Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fizetési határidő

Adatszolgáltatás

Fizetési határidő

HozzászólásSzerző: ica0906 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

 

Egy egyszerű kérdésem lenne (régebben rendszeresen fönt voltam más néven, de közben munkahelyet változtattam és most tudok újra idefigyelni - nem mintha ez érdekes lenne másoknak, nektek). Szóval a kérdés felvetődött, pedig régóta ugyanazt a gyakorlatot folytattam a régi munkahelyemen. Ha pl. apeh fiz. hat.idő  20.-a szombat v. vasárnapra esik eddig én ráértem hétfőn utalni. Most azt hallottam, ha szombatra esik akkor pénteken el kell utalni. Mi igaz ebből??? Válaszokat előre köszönöm!  

ica0906
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Fizetési határidő

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd jan. 08, 2008 2:06 pm

Szia Ica!

Ez úgyanúgy van, ahogy eddig volt.

Nem kell előtte való pénteken elutalni. Azért azt persze figyelni kell az utalásoknál, hogy az utolsó határidős napon meddig teljesítik az átutalásra leadott igényeket, mert esetleg ebből lehet egy napos csúszás. De ha megnézed az apeh honlapon is a bevallási, befizetési határidőket, zárójelben mögé is teszik a későbbi dátumot, ha az eredeti dátum hétvégére esik. Remélem ez megnyugtató magyarázat volt.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Fizetési határidő

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd jan. 08, 2008 2:09 pm

Szia!

Ha megnézed az apeh honlapján az adózási információknál a jan 12 (14) így van megjelölve, megnyitod ezt a linket  és a befizetések  fel vannal sorolva. Namármost, ha a bevallási, befizetési idő így van jelölve, (remélem direkt nem akarnak bennünket félrevezetni :))  szerintem továbbra is él a gyakorlat, amit eddig alkalmaztál. 

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Fizetési határidő

HozzászólásSzerző: ica0906 » kedd jan. 08, 2008 2:20 pm

Nagyon Köszönöm!!!!

 

ica0906
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron