Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozó munkanélkülin

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozó munkanélkülin

HozzászólásSzerző: merlin1977@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Egyéni vállalkozó 2007. decemberében megszüntette tevékenységét. Záró bevallások leadva. Szeretne munkanélküli ellátásban részesülni, ám a Munkaügyi Központban közölték vele, hogy kell egy igazolás, mennyi vállalkozói járulékot fizetett be. Logikusnak tűnik. Azt is mondták, hogy majd megkapja az igazolást az Apeh-től. A 40/42-42-42-n azt a tájékoztatást adták, hogy az egyéni vállalkozónak kell kérvényeznie illetőségi igazoláson. Szerintetek?...

Ti mit tudtok erről a témáról? Kiküldik hivatalból az igazolást csak várjon türelmesen vagy tényleg az egyéni vállalkozónak kell kérvényeznie? Ha igen, milyen nyomtatványon?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Mariann

merlin1977@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyéni vállalkozó munkanélkülin

HozzászólásSzerző: Babu » kedd jan. 15, 2008 7:15 am

Szia!

Szerintem az APEH önként nem ad semmiféle igazolást.  Mindent kérvényezni kell. Gondolom, hogy a vállalkozói járulékról az igazolást is, sőt szerintem illetéket is kell fizetni.

Üdv Babu 

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyéni vállalkozó munkanélkülin

HozzászólásSzerző: kutacska » kedd jan. 15, 2008 7:28 am

Nekem is van most megszűnőm, aki munkanélkülire megy, megkérte az adóigazolást és már meg is kapta, vagyis mindenképpen neki kell kérvényeznie, mert nem küldik "csak úgy". Azt nem tudom, illetéket kell-e fizetni ilyenkor, mert ezt ő intézte.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egyéni vállalkozó munkanélkülin

HozzászólásSzerző: bartane76 » kedd jan. 15, 2008 1:29 pm

Sziasztok!

 Azt esetleg tudjátok mennyi munkanélküli járulékot kap az ev? Gondolom függ a munkaviszony hosszától, a befizetett járuléktól. Hogyan számolják?

Köszönöm!

Üdv. Zsuzsa

 

bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Egyéni vállalkozó munkanélkülin

HozzászólásSzerző: merlin1977@freemail.hu » kedd jan. 15, 2008 3:10 pm

Szia Zsuzsa!

 

Vállalkozói járadék illeti meg azt, aki az álláskeresővé válását megelőző négy éven belül legalább 365 nap időtartamig egyéni vállalkozóként folytatott tevékenységet, és e tevékenység folytatása alatt vállalkozói járulékfizetési kötelezettségének eleget tett.

 

A vállalkozói járadék alapja a vállalkozói járulék alapját képező jövedelem összege. Az álláskeresővé válást megelőző négy naptári éven belül annak az utolsó naptári évnek a jövedelmét kell figyelembe venni, amelyben az álláskereső legalább hat hónapon keresztül vállalkozói járulékot fizetett. Ilyen naptári év hiányában a járadék összegét az álláskeresővé válást megelőző naptári évben hatályos minimálbér alapján számolják ki.

A vállalkozói járadék az így meghatározott jövedelem havi átlagának 65 százaléka.

A járadék havi összegének alsó határa megegyezik az öregségi nyugdíj – a vállalkozói járadékra való jogosultság kezdő napján hatályos – legkisebb összegének 90 százalékával, felső határa pedig az így megállapított összeg kétszeresével.

 

A vállalkozói járadék folyósításának leghosszabb időtartama 270 nap; kezdő napja az álláskeresőnek a munkaügyi központnál történő jelentkezését követő naptári nap.

 

Üdv: Mariann

merlin1977@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyéni vállalkozó munkanélkülin

HozzászólásSzerző: merlin1977@freemail.hu » vas. jan. 27, 2008 8:51 am

Sziasztok!
Utánajártam a dolgoknak. Szóval általános adóigazolást kell kérni vállalkozói járulék megállapítására.
Illetékmentes.
Mindenkinek köszönöm a hozzászólást!
Mariann
merlin1977@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyéni vállalkozó munkanélkülin

HozzászólásSzerző: jános123 » vas. jan. 27, 2008 9:00 am

Szia MAriann!

Ne haragudj, hogy beleszólok a kérdésedbe, de egy kicsit inkorrekt módon értékelted a válaszokat. Elfogadtad a saját válaszodat, és a többiekét pedig nem. Szerintem mindig kell értékelni azt, hogy valaki véleményt ír a feltett kérdésre, legyen az bármi is. Elolvasta a kérdésedet, és időt szakított arra, hogy leírja a véleményét, is bízik abban hogy segít a kérdésfeltevőnek. Nem a pont a lényeg, hanem a vélemény alkotó tiszteletben tartása.

Hello: János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Egyéni vállalkozó munkanélkülin

HozzászólásSzerző: merlin1977@freemail.hu » vas. jan. 27, 2008 9:14 am

Szia János!
A kritikát elfogadom, de sajnos már nem tudom visszacsinálni!
Üdv: Mariann
merlin1977@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 91 vendég

cron