Sziasztok!
Az APEH a követelményeket így határozza meg:
5. A pénztárgép használatával összefüggő további előírások
5. 1. A szervizelő műszerész munkájának megkezdése előtt köteles a használó számára igazolni a szervizelési jogosultságát. A pénztárgépet használó a pénztárgépnapló folyamatos vezetését köteles a szerviztől megkövetelni, a beírásokat ellenőriznie és aláírásával igazolnia kell. A pénztárgépnapló mindaddig, amíg a gép a birtokában van, az adózás alapbizonylataként is funkcionál az ellenőrző szalagokkal együtt. A pénztárgépet használó köteles a naplót a készülék üzemelési helyén, mozgóárusítás esetén pedig a napi elszámolási telephelyen tartani.
5. 2. A pénztárgépbe történő bármilyen olyan beavatkozás esetén, amely a plomba megbontásával jár, a szerviznek az eseményt a pénztárgépnaplóban rögzítenie kell.
5. 3. A pénztárgépnapló elvesztése, megsemmisülése esetén a használó köteles a szervizt haladéktalanul értesíteni, mely a bejelentést követően 3 napon belül a tényről jegyzőkönyvet köteles felvenni. Új pénztárgépnaplót csak a pénztárgép beszerzését hitelt érdemlő bizonylatának bemutatása után állíthat ki a szerviz, és a felvett jegyzőkönyvben valamint az új naplóban köteles rögzíteni a pénztárgép adómemóriájának bevételi adatát. Ha a forgalmazótól pénztárgépnapló beszerzésére nincs lehetőség, akkor a közlemény 3/1., 3/2., 3/3. sz. melléklete szerinti minta alapján a pénztárgépnaplót a szerviz is elkészítheti.
5. 4. Az adóalany köteles bevételeinek ellenőrzéséhez a napi forgalmi jelentéseket, az ellenőrző szalagot vagy az elektronikus napló adathordozóit, időrendi sorrendben, legalább a II. A). 1. 2. pont szerinti elévülési ideig úgy megőrizni, hogy az az ellenőrzéskor áttekinthető és azonosítható módon rendelkezésre álljon.
Minden év elején - külön kiadott APEH közleményben szabályozott módon - az előző naptári évre vonatkozóan a pénztárgép adómemóriájának kiíratását - a bevétellel való egyeztetés érdekében - el kell végezni, és azt az ellenőrzés céljára megőrizni. A kiírt összesített adatokat a kiíratást végzőnek a pénztárgépnaplóban is rögzíteni kell.
5. 5. Ha az adóalany egy adott pénzátvételi helyen pénztárgépet használ, akkor abban minden, az adott pénzátvételi helyen realizált bevételt (számlával, egyszerűsített számlával kísért bevételt, készpénzkímélő eszközzel vagy utalvánnyal történő fizetést is) rögzítenie kell. Számla, egyszerűsített számla kibocsátása esetén a gépi nyugtát a számla tőpéldányához kell csatolni és azzal együtt megőrizni, kivéve, ha a nyugta szerepét betöltő nyomtatvány a kifizetett szolgáltatás igénybevételi jogosultságának igazolására is szolgál. Amennyiben a pénztárgép a II.A.)1.15.2. szerinti egyszerűsítetett számla kibocsátására is alkalmas, nem szabad külön nyugtát kibocsátani.
A banki átutalással kiegyenlített bevételeket nem kell a pénztárgépben rögzíteni.
5. 6. A pénztárgépbe - első tételként - az üzemszünet alatt kiadott kézi nyugták, számlák összesített bevételét vagy cseregép esetén az abban elért bevételt egy összegben, áfa csoportonként be kell ütni. Ez történhet az erről készült gépi nyugta, egyszerűsített számla megőrzése és arra történt feljegyzés mellett, a kézi nyugta, számla másod példányokkal, illetve a cseregép lapjával való dokumentálással együtt.
http://209.85.135.104/search?q=cache:wIlUNeRZnTMJ:www.apeh.hu/adoinfo/penztargep/kozl_2006.html%3Fpagenum%3D7||p%C3%A9nzt%C3%A1rg%C3%A9p||bev%C3%A9tel%C3%A9nek||nyilv%C3%A1ntart%C3%A1sa&hl=hu&ct=clnk&cd=1&gl=hu&lr=lang_hu
Nos! Arra a következtetésre jutottam, hogy az eddigi gyakorlat nem helytelen, fölösleges lenne újabb és újabb papírkupacot gyártani. Az előírás nem tartalmazza azt, hogy a váll.összes készpénzét a pénztárgépben kell tartani, tehát a szállítókat fizetheti nyogodtan a kazettából.
Köszönöm Mindenki értékes hozzászólását! Külön köszönet garbo50-nek a tömör, logikus érvelésért!Nelly