Adófórum

Adózási és számviteli információk

Működési engedély

Egyéni vállalkozók

Működési engedély

HozzászólásSzerző: kriskros » pén. jan. 04, 2008 3:06 pm

Köszönöm a válaszokat, de ez még mindíg nem ad választ a kérdésemre, ugyanis:nem szeretnénk gyártani semmit, ezek pedig a gyártásra vonatkoznak:

1.2. TELEPENGEDÉLYHEZ KÖTÖTT TEVÉKENYSÉGEK A 80/1999. (VI. 11.) Korm. rendelet ALAPJÁN pl. a régi TEAOR besor. szerint.
- egyéb bútor gyártása (36.14)
- irodabútor gyártása (36.12)
- konyhabútor gyártása (36.13)

Vagy ezek szerint az TEAOR 2008 hoz a 9524-hez nincs módosítás, vagy az hova van leírva, hogy az új TEAOR számot a 2003ban kell keresni? Kereshetném a 98asban is.

A 95-el kezdődő TEAOR számokat a szolgáltatásoknak hozták, azt hittem hoztak külön jogszabályt is ezekre vonatkozóan.

Pont a telephelyengedélyt szeretnénk elkerülni, mivel színházakban javítanánk a székeket amik rögzítve vannak a padlóhoz, tehát nem visszük sehova.

Nem tudom mit válasszunk! 

kriskros
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Működési engedély

HozzászólásSzerző: drHouse » pén. jan. 04, 2008 3:18 pm

Nos, úgy tűnik, külön választották a  gyártást és a javítást. Ebből kifolyólag, addig, amíg a 80/1999. kormányrendeletet nem módosítják az arra illetékesek, addig mindenki más csak feltételezésekbe tud bocsátkozni.

A fórumosok is, akik a fentiek tanúsága alapján igyekeztek segíteni neked, csak épp' az információk egy részét megtartottad magadnak.

Köszönöm, hogy tiszteletedet fejezted ki ezáltal a neked segíteni szándékozók rád pazarolt ideje iránt.

 

Mellesleg a leginkább illetékesnek tekinthetők, az önkormányzatok, okmányirodák se igazán lehetnek képbe a TEÁOR módosítás hatályba lépését követő 3. napon, különösen, mivel nekik is a hivatkozott KR-ből kellene dolgozniuk.

drHouse
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Működési engedély

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. jan. 04, 2008 4:17 pm

  Ha csak javítás, akkor nem telepengedély köteles! - szerintem és a mai napi,hatályossággal Mo.hu-n  lekérdezhető 80/1999... rendelet is még a 03-as teaorok-at hivatkozza meg. De, ha ezt az elején közlöd, akkor ...
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Működési engedély

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. jan. 04, 2008 4:19 pm

Ha nincs telephely, talán telephelyengedély sem kell. Mivel a helyi jegyző az illetékes, szerintem vele kellene konzultálni, hogyan tud kiadni 2thely engedélyt thely nélkül".

Ezen kívül a KSH-tól kellene állásfoglalást kérni, mert a 95-ben személyi, háztartási cikkek javításáról van szó, a 9524 kifejtésében pedig ez szerepel: otthoni és irodabútorok, valamint lakberendezési tárgyak újrakárpitozása, újrafényezése, javítása és restaurálása. A színházi szék pedig egyik sem.

Továbbra is áll, hogy statisztikai besorolási kérdések - különösen kétes esetekben - nem könyvelőre, és nem is adótanácsadóra tartoznak.

De tény, hogy kérdezni jobban kell. (Dr House-szal egyetértve.)

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Működési engedély

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. jan. 04, 2008 4:21 pm

Szia!

Mivel a szinházi szék javítása nem szerepel sem a régi, sem az új megfogalmazások között és az általad választott telepengedély köteles, valami mást kell találnod, ami körülbelül illik ehhez a tevékenységhez és nincs ilyen kötöttség. A régi TEÁOR szerint, teljes kibontásban létezett egy olyan :

527404      Házaló javítószolgáltatás, melyhez külön engedély nem szükséges, ebbe szerintem bele lehetne jó indulattal képzelni az általad végezni kívánt tevékenységet, és még lakosságnak is végezhetnéd , ehhez sem üzlet, sem telepengedély nem szükséges, ez a 9529- be tartozik a 2008-as megfogalmazás szerint. Próbáld meg az önkormányzatnál így megközelíteni, az én tapasztalatom az volt eddig hogy segítőkészek, persze embere válogatja. Ma már nem lehet ilyen egyértelműen ezt kijelenteni.

Remélem sikerül megoldanod a problémádat.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Működési engedély

HozzászólásSzerző: kriskros » pén. jan. 04, 2008 5:00 pm

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és elnézést kérek mindenkitől, hogy nem irtam le az elején mindent. Nem tudtam pontosan mit kérdezzek.

grabo50 már próbáltam a  527404      Házaló javítószolgáltatást, de azt a választ kaptam, hogy üzlethelységhez kötött tevékenység mivel a kereskedelmi főcsoportba tartozik.

drHouse neked is igazad van az okmányirodában nem tudnak mit mondani, nincsenek képbe, ők állítják,hogy ez gyártási tevékenység alá volt eddig besorolva (TEAOR3611) ezért ezután is gyártás és ezért  telepengenély köteles.

melcsi62 azt hol olvastad, hogy a javítás az nem telepengedély köteles? Én sajnos nem találta errevonatkozó rendeletet. 

Köszönöm a válaszokat. 

kriskros
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Működési engedély

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. jan. 04, 2008 5:50 pm

Szia!

Még egy utolsó ötlet ezen a linken ( ctrl+c másolás és ctrl+v beillesztés funkcióval) találsz egy fórumot ,ahol

választ adnak pontosan a kérdésedre. Én a helyedben ezt a javító szolgáltatást kérdezném (527404), valamint információt kérnék a 2008-as változatra is. Konkrétan írd meg, hogy nincs telephely, nincs üzlet, csak egy szerszámosláda és ezzel indulsz javítani. http://www.nyilvantarto.hu/kekkh/forum/forum  ( ha így nem sikerül belépni akkor a www.nyilvántarto.hu honlap baloldalán találod a fórumot és egyéb kategórára kattintva tedd fel a kérdésedet)

Ha ez nem járható akkor egy e-mail cím: nyilvantarto.hivatal@mail.ahiv.hu (Dr. Csatári László sk.

főosztályvezető Okmányfelügyeleti és Ellenőrzési Főosztály )

Az előzőleg megadott linken ha beírod ezt a TEÁOR-t pontosan kihozza


527404      Házaló javítószolgáltatás            Külön engedély nem szükséges (sőt üzlethelyiség sem.)

http://profitalhatsz.mkik.hu/index.php?term=5274&a=search2&p=adattar_hatosagi


Üdv. és sok sikert az induláshoz 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Működési engedély

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. jan. 04, 2008 5:57 pm

abból feltételezem, hogy a 03TEAOR számot hivatkozza, de azon belül csak a gyártást írja és meg van csillagozva. , tehát azt feltételezem, hogy a teaoron belül a gyártás. De mivel 2008-tól a te szakmakódot már nem készítés(gyártás) és javítás, hanem csak a javítás, akkor a tiedre, a csak javításra nem vonatkozik.-  szerintem.     

De javaslom, hogy mivel a telepengedélyezés az ill.önkormányzat jegyzőjének hatásköre  - vélhetően még mindig - a helyi önkormányzatnál tudniuk kell.
   Az egyéni váll-nak a szakmakódjuk szűkítettebb (konkrétabb, mint a TEAOR)

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Működési engedély

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. jan. 04, 2008 7:32 pm

" már próbáltam a  527404      Házaló javítószolgáltatást, de azt a választ kaptam, hogy üzlethelységhez kötött tevékenység mivel a kereskedelmi főcsoportba tartozik."

Szerintem itt van az a pont, ahol téves választ kaptál: az 5-ös főcsoport a szakmakódjegyzékben ugyanis:"Kereskedelem, javítás" -  vagyis nemcsak kereskedelmi tevékenységek (melyek üzlethelyiséghez kötöttek) szerepelnek benne, hanem a javítás is. A házaló javításnál meg eléggé bizarr üzlethelyiséget előírni - mivel pont azért házaló, mert felkeresi az ügyfelet. Vannak az 5-ösben más tételek is, ahol ugyanígy nem feltétlenül szükséges üzlethelyiség (vásározás, házaló kereskedelem).

 

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Működési engedély

HozzászólásSzerző: palmika » szer. ápr. 30, 2008 12:53 pm

Szia,

Beleolvastam a 80/1999 rendeletbe, mert nekünk is tevékenységek között szerepel hasonló, és megilyedtem, de :

"2. § (1) A rendelet mellékletében meghatározott tevékenységeket telepen vagy építményben, építményrészben, mint önálló rendeltetési egységben (a továbbiakban együtt: telep) csak telepengedély alapján lehet megkezdeni, vagy folytatni (a továbbiakban: telepengedély)."

Én ezt úgy szeretném érteni, ha én otthon rakom össze a bútort akkor kell engedély, de ha készre szabatva, a megrendelő címén szerelem össze akkor nem.

Lehet túl tág az értelmezésem, de mivel nem, üzemeltetek műhelyt, szerintem belefér.

Kiváncsi lennék a véleményetekre.

Üdv:

Palmika 

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 101 vendég

cron