Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozó, szellemi szabadfoglalkozású?

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozó, szellemi szabadfoglalkozású?

HozzászólásSzerző: birozsoka » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sürgős segítségetekre  lenne szükségem, egy látszólag egyszerű kérdés megválaszolásához.

Jött egy új ügyfél, aki szellemi szabad foglalkozású orvos szeretett volna lenni. Az adószáma 7-sel kezdődik, viszont vállalkozói igazolványa van. (abban 862202 szabad foglalkozású szakorvos). Az Apeh-ben a 08T 101E bejelentő lapot töltették ki vele, ami  -ugye- egyéni vállalkozói igazolványhoz kötött tevékenységet folytató egyéni vállalkozók részére szól.

Mivel teljesen más teendői vannak az ügyfélnek akét esetben , így szerintetek ő most mi lett végül?  

 Nem mindegy, mert akkor szélsebesen be kell adni a 08T1041-t, az  iparűzésihoz való bejelentkezést, stb..(szerintem ő egyéni vállalkozó lett, de 7-es adószámot még nem láttam, csak magánszemélyeknek) 

Várom gyors válaszotokat, amit előre is köszönök!! 

 

birozsoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó, szellemi szabadfoglalkozású?

HozzászólásSzerző: validitas » pén. jan. 25, 2008 9:11 am

Szia!

7-es adószámos egyéni vállalkozó is van, már láttam olyat. Nem az adószám kezdete a döntő. Ha ev. igazolványa van, és be is jelentkezett az APEH-hoz, mint ev, akkor ő egyéni vállalkozó, és aszerint kell intézned a dolgait.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó, szellemi szabadfoglalkozású?

HozzászólásSzerző: gyuri72 » pén. jan. 25, 2008 10:41 am

Szia!

 

Én szellemi szabad szellemű voltam 10 évig és tavaly lettem EV. Az adószám maradt ami volt, amely 7-essel kezdődőtt.

 

g. 

gyuri72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egyéni vállalkozó, szellemi szabadfoglalkozású?

HozzászólásSzerző: biro-zsoka » szomb. jan. 26, 2008 1:57 pm

 Köszi mind a kettőtöknek...Én is így gondoltam, csak megerősítésre volt szükségem. (Nagyon remélem, hogy így is van.) Azt tudtam, hogy az adószámot megtartják, de itt ez az első adószám, és máris 7-sel kezdődik? 

Én a pontot Böbének adnám, kérlek segíts már, hogyan tudnám elfogadni a válaszodat... hol van az a  menüpont,  ahol értékelni tudlak? (részletesen írd már le...)Köszi!!

biro-zsoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó, szellemi szabadfoglalkozású?

HozzászólásSzerző: validitas » vas. jan. 27, 2008 10:30 pm

Minden válasz alatt, a jobb alsó sarokban van egy négyzet, és a szöveg: válasz elfogadása (vagy valami hasonló, most nincs pontosan előttem), klikkelsz a kis négyzetbe ("kipipálódik"), majd klikk a válasz elfogadása szövegre.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni vállalkozó, szellemi szabadfoglalkozású?

HozzászólásSzerző: biro-zsoka » kedd feb. 05, 2008 3:32 pm

Bocs, de nincs itt semmi, amire kattinthatnék, pedig be vagyok jelentkezve...Régen tényleg volt egy pipa, hogy elfogadom a választ, de most semmi .. Mi lehet az oka?
biro-zsoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 102 vendég

cron