Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fém beszerzése

EVA

Fém beszerzése

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Számviteli törvény alá tartozó evásnál lenne kérdésem. Olvasom a HVG-ben az evára vonatkozó változásokat az áfával kapcsolatban. Ez van írva: "ugyancsak áfát kell fizetnie az evaaalanynak .... ha fémet, hulladékot szerez be..."

A cég szerszámgyártással foglalkozik, tehát fémet alapanyagként igencsak beszerez. Próbáltam magát a tv.-t is értelmezni, de sajnos nem lettem okosabb. Tudna valaki segíteni nekem, hogy ennél a cégnél (főtevékenységük) elképzelhető lenne-e, hogy a beszerzett alapanyagok után fizesse meg az áfát? Nonszensz lenne, hisz akkor nem érné meg neki az eva.

Előre is köszönöm, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Fém beszerzése

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. dec. 05, 2007 8:59 pm

Szia Kata!

Esetleg nem arról van szó, hogy a hulladékfelvásárlásra is a fordított adózás vonatkozik, s a fordított adózás miatt az EVÁS-t is fizetési kötelezettség terheli, de levonási lehetőség nem illeti meg?

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fém beszerzése

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. dec. 06, 2007 7:54 am

Szia Mari!

Igen, valószínű hogy ez is az új áfa törvénnyel van kapcsolatban, de ez az áfa törvény - ahogy elnézem itt a Fórumon is - egyszerűen katasztrófa. Mármint a fordított adózással kapcsolatos rész, úgy veszem észre senki sem érti, nem csak én. Nézegettem, még az áfában is szó van erről az evásra kitérve. Hát egyáltalán nem tiszta, de azt továbbra sem tartom valószínűnek, hogy ő a beszerzett fém alapanyagokért áfát kelljen fizessen. Reméljük majd valahogy kitisztulnak a dolgok.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Fém beszerzése

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. dec. 08, 2007 9:42 am

Sziasztok!

Így az adótörvény változás előadások után nem tudna még valaki hozzászólni a kérdésemhez, aki esetleg hallot valami erre vonatkozót?

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Fém beszerzése

HozzászólásSzerző: 114556 » kedd dec. 11, 2007 8:39 pm

Szia!

Szerintem csak akkor kell neki áfát fizetnie, ha olyan terméket szerez be, amire a fordított adózás alkalmazandó. Pl. Az új áfa törvény mellékletében van (fémhulladék és egyéb) /Áfa-tv 6. sz. melléklet/de ez mind olyan hulladékra vonatkozik, ami darabolva osztályozva van. De még holnap megyek egy áfa előadásra, ha ott valamit még hallok megírom.

Móni

114556
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Fém beszerzése

HozzászólásSzerző: kati1012 » kedd dec. 11, 2007 8:44 pm

Kata biztosan a hulladékfelvásárlásra gondolt.
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Fém beszerzése

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. dec. 12, 2007 8:29 am

Sziasztok!

Akkor valószínű a szöveget nem jól fogalmazták meg a HVG-ben ott a vesszővel, mert azt kellett volna írni "ha fémhulladékot szerez be". Szóval akkor összegezve az eddigieket, ha olyan cégtől vesz alapapanyag fémet, ami nem minősül hulladéknak (és ez a kibocsátott számlán is látszódni fog, hisz ha felszámol áfát az eladó cég, akkor itt egyértelműen nem fordított adózásról lesz szó), akkor neki semmiféle áfa fizetési kötelezettsége nem keletkezik. Remélem akkor mindannyian így értelmezzük.

Móni, nagyon szívesen venném, ha hallasz még valami ezzel kapcsolatosat az előadáson és azt megosztanád velünk.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Fém beszerzése

HozzászólásSzerző: 114556 » szer. dec. 12, 2007 7:07 pm

Sziasztok!

Ma voltam előadáson, de most már én is azt mondom, hogy végem van. Az elóadó az utolsó 5 percben beszélt a fordított áfáról, majd kellemes karácsonyt kívánva közölte, hogy nem hajlandó kérdésekre válaszolni. (Már több helyről hallottam, hogy valójában ő sem biztos semmiben és inkább nem mondja) DE a fémeseket kiemelte. Valóban jól gondoltuk, így adózik, azonban kiemelte, hogy ha 7204-, vagy egyéb a mellékletben szereplő vámtarifaszám alá tartozó terméket értékesít akkor ő is fordítottan teszi azt, tehát áfa nélkül számláz, feltéve ha áfa fizetésére kötelezett adóalanynak adja el.

Üdv: Móni

114556
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Fém beszerzése

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. dec. 12, 2007 7:36 pm

Szia Móni!

Minek tartanak az ilyenek egyáltalán előadásokat?? Ezzel az erővel Te is vagy én is odamehetnénk! Szóval akkor Te is úgy látod továbbra is, ahogy azt a 6-os hozzászólásomban összefoglaltam?

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Fém beszerzése

HozzászólásSzerző: kati1012 » szer. dec. 12, 2007 7:56 pm

   
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég