, főleg nem azok értelmezésében. Köszönöm, hogy odairányítottál előző hozzász.-ba válaszodhoz, elolvasván, most sem tudom magamra értelmezni; hogyha én 2008. aug-ban töltöm be a 62. életévemet, akkor (most rokkantnyugd. mellett) kaphatom-e majd munkabéremet anélkül, hogy a rokk.nyugdíjamat szüneteltetni kellenék?Ugyanis ez lényegében nekem azért eszméletlen nagy problémám, mert a munkabérem és nyugdíjam összege teszi ki körülbelül azt az összeget, mintha nem rokkantam volna meg, s "csak" nyugdíjas lennék. Tehát nálam megélhetési ellehetetlenüléshez vezet, ha bármelyik nem volna. (tekintettel a baleset kapcsán egyedülmaradva épülő házunkban, gyerekekkel és milliomnyi adósságtengerrel) Ezenkívül rengeteg más jellegű kérdésem is lesz. De ez a legelső, hogy érdemes-e a többinek utánajárni.

KÖSZÖNÖM a válaszaitokat Marikának,Margónak egyaránt! Mindenkinek Szép Ünnepeket!  üdv. azilium

azilium
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

nyugdij mellett lehet dolgozni?

HozzászólásSzerző: azilium » csüt. dec. 07, 2006 3:21 pm

A Parlament honlapjának www.   mi a neve? Köszönöm!előre is..... a.
azilium
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

nyugdij mellett lehet dolgozni?

HozzászólásSzerző: nedro.maria@freemail.hu » csüt. dec. 07, 2006 3:59 pm

Kedves Azilium! A Parlament honlapja(hátha szükséged lesz rá):www.parlament.hu, irományok alatt tudsz keresni. A kérdésedre a válasz, hogy Te dolgozhatsz nyugodtan, mert a rokkant nyugdíjasokra nem vonatkozik. Viszont, hogy ők se legyenek nyugodtak, rájuk is kitértek a TV. módosításban:

64§ "(10) A nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv a munkaképesség-csökkenésen alapuló ellátásban részesülő személyt az esedékes orvosi felülvizsgálattól eltérő időpontban is kötelezheti - a jogkövezkezményekről való tájékoztatás mellett - orvosi felülvizsgálat céljából történő személyes megjelenésre, ha olyan tény vagy körülmény jut tudomására, amely valószínűsíti, hogy a korábban megállapított munkaképesség-csökkenés nem áll fenn vagy az a megállapítottnál kisebb mértékű."

Szerintem Téged már a korod miatt nem fognak felülvizsgálni. Átkerül az OOSZI kb.2007. agusztusától a munkaügyi központokba és nem azt vizsgálják, hogy milyen mértékű a munkaképesség csökkenés, hanem, hogy milyen mértékű maradt a munkaképesség és milyen munkakört tud ellátni, rehabilitációs javaslatot írnak elő a határozatokban. Fokozatosan visszaakarják vezetni a megváltozott munkaképességüeket a nyílt munkaerő piacra, de ez már Téged biztosan nem érint. Ha még mindig nem érted, szívesen válaszolok.

Üdvözlettel:

Marika

nedro.maria@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

nyugdij mellett lehet dolgozni?

HozzászólásSzerző: azilium » csüt. dec. 07, 2006 8:46 pm

Kedves Marika!

Én most eléggé szörnyű időszakát élem Életemnek, ezt nem panasznak szánva - hiszen ettől az élet mégiscsak szép marad, egyszeri és megismételhetetlen -, viszont rengeteg olyan tv-ismeretét igénylő történés jött, amennyi bizony egész eddig életem során nem volt még. Benne az a legrosszabb, hogy bizonytalanságomban véletlenül sem tudom, mik a helyes utak. A jó sorsom, mert alapjában pedig végtelenül optimista, jókedvű lény volnék, h. hirtelenében nem is tudom, mivel, hová .... mikor?,stb. Vagyis most és itt a többit, ami súlyt pillanatnyilag nem tudom megkérdezni sem, mert nem ide tartozik. Majd kérdés formájában, amit még nem merek, talán nyitni kellene egy újabb témát, abban meg megint még járatlan vagyok. kész szerencse, h. rábukkantam erre a fórumra. Egyébként köszönöm most nagyon is megnyugtatót mondtál. Helyzetem bonyolultsága akkora, hogy... Mindegy is, mert ez csak a jéghegy legpicikébb csúcsa, ami velem féléve zajlik, sokkal súlyosabb.

Üdv  és eljövendő boldog Karácsonyt minden fórumozónak!, természetesen a Szeretet jegyében!!  :-) azilium

azilium
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyugdíj mellett lehet dolgozni?

HozzászólásSzerző: nedro.maria@freemail.hu » kedd dec. 12, 2006 3:28 pm

Szia Mindenki!

Megjelent a 150. számú Magyar Közlönyben a 2006. évi CVI. nyugdíj Tv. módosítása.

A 9. § 83/B. § egészül ki:

a/ előrehozott, csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjban,

b/ korkedvezményes nyugdíjban,

c/ bányásznyugdíjban,

d/ korengedményes nyugdíjban, illetve

e/ az egyes művészeti tevékenységet folytatók öregségi nyugdíjában

részesülő személynek a TBJ. 5. §-a szerint biztosítással járó jogviszonyt létesít, illetőleg egyéni vagy társas vállalkozóként kiegészítő tevékenységet folytat és az ebből származó, járulékalapot képező jövedelme meghaladja a tárgyév első napján érvényes kötelező legkissebb munkabér (minimál bér) összegének a tizenkétszeresét (továbbiakban: éves keretösszeg), az éves keretösszeg elérését követő hónap első napjától az adott tárgyév dec. 31-ig, de legfeljebb 62. életév betöltéséig a nyugdíjfolyósító szervnek a nyugdíj folyósítását szüneteltetni kell. Ha a járulékalapot képző jövedelem az éves keretösszeget a tárgyév decemberében haladja meg, a nyugellátás szüneteléséer nem kerül sor, de a tárgyév december havi nyugellátást - a 84. § alkalmazásával - vissza kell fizetni.

18. § (2) E törvény 1-3. §-a, 9. §-a, 14. §-a 2008. január 1-jén lép hatályba.

Éedekesség képpen a 12. §-a szerint még 2007-re vonatkozóan is kell NYENYI-t szolgáltatni.

nedro.maria@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nyugdíj mellett lehet dolgozni?

HozzászólásSzerző: azilium » kedd dec. 12, 2006 5:59 pm

Nem minden krisztálytiszta, szövegértelmezés tekintetében nekem (pl. utolsó bekezdés sem, nem tudom mit jelent NYENYI?, stb). de azért mégis köszönöm, Marika, az új információt, gondolom mindenki örül neki.    üdv. a.
azilium
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 99 vendég

cron