Adófórum

Adózási és számviteli információk

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

Adatszolgáltatás

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: mérlegkönyvelő » pén. dec. 28, 2007 2:39 pm

Én leírtam, hogy 12.28.-án hány óra hány perckor válaszolt az ügyfélszolgálat, rögzítik a beszélgetést és hátha tudok erre hivatkozni. Én mindent megtettem, hogy jogszerűen járjak el. Nem tudom bizonyító erejű-e a válaszuk!

Hiába olvasom a tv-t ezerszer is el, nem egyértemű!

 

mérlegkönyvelő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: biarnei » pén. dec. 28, 2007 2:48 pm

A vicc az, hogy ezzel megy el a napon, pedig lehet, hogy be sem kell nyújtanom a nyilatkozatot, mert korábban már bejelentkeztünk  általános szabály szerint || különbözeti szerint (nem 7.sz. melléklet alapján, hanem árrés alapján). Változtatni nem akarunk! De nem tudnak egyértelmű választ adni.

 

biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. dec. 28, 2007 2:53 pm

Sziasztok!

Most nem konkrétan a különbözet szerintiről, de a kitöltési útmutató azt írja, hogy ha valamit lejelentesz ezen a nyomtatványon, akkor az összes eddigi cégre vonatkozó dolgot meg kell erősíteni az áfa vonatkozásában. Ebben mi a véleményetek: csak az MNB árfolyamot akartam lejelenteni, de mivel a kitöltési azt írta, mindent erősítsünk meg, a 8.1. általános áfa kötelezettséget is beikszeltem, illetve az Eus adószámuk miatt  - ami már megvolt nekik - megint beírtam a 11-es pont első kockájába az 1-est, miszerint közösségi adószám megállapítását kérik kereskedelem miatt. Ti hogy csináltátok, ha valakinek volt ilyen esete?

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: biarnei » pén. dec. 28, 2007 3:08 pm

Most a szegedi kirendeltségnél értem el egy ügyintézőt, aki nagyon készséges volt, de kapásból ő sem tudott választ adni.

Azt tisztáztuk, hogy abban az esetemben nem kell beadni a nyilatkozatot, ha nem akarunk változtatni. (Böbe kérdésének első része, valamint az én esetem)

A másik kérdésre, hogy ha most szeretne valaki bejelentkezni a "különbözet szerinti adózásba" 2. vagy 3. pontot kell megjelölni, már ő sem tudta a választ. Azt az ígéretet kaptam, hogy utána néz és holnap de. visszahív.

biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: mérlegkönyvelő » pén. dec. 28, 2007 3:10 pm

Szia Kata!

Én csak az MNB-t jelentettem be, az összes többi helyre nem írtam semmit, mivel nem változott! Nem tudom meddig fokozódik még ez a bizonytalanság!

Üdv.Ildikó

mérlegkönyvelő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. dec. 28, 2007 3:16 pm

Szia Ildikó! Nem arról volt szó, ha már egyet jelölünk akkor  mindent  meg kell ismételni? Én is küldtem ma be MNB-t, de bejelöltem az ált.szabályt is./amit eddig alkalmazott ÁFA ügyileg./ Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. dec. 28, 2007 3:33 pm

Sziasztok!

Igen, az vastagon volt kiszedve a kitöltésiben, hogy ha valamit jelölünk, akkor mindent meg kell ismételni. De amiket írtok, meg amilyen összevisszagásokat hall az ember, én már megint semmin sem csodálkoznék, és el is bizonytalanodtam, hogy vajon jól tettem-e, hogy az közösségi adószámnál (mivel van nekik) megint úgyanúgy bejelöltem, hogy kérik (nehogy véletlenül e miatt töröljék). Hát így igaz, már nem tudni meddig fokozódik ez a förtelmes bizonytalanság, semmit sem tudás.

üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: mérlegkönyvelő » pén. dec. 28, 2007 3:53 pm

Szerintem csak ha a 8. blokkban bejelöltünk valamit, akkor kell mindenre  vonatkozóan megerősíteni a bejelentést!

De átolvasom mégegyszer a kitöltésit!

Üdv.Ildikó

mérlegkönyvelő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. dec. 28, 2007 4:14 pm

Szia Kata! Én is így tudtam, azonban ma mielőtt elküldtem a nyilatkozatot, mégegyszer megnéztem ezt az UNIÓS adószám dolgot. Miután két rovata is volt, vagyis kérek vagy megszüntetem, így nem jelöltem be semmit, miután se nem kérek/mert már van/ se nem megszüntetek. Ez volt, amit én ugy értelmeztem hogy nem a megerősítést szolgálja. De már nem tudok semmit. Szerintem nem gond, ha bejelölted, miután ugyis látják hogy már van neki. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

08T-ÁFAT különbözeti bejel.

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. dec. 28, 2007 4:22 pm

Sziasztok!

Én is azt tartom valószínűnek, hogy most az apeh is rugalmasabban fogja kezelni ezeket a bejelentőket, mivel ők maguk sem tudtak konkrét válaszokat adni ez ügyben. Legalábbis csak reménykedem, hogy lesz bennük ennyi tolerancia.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron