Adófórum

Adózási és számviteli információk

Illeték visszaigénylés

Számlázás

Illeték visszaigénylés

HozzászólásSzerző: Babi21 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Fórumozók!
Az alábbi kérdéssel fordulok Önökhöz: egy Kft 2004-ben ingatlant vásárolt, melynek vételárát kiegyenlítette és az illetéket is megfizette az Illetékhivatalnak. Most 2007-ben az ingatlan visszavásárlásáról készült egy számla, melyet az eladó állított ki mínuszos előjellel. A visszafizetés megtörtént, a visszavásárlásról ügyvédnél is készült papír. A kérdésem a következő: ebben az esetben az illeték visszaigénylésére van-e lehetőség, hiszen visszavásárlás történ. Ha van erre lehetőség, akkor milyen intézkedéseket kell megtenni?
A választ előre is köszönöm!

Babi21
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Illeték visszaigénylés

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. dec. 13, 2007 12:35 pm

Szia!

Ez nem visszavásárlás, hanem a régi tulajnak lett eladva az ingatlan.

Erről számlát az ingatlan jelenlegi tulajdonosa állíthat ki.Az illetéket a tulajdon átírásáért fizetjük, átírták, vissza nem jár szerintem.A régi tulaj szintén megfizetheti, hogy újra a nevére kerüljön.

Üdv:Éva

 

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Illeték visszaigénylés

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » pén. dec. 14, 2007 4:28 am

Szia!

Egyetértek Éva válaszával értékesítésnek minősül, így illetéket kell fizetni az új tulajnak, nem visszterhes vagyonátruházás, csak ha jól értelmezem újra régi tulaj vette meg az ingatlant, gondolom az ügyvédnél is adás-vételi szerződés készült róla, amit a földhivatlahoz a tulajdon bejegyzés miatt benyújtottak, az adózás miatt valószínűleg egy társaság és magánszemély közötti akció volt , ezért állította ki a régi-új tulaj , most eladó a minuszos számlát.

Üdv.: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Illeték visszaigénylés

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. dec. 14, 2007 5:23 am

Sziasztok! Csak azt nem értem miért minuszos a számla. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Illeték visszaigénylés

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » pén. dec. 14, 2007 6:42 am

Szia Ani!

Szerintem Babi21 tudná ezt biztonsággal megválaszolni, gondolom azért minuszos, mert az egyik adóalany a másik pedig magánszemély nem adóalany,  és társaságnak számla kiállítási kötelezettsége keletkezett. Üdv.Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Illeték visszaigénylés

HozzászólásSzerző: Babi21 » pén. dec. 14, 2007 7:18 am

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi válaszokat! Sajnos mindkettő társaság. Ezért nem értem, hogy miért ezt a megoldást akarjék választani... De a visszavásárló Kft könyvelője szerint ez így teljesen oké. Ráadásul 2004-ben amikor megtörtént az adás-vétel akkor az ÁFÁ-t is visszaigényelte a vásárló Kft. Hogy mindez még kacifántosabb legyen EUR-ban történt a számlázás. Az illeték megfiztését szertték volna kikerülni, de szerintem sem lehetséges.

Babi21
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Illeték visszaigénylés

HozzászólásSzerző: drHouse » pén. jan. 04, 2008 10:21 am

Az 1. és 2. válasz jó. Nincs helye negatív előjelű számla kiállításának. Egy ingatlan esetében 3 év távlatában pl. meghiusulás, vagy semmissé nyilvánítás eléggé érdekes.

Ha a Ptk. szempontjából a két előbbi mégis fennáll, adójogilag ezt nem tudjátok véghezvinni és "visszacsinálni". A tulajdonjogot szinte biztos, h már rég bejegyezték az ingatlanra, így csak visszavásárlás (é. egy újabb adásvétel) leetséges. R-GO: szla és áfa-fizetés a jelenlegi tulajdonostnál, illetékfizetés az új (korábbi) tulajdonosnál.

Az EUR semmibe nem zavar be.

drHouse
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég