Adófórum

Adózási és számviteli információk

Abev-Vpop nyomtatványok

Elektronikus bevallás

Abev-Vpop nyomtatványok

HozzászólásSzerző: loncika » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Tudna nekem segiteni valaki? 
Letöltöttem a VPOP oldaláról a termékdij bevalláshoz szükséges exe file-okat, futtattam is, ahogy kell a nyomtatványok installásához,  de valahogy nem tudom elérni egyiket sem, mert nem látszanak az Ebev06-ban se és az Update-ban sem.
Ötlet?

köszi

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Abev-Vpop nyomtatványok

HozzászólásSzerző: markne » szer. jan. 23, 2008 11:44 am

Szia, Loncika!

Először én is hasonlókat tapasztaltam, úgy tudtam megoldani, hogy a régi ABEV keretprogramot eltávolítottam és úgy töltöttem le az újat, megnyitást választottam a telepítésnél, és így már az ABEV-be való belépés után feltette a kérdést, hogy ABEV vagy általánost  akarom, az általánost megjelölve előjöttek a telepített nyomtatványok. Persze nekem operációs rendszer csere is volt közben. Azért még lehet, hogy más megoldást is javasol valaki.

Valószínünek tartom, hogy valamikor a feltett kérdés után megjelöltük, a "többé ne jelenjen meg" szöveget, ezért nem kédezett rá.

Üdv: Rózsa 

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Abev-Vpop nyomtatványok

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. jan. 23, 2008 12:32 pm

Sziasztok! Én nem távolítottam el semmit /legalábbis tudatosan/ letöltöttem, és megjelenik a kérdés hogy melyiket akarom használni. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Abev-Vpop nyomtatványok

HozzászólásSzerző: loncika » szer. jan. 23, 2008 1:02 pm

"  Eltávolitottam a régi...."  --- hogyan? uninstall?

"a belépés utáni kérdés"  ---- nekem ilyen nincs

Hiába töltöm rá  a meglévőre a keretprogramot, semmi ujat nem látok... látom már vak is vagyok nemcsak pancser....

a Vpop lapon van valami java-s dolog is ... azt is töltsem rá az Abev06-ra? ( lehet hogy javasasszonyt kéne hivni a program karbantartáshoz :))

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Abev-Vpop nyomtatványok

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. jan. 23, 2008 1:15 pm

Szia! Én sajnos nem tudok segíteni, mert teljesen béna vagyok hozzá. Nekem az OEP nyomtatványokkal van gondom. Decemberben még meg tudtam nyitni és kitöltöttem, most meg sehogy nem tudom letölteni. Illetve az APEH nyomtatványok között látom, de nem ott ahol kellene hogy ki is tudjam tölteni mint az APEH nyomtatványt. Talán félig csináltam meg. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Abev-Vpop nyomtatványok

HozzászólásSzerző: markne » szer. jan. 23, 2008 1:21 pm

Loncika!

Nem tudom, hogy milyen operációs rendszerrel dolgozol, én a Beállítások-Vezérlőpult-Programok hozzáadása/eltávolítása fülön kerestem meg az ABEV-et, és kattintottam az eltávolításra. (feltéve mindent egy lapra)

Ezzel együtt azért azt ajánlom, hogy érdemes megkeresni egy informatikához nálunk jobban értőt, mert nekem igaz, hogy sikerült, de nem biztos, hogy egy másik op. rendszer is így működik.

Nagyon bántana, ha a tanácsom valami problémát okozna, én is teljesen autodidakta módon, szakkönyvekből szedegettem össze valamicske ismeretanyagot,ami az elégnél jóval kevesebb.

Sok sikert! Rózsa 

 

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Abev-Vpop nyomtatványok

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. jan. 23, 2008 1:28 pm

Loncika!

Valószínűleg nincs win.zip program a gépen. A KT08 nyomtatvány zip. nyomtatvány. Ha nincs tömörítő progi a gépeden, akkor nem települ fel az abev.2oo6-ra a nyomtatvány. Délelőtt én is ezzel kinlódtam az ügyfelemnél. Telepíts fel a win.zip-et és utána minden gond nélkül feltelepül a nyomtatványod az abev2006-ra. Az update-ben pedig azért nem találod, mert ott csak apeh-os nyomtatványok vannak.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Abev-Vpop nyomtatványok

HozzászólásSzerző: markne » szer. jan. 23, 2008 1:37 pm

Szia, Ani!

Én azt javaslom, hogy az OEP nyomtatványok letöltésénél válaszd ki a dokumentumok könyvtárat, oda mentsd le, ott tudod módosítani mindig, amikor másik személy adatait kell közölni. Gondolom, ha valakinek elkészítesz pl. egy táppénzigényt, úgyis kinyomtatod, így a dokumentumokban csak át kell írni az adatokat, és nem kell újra tölteni, ha újabb igényt jelentesz be. WORD-ban tölti le, így bármikor átírható.

Az ABEV-ből meg talán törölni tudod.

Üdv: Rózsa

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Abev-Vpop nyomtatványok

HozzászólásSzerző: loncika » szer. jan. 23, 2008 2:16 pm

Van winzip a gépen, ki van csomagolva a letöltés

Nincs viszont eldöntendő kérdés a váasztásra, ezt honnan és hogyan lehet előhivni?

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Abev-Vpop nyomtatványok

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. jan. 23, 2008 2:23 pm

A tömörített változatnál ezt nem előre kérdezi, feltelepíti az abev-ba. Majd ha azt megnyitod, akkor jön elő a választási lehetőség, ugyanis eleve  az általános nyomtatványkitöltőbe töltődik a vámos nyomtatvány. Nem keveredik az apeh-os nyomtatványokkal. Mielőtt nem a zip. változat volt fent a vámos honlapon, (ezt már nem is lehet megtalálni) akkor előzőleg jelent meg ez a választási kérdés, hová is akarod telepíteni. A zip-es változatnál eleve az általános kitöltőbe teszi a nyomtatványt.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég