Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kp.számla - csak magánszemélyeknek adható!

Számlázás

Kp.számla - csak magánszemélyeknek adható!

HozzászólásSzerző: Csopeyné » szer. jan. 02, 2008 9:42 pm

Sziasztok!

A boltban, ha valaki számlát kér, már nem adható neki az egyszerűsített készpénzes számla, mert ellentmond a 165 § b pontnak.

Az egyszerűsített készpénzes számlát az adóalany kibocsátó nem adóalany részére adhat.

Szerintem még a  fordított adózás esetén használható készpénz fizetés esetén, mivel a 169§ j) pont kizárja az áthárított adó feltüntetését, ami hiányzik a nyomtatványról. Csak a 169§ kb) pont szerinti adófizetőre kell hivatkozni rajta.

Egyébként ezt a törvényt is sikerült jól megbonyolítaniuk. Kérdem, mikor fognak már tényleg egyszerűsíteni?

Üdv Gabi

Csopeyné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kp.számla - csak magánszemélyeknek adható!

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. jan. 02, 2008 9:43 pm

Egyébként ha jól belegondolunk, olyat nem is lehet követelni, hogy egy üzletben szelektálják a vevőket az alapján,  ki milyen jogállásu. Én csak a józan paraszti eszemre hagyatkoztam így éjfél felé. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kp.számla - csak magánszemélyeknek adható!

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. jan. 02, 2008 9:51 pm

Hát ez az. Idáig is sokszor egy órába telt, mire kaptam számlát, ha most a pénztárgépes eladási árat még szét kellene nekik szedni ÁFA nélküli egységára, ÁFA nélküli értéke, meg az ÁFA, stb. - nem akartam elhinni, pedig felületes olvasásra nekem is tűnt, hogy csak nagyon szűk esetekben lehet ezen túl használni. De mivel nem akartam elhinni, meg az APEH is minden különös megjegyzés nélkül feltette, hogy használható - hát gondolkodóba estem, nem beszélve az alanyi mentes egyéni vállalkozómról, aki csak készpénzes dolog eladásával foglalkozik, s egy óráig firtatta hogy szerintem miért jobb, ha egyenlőre nem ad ki készpénzfizetési számlát.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kp.számla - csak magánszemélyeknek adható!

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. jan. 02, 2008 9:58 pm

Üdv Gabi!

Miért mond ellent, a 165.§. az a számlakibocsátási kötelezettség alóli mentesülésről szól.  A 165.(1).b ezen belül arról, hogy a vevő az ÁFÁ-s összeget maradéktalanul megfizette  és a számla kibocsátását nem kéri! Ezen paragrafus (3).pontja pedig azt mondja, hogy ebben az esetben sem lehet mentesülni a számlakibocsátási kötelezettség alól, ha a vevő egy másik adóalany vagy egy jogi személy.

Ennek így önmagában nincs köze az egyszerűsített készpénzfizetési számlához, csak annyiban, amennyiben a 176.§. meghivatkozza. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kp.számla - csak magánszemélyeknek adható!

HozzászólásSzerző: soccer » szer. jan. 02, 2008 10:26 pm

Kedves Mindenki!

Két eltérő véleményt kaptam én is kutakodásaim során. Az APEH telefonos ügyfélszolgája karakán módon rávágta a megnyugtató igent arra, hogy továbbra is lehet használni a kp-s számlát, függetlenül attól, kinek a részére kerül kiállításra.

Ellenben egy előadásokat is szervező cég tanácsadója az általam vázoltakat támasztotta alá.

Továbbra is billegális vagyok.

Ha jól értem Melcsit, akkor abban az esetben ha a 176. § (1) bekezdés b) pontja tartalmazná azt a kiegészítést, hogy pl.: "figyelemmel a 169. § (3) bekezdésében foglaltakra is ", akkor valóban csak magánszemélyeknek lehetne kiállítani kp-s számlát. De mivel a visszahivatkozás ezt nem tartalmazza, így adóalanynak is adható kp-s számla.

Mindenesetre amíg az APEH, vagy a PM írásos állásfoglalást ki nem ad e tárgyban, addig megmaradnak bennem a kétségek, sőt a háromságok is.

Jó éjszakát.

Zsolt

soccer
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kp.számla - csak magánszemélyeknek adható!

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. jan. 02, 2008 10:32 pm

Igen, engem most jól értel.

Neked is jó éjszakát én még sportolok itt egy kicsit. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kp.számla - csak magánszemélyeknek adható!

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. jan. 02, 2008 10:33 pm

Sziasztok!

Hát irígyellek benneteket, mert ez az új ÁFA-törvény a sok oda-visszahivatkozásokkal számomra egyszerűen felfoghatatlan. Az általam említett írás így folytatódik: "Nem adható egyszerűsített adattartalmú számla, a fordított adózás hatálya alá tartozó ügyleteknél, még akkor sem, ha az ellenértéket a teljesítés napján megfizették".

Most képtelen vagyok eldönteni, hogy felhomályosítsam-e erről a vállalkozókat, vagy sem.

Mi lesz akkor, ha az APEH (vagy valaki) majd egy hónap múlva ad ki erről egy írásos állásfoglalást, s addig ezer számra adják-kapják a vállalkozók egymásnak ezeket az egyszerűsített számlákat.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kp.számla - csak magánszemélyeknek adható!

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. jan. 02, 2008 11:29 pm

Szerintem az lenne a legkisebb problémánk, hogy ha a 142 § alá tartozó készpénzes szolgáltatásról, termékértékesítésről nem lehet egyszerűsített készénzfizetési számlát kiállítani. Az is igaz, hogy ezek többségénél a szolgáltatásnyújtás teljesítési napja, javarészt nem egyezik meg a kifizetés napjával. 
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kp.számla - csak magánszemélyeknek adható!

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. jan. 03, 2008 6:55 am

Szerintem meg ez igen nagy probléma, hogy a fordított adózásnál nem adható kp. szla. Nekem van egy villanyszerelőm, aki igen sok helyre jár (adóalanyokhoz), hívják, ha valami meghibásodik, és vannak kis összegű munkái 3-10 ezer forintosak, ezekről ott a helyszínen nem adhat kp. számlát, ha pl. kicserél egy villanykörtét???
stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kp.számla - csak magánszemélyeknek adható!

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. jan. 03, 2008 1:45 pm

Szia Mari! Jól látom hogy az idézett hírlevél eltünt a honlapról? Tegnap még megvolt. Lehet hogy kiderült, mégsem ugy van? Üdv. Ani  
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég

cron