Adófórum

Adózási és számviteli információk

változó adószám

Egyéni vállalkozók

változó adószám

HozzászólásSzerző: bartane76 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni!

Egy ev. aki eddig áfás volt, 208-tól alanyi adómentes lesz.

Ugye meg fog változni az adószáma. Ezt hogyan kell intézni? Esetleg egyéb teendők ez ügyben?

Köszönöm!

Üdv. Zsuzsa

bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

változó adószám

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. jan. 14, 2008 8:29 am

Szia! Amikor az APEH-tól  meg van az új adószám, az okmányirodába kell új vállalkozói igazolvány csináltatni. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

változó adószám

HozzászólásSzerző: bartane76 » hétf. jan. 14, 2008 10:42 am

Szia Mária!

Időben beadtam az átjelentkezési papírt, de még nem válaszolt az APEH. Ha most kellene számláznia a vállalkozónak hogyan tegye meg? A régi adószámmal már nem lehet, az újjal meg még nem tud.

Köszönöm!

Üdv. Zsuzsa

bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

változó adószám

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. jan. 14, 2008 10:46 am

Szia Zsuzsa!

Nálam is van egy ev. aki áfásból alanyi mentes lett, még karácsony előtt feladtuk, de semmit nem kapott. Addig nem tudja intézni az okmányirodában a váll. igazolvány cseréjét. Most beszéltem az APEH adóalany-nyilvántartóval (kb. 40 percig zenéltek a fülembe), mert egy meghatalmazást nem dolgoztak még fel, s azt mondta az ügyintéző, hogy ne csodálkozzak, mert 6.000 db bejelentő érkezett hozzájuk.

Üdv.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

változó adószám

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. jan. 14, 2008 1:51 pm

Szia Zsuzsa! Elnézést, nem voltam gépközelbe. Én úgy gondolom, hogy amennyiben nem lehet halasztani a számlázást, akkor már áfa nélkül kell számlázni, hisz az élet nem állhat meg azért, mert az Apeh túl van terhelve. Az adószám csak annyiban szokott változni, hogy az adókódja 2-ről 1-re változik.  (visszafele a 3. szám)  Azért az üf. szolgálatot  érdemes lenne megkérdezni. Mária

 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 69 vendég