Adófórum

Adózási és számviteli információk

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

Adatszolgáltatás

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: biarnei » pén. dec. 28, 2007 4:31 pm

Egy ismerősöm mesélte, hogy írásban kért állásfoglalást áfa kérdésben az Apehtól. Meg is kapta (nem emailben, levélben, lepecsételve, aláírva), s az állásfoglalásban foglaltak alapján járt is el. Kapott egy ellenőrzést, s hibaként tárták fel a korábban kérdésként feltett, állásfoglalással alátámasztott áfát. Az ellenőr saját kollégája állásfoglalását felülbírálta- nem fogadta el -, s meg is bírságolták a Társaságot. Ezt az esetet hallván, már nem bízom semmiben. Erről ennyit.
biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. dec. 28, 2007 4:49 pm

No komment!
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: somogyijózsefné » pén. dec. 28, 2007 8:20 pm

Kedves "Biarnei"!

Légy szives értesits minket itt a fórumon,hogy mit mondott a szegedi APEH.Köszi   Edó  

somogyijózsefné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: mérlegkönyvelő » pén. dec. 28, 2007 9:19 pm

Még mindig ezeket a paragrafusokat olvasom. Ha 3.-at jelöljük be, tehát 224§(1)szerint jelölünk, akkor nem az tev.egészére alkalmazzuk a kül.áfát. A 227§ pedig azt írja, hogy ha a 224§(1) szerint járunk el , akkor ezen alfejezet (azaz 2.alfejezet, amely a viszonteladókra vonatkozó különös szabályokat tartalmazza)rendelkezései nem vonatkoznak ránk, tehát nem a különös szabályok szerint kell eljárnunk!

Tehát ezek szerint a 2.pont választása lenne a jó????

mérlegkönyvelő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: biarnei » szomb. dec. 29, 2007 8:25 am

Most hívott vissza az Apehtól az ügyintéző.

Azt a választ adta, hogy aki korábban nem választotta a különbözet szerinti adózást és most szeretne ezzel a lehetőséggel élni annak a 8/1,2 kell bejelölnie ha a áfa tv. XVI. fejezeten belül az árrés szerint || általános szabály szerint akar adózni,

 8/1.2.4 ha ált. szabály || XVI. fejezet alkalmazása során a globális nyilvántartáson alapuló módszert szeretné alkalmazni.

Aki a korábbi áfa tv. szerint már be volt jelentkezve általános szabály || különbözeti adózás árrés szerint és ezen nem akar változtatni, nem kell nyilatkozatot tennie, de ha meg akarja erősíteni akkor az 8/1.2 pontot kell bejelölnie. - itt már a bizonytalanság megütötte a hangját (mármint nem kell nyilatkozatot tennie, de megerősítheti....)

Én most úgy döntöttem - minvel nem akarunk változtatni - nem akarom megerősíteni sem. Szerintetek merjem?

 

biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: mérlegkönyvelő » szomb. dec. 29, 2007 9:02 am

Szerintem, ha be van adva a megerősítés, abból nem lehet gond. Én mellékelek egy levelet is a nyilatkozat mellé, amelyben leírom, hogy mit szeretnék, csak bizonytalan vagyok a 2 és a 3 pontokban.

De az APEH honlapján is az volt, hogy ha nem akarunk változtatni, akkor nem kell bejelentés, tehát elvileg nem kellene küldenük semmit. De ha elküldjük 1,2 vel, akkor ugyanazt  jelöljük, ami korábban volt.

mérlegkönyvelő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: somogyijózsefné » szomb. dec. 29, 2007 9:09 am

Sziasztok!

Most beszéltem az APEH-al, azt mondták, hogy a különbözetit mindenképpen be kell adni, mert már nem igy hivják.Az 1, és a 2 , kell jelölni.A tárgyi menteseket is meg kell erősiteni, szintén azért, mert már nem ez a tv.szerinti elnevezés. Az ingatlannal foglalkozóknak(bérbeadás és forgalmazás) és szerintem akkor már a közvetitést se hagyjuk ki, mindenképpen nyilatkozni kell, ha van változás, ha nincs. Ez egy őrület!!!!!!!!!!!Most rohanok az irodába, és nyilatkozom. Csak legyen aki aláirja. Üdv minden sorstársnak   Edó

 

somogyijózsefné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: mérlegkönyvelő » szomb. dec. 29, 2007 12:25 pm

Szia Edó!

Én a tárgyi menteseimet, akik 2008.-ban is azok maradnak nem erősítettem meg. Az apeh.hu-n fent van 12,21.-vel, hogy kik azok, akiknek dec.31-ig nyilatkozniuk kell. Tárgyi mentesnek csak akkor, ha kikerül onnan vagy ha jogosult azt választani 2008-ban és 2007-ben nem volt jogosult, tehát csak a VÁLTOZÁST! Bár ha be van mégegyszer jelentve, abból baj nem lehet!

Üdv.Ildikó

A különbözeti áfában az 1,2-t a nyíregyházi apeh is megerősítette, többen keresték őket ezzel a problémával és arra jutottak, hogy így jó.

 

mérlegkönyvelő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég