Adófórum

Adózási és számviteli információk

Abev-Vpop nyomtatványok

Elektronikus bevallás

Abev-Vpop nyomtatványok

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. jan. 23, 2008 2:50 pm

Szia Rózsa! Én ezt az egészet nem értem, majd kérek segítséget. Lehet hogy nem kellene ilyen lazán vennem, csak ha már eddig nem képeztem magam ki, most már talán nem is fogom erre a kis időre. Ott tartok/ez félig vicc/ hogy én könyvtárba gyerekkoromban könyvet kölcsönözni jártam és a "könyvtár" szóra ez ugrik be elsőre. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Abev-Vpop nyomtatványok

HozzászólásSzerző: markne » szer. jan. 23, 2008 3:44 pm

Szia, Ani!

Ha a honlapon kiválasztod a letöltendő nyomtatványt (bal oldalon, lent a "letölthető nyomtatványok"ra katt. előjönnekk, kiválasztod, ami kell. Rákattintasz, kapsz egy ablakot, a minek a felső sorában nagy valószínűséggel "hely"-ként a Dokumentumok van megjelölve. Ha valami más, akkor a lenyíló füllel megkeresed, rákattintasz, akkor már az fog megjelenni. Fájlnévként felajánlja a nyomtatvány számát, ha elfogadod, akkor rákattintasz a "mentés"re. Ha nem, akkor beírod a tetsző nevet, és utána mentesz. Becsukódik az ablak, ezzel kész. Ha kilépsz a honlapról, bemész a Dokumentumok mappába,(bocs, hogy az elavult könyvtár szót használtam), és megtalálod a letöltött nyomtatványt.

Csak csináld, az a legértékesebb, amit az ember saját nyomorán tanul meg. Miért beszélsz kis időről? Elárulom Neked, hogy még "csak" 14 éve vagyok nyugdíjas (semmi korábbi nyugdíjbavonulás), a többi könnyen kiszámítható. És egyre jobban érdekel.

Tehát hajrá, menni fog!

Üdv. Rózsa

 

 

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Abev-Vpop nyomtatványok

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. jan. 23, 2008 4:43 pm

Köszi! Majd ha csend lesz körülöttem megpróbálom. Igy már rémlik, a fájlneveknél megtaláltam, mentettem, csak utána nem találtam. Kerestem az asztalon/milyen szakszerü kifejezés/ de ott nem találtam. Gondoltam az asztal alatt van!!!!!!!!!!Azért a jókedvem soha nem hagy el. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Abev-Vpop nyomtatványok

HozzászólásSzerző: markne » szer. jan. 23, 2008 5:34 pm

Ani!

Ne is hagyjon el soha a humorérzéked, mert sok mindenen átsegít, de úgy próbáld megkeresni a nyomtatványt, ha a startból elindulsz és találsz olyant, hogy dokumentumok, azon belül meg kell lennie. 

Ha így nem, akkor a saját gép "c" meghajtóból elindulva biztosan megkerül.

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Abev-Vpop nyomtatványok

HozzászólásSzerző: loncika » szer. jan. 23, 2008 6:24 pm

Lányok! úgy tünik, sikerült megoldani a kérdést....Markné ötlete alapján :)
Valószinüleg nekem őskövület volt az Abev06, mert kb 3-4 éve nem volt a rendszer piszkálva, és a sok rátelepitett "update"-k kissé összekavarodtak.

Javasasszony receptje , ha nem jön fel a választást kijelölő ablak:

Készits mentést az Abev06 teljes tartalmáról, nemárt, ha archiválod az összes motyót amit találsz....
Töröld le az Abev06-ot, akár beletörölhetsz is  :) , de inkább uninstall
Töltsd le ujra a a keretprogramot, futtasd
Update-val töltsd le az összes nyomtatványt amihez adatod van/volt az archivumban
A letöltött Vpop file-okat futtasd ismét
Töltsd vissza az archivumot :  Módositható, Elküldésre megjelölt, Elküldött  -re külön-külön

Ha ezek után nem látsz semmit, akkor a  Program Files-ból készitett mentést hasonlitsd össze az ujonnan installált változattal---  Adat , Archiv, Bev könyvtárakat, és az üres mappába másold vissza a a mentett állományt ( duplázza a mappákat! vagy üresen hagyja, az adatvisszatöltés a  nagy semmivel tölti meg!)

Gyomláld ki / ismét archiváld az őskövületeket !

Milyen jó lenne, ha végre kitalálnának a programozók valamilyen könnyen kezelhető/ szétválogatható archiválási rendszert, mert nekem visszatöltötte az összeset válogatás nélkül 2004 óta, kb 4ezer darabot. Ráadásul egyenként kellett kiválogatnom, hogy milyen nyomtatvány kitöltőket kell alátölteni, hogy meg tudja nyitni a keretprogram.
Hehehe..... ha ezek után se látsz semmit, akkor system restore vagy format C, de akár ki is dobhatod a gépedet az ablakon!

Köszi mindenkinek a segitséget!

 

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Abev-Vpop nyomtatványok

HozzászólásSzerző: Felföldiné » hétf. feb. 04, 2008 12:20 pm

Sziasztok!

Nem kell semmit törölni, megnyitod az ABEV2006-ot, majd a szervíz/beállítások fülön a következő indításkor üzemmód választása ponthoz beteszed a pipát, kilépsz, újra indítod az ABEV2006-ot, és egy kis ablakban megkérdezi, hogy hogyan akarok indítani, és akkor az általános nyomtatványkitöltőt kell választanod és csak a VPOP-snoymtatványok lesznek benne, ah ezeket már futtattad a VPOP honlapjáról.

Jó munkát! Remélem segítettem.

Új vagyok még.

Felföldiné Zsuzsa

Felföldiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Abev-Vpop nyomtatványok

HozzászólásSzerző: karil » hétf. feb. 04, 2008 5:29 pm

Megnyitod az Abev programot - Szervíz menüpont - Beállítások - Következő időszakban üzemmód váltás elé pipa (alulról a második)

A következő indításkor megkérdezi, hogy melyik üzemmódot választod. Az általános nyomtatványkitöltőnél megtalálod a KT08-at.

karil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Abev-Vpop nyomtatványok

HozzászólásSzerző: karil » hétf. feb. 04, 2008 5:31 pm

Bocs, most látom, hogy Felföldiné megelőzött :o)

 

karil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Előző

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég