Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV,pénztárgép,pénztárjelentés

Egyéni vállalkozók

EV,pénztárgép,pénztárjelentés

HozzászólásSzerző: olahneedit » szomb. jan. 19, 2008 12:46 am

Nelly! Dehogyis! Nem ezt mondtam, csak hogy az "üzletben".....

Van a vállalkozó, meg a vállalkozás pénztárkönyve, ami ugyebár magában foglalja a készpénzforgalmat is, az egy dolog. Meg van az üzlete, sőt több is talán, és ott van az a bizonyos, amiről beszéltem. Bocs, ha félreérthető voltam. Csak azt írtam, ahogy nálunk van.

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

EV,pénztárgép,pénztárjelentés

HozzászólásSzerző: garbo50 » vas. jan. 20, 2008 5:37 pm

Sziasztok!

Igen Nelly, jól közelítetted meg a kérdést. A pénztár jelentés a házipénztárhoz tartozik. A házipénztár pedig a társaságokhoz. Az alkalmazottat ha el akarom számoltatni megnyomom az x zárást, kapok egy nem adóügyi jelentést, melyen szerepel az aznapi x zárásig elért bevétel, ennyinek kell lennie a kasszában. A szállítót nem  a kasszából fizetem, hanem már az előző napi bevételeimből, a "kis brifkómból" azokat nem tartom a pénztárgépben. Az alkalmazott, ha mégis fizet innen, beteszi a számlát a kasszába.

A társaságoknál a számlarendnek, pénzkezelési szabályzatnak kellene kitérni erre, hogy a pénztárgépből kivett bevételnek mi legyen a "sorsa". Beviszem a házipénztáramba( bevételi pénztárbizonylaton bevételezem, majd a napi pénztárjelentésre is felvezetem- ez azért rizikós, mert túl sok pénz lesz a kasszában, ami ugye nem szabályos, a másik változat, hogy befizetem a bankba. Erről majd számlakivonatot kapok.

Egyelőre ennyi jutott eszembe pihentetőként a többi teendő mellett.

Üdv. 

 

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV,pénztárgép,pénztárjelentés

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. jan. 24, 2008 9:38 am

Sziasztok!

Még mindig várom a véleményeket!

Köszi:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EV,pénztárgép,pénztárjelentés

HozzászólásSzerző: olahneedit » csüt. jan. 24, 2008 11:24 am

Napi pénztárjelentés: a könyvelőjük mondta.

Nos, hát hozzám is eljutott telefonon a rémhír, nem is gondoltam, hogy bármi jogalapja lenne, mert hát a számviteli törvény az ev-re nem vonatkozik. És a kérdéssel kapcsolatban sem gondoltam komolyan, hogy erről egyáltalán szó lehet. Most is úgy gondolom, hogy marhaság.

De! Az ördög nem alszik! Sajnos nincs időm, hogy átolvassam az szja-t, a art-ot, stb. Kérlek benneteket, kérdezzetek már utána, lehet, hogy egy előadáson hangzott el, mint tény, vagy valaki félreértett valamit.

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

EV,pénztárgép,pénztárjelentés

HozzászólásSzerző: szinva-napfeny » csüt. jan. 24, 2008 1:09 pm

 

   Sziasztok !

   Újból irok, a szoros vita miatt felhivtam az APEH-kot és megkérdeztem, hogy egyéni

   vállalkozonak kötelező-e a napi pénztárjelentés idézem " szerintünk mármint több

   kolleganöt megkérdeztem és azt mondják, hogy igen de rendeletett most nem

   tudik mondani. "  Én már minden vállalkozomat  pénztárjelentés alapján könyvelem.

   Lehet hogy tévedek . de én továbra is kérem. Volt már ellenörzésem és kérték.

   üdv Mari

     

 

 

 

 

szinva-napfeny
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

EV,pénztárgép,pénztárjelentés

HozzászólásSzerző: cirmy » pén. nov. 27, 2009 4:55 pm

Kedves Kollegák!

Hasonló a problémám:

Adott egy büfét üzemeltető cég. A büfében 2 alkalmazott dolgozik. Napi bevételit pénztárgépben rögzíti, amit minden nap végén lezárnak, és a pénzt  a zárószalaggal (napi forgalmi jelentés) az ügyvezetőnek adják át!
Kell-e nekik a PÉNZTÁRJELENTÉS illetve a PÉNZTÁRELSZÁMOLÁS nevű tömböt is vezetni ez mellé?
Ha nem kell, akkor kell-e valami mást vezetni? Hol van ez leírva?

 

cirmy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron