Adófórum

Adózási és számviteli információk

07T101 - őstermelőnek

SzJA

07T101 - őstermelőnek

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Próbálom kitölteni őstermelőnek az adatbejelentő lapját az adószám kérése miatt. Már ez is kifog rajtam. Segítségeteket kérem, ha már valaki túljutott ezen. Ezek az őstermelők már legalább 10 éve folytatják a tevékenységet, s a nyomtatvány 15. sora: "Adóköteles bevételszerző tevékenység kezdő időpontja". A kitöltési útmutató szerint: ha a bejelentkezési kötelezettségét a tevékenyég megkezdését követően teljesíti, a bejelentkezés során a bejelentkezést megelőzően megkezdett adóköteles bevételszerző tevékenységének kezdő időpontját is köteles bejelenteni.

Vagyis az a kérdésem, hogy ebben a sorban például 1998. évi dátumot kell szerepeltetni?

Köszönettel: Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

07T101 - őstermelőnek

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. dec. 07, 2007 6:02 pm

Szia! Én is éppen erre gondoltam... Akinek az AM könyvesek bejelentéséhez kellett az adószám, ott azt a napot kellett beírni, amelyen az első foglalkoztatott volt. Az APEH azt mondta, hogy  a tev.megkezdésétől 15 napon belül meg kell tenni az adószámkérést, de az AM könyvesek miatt ez most "kivételes" eset, és nem büntetnek. Ha  mindezt számba veszem, akkor én úgy gondoltam, hogy minden "ÚJ" adószámkérősnek 2007.12.01-et fogok beírni.

És még egy újság, ami ehhez kapcsolódik, és a FruitVeb küldte a cégünkhöz. Aki már kért adószámot az AM könyvesek miatt, és a 8-as Blokkban a 4-es kódot(kifizető) jelölte be, annak a 102-esen módosítást kell beküldenie a "2"-es (magánszemély) kódra. (remélem a kódokban így fejből nem tévedtem, de ha mégis, akkor értelemszerűen kell adatmódosítást tenni) Üdv:Napraforgó

És még... ha volt 101-es az AM könyvesek miatt, akkor a 102-esen a tev.kódokat a 14-es Blokkban is be kell írni, mivel a korábbi 4-es kódhoz ezt nem kérte a program.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

07T101 - őstermelőnek

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. dec. 07, 2007 6:12 pm

Mari! Ha az őstermelő 2008-ban az átalányadózást szeretné választani (eddig tételes volt), akkor most a 101-esen a 23-as Blokk kitöltése erre jogot ad. A 08TAFA-E-n erre nincs kérdés?
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

07T101 - őstermelőnek

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. dec. 07, 2007 6:18 pm

Szia Napraforgó!

Azért bizonytalankodom ebben, mert az átalányadózásra vonatkozó nyilatkozatot mindíg az 53-as bevallásban kellett jelölni. Nekem is van olyan, aki már régen átalányadózó, 2007-ben is az, most akkor neki ezen a bejelentőn azt is kell jelölni? Ez a nyomtatvány a 2007. évre vonatkozik, vagyis ezen nem lehet jelölni a 2008-as választást, azért kell a 08TAFA-E-t beadni. Mostmár semmit nem értek.

Üdv. Mari

Sőt a 12. sorban a munkavégzés jellegét is jelölni kell, úgy hibátlan a bevallás!

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

07T101 - őstermelőnek

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. dec. 07, 2007 6:23 pm

Napraforgó!

23-as sor törölve! Megnéztem a kitöltésit, ezt a sort az egyéni vállalkozó tölti ki.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

07T101 - őstermelőnek

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » pén. dec. 07, 2007 6:43 pm

Sziasztok!

A 07T101-en az adószám kérőn dátum csak az lehet amikor benyujtjuk, mert a magánszemély adószáma csak akkortól él amikor kiadják. A 8-as sorba 2-es kód kell, a 12-es sorba annak függvényében, hogy főfoglalkozású-e vagy nem az őstermelő olyan kód kell, ki kell tölteni ez már a 4-es kóddal kért adószámosoknál is jelölni kellett korábban, mert nem tudják feldolgozni. A 14.sor-ba és a pótlapra célszerű felsorolni minden fontos tevékenységet, zöldség, gyümölcs, gabona stb., ezt az APeh mondta, hogy inkább mindent mint kevesebbet. A nyilatkozatok 18-as sorban 3-as kód, ezzel az ez évi helyzetet állítjuk be és a 08TAFA a következő évire, és persze nem szabad elfelejteni a 07T180-at sem mert az ügyfélkaput az adószámhoz így tudják majd hozzá rendelni.  Ez a 07T101 szerintem csak egy technikai dolog ebben az évben mert egyébként nem tudunk az áfáról nyilatkozni, az ez évi könyvelésünket már nem bántja.  Én személyesen küldöm be az őstermelőket adószámot kiváltani.  És én is úgy tudom a régi 4-es kódosaknak a 102 kell.

Üdv: Márti

 

 

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

07T101 - őstermelőnek

HozzászólásSzerző: iren7 » pén. dec. 07, 2007 6:44 pm

Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket. A 07T101-es 14-es blokkjába az őstermelőnek mi a tevékenységi körének a száma?

18 blokk 3-as választása esetén kell-e adóbevallást, befizetést tenni?

Ha meghaladja az Őstermelői bevétel az 5 millió forintot, választhatja-e a 18-asba a 3-ast?

Bérhizlalással foglalkozó őstermelő bevétele 6 millió Ft, kompenzációs felár alapja 2 millió ft, kompenzációs felár 140 ezer ft, hova  kell bejelentkezni az az őstermelőnek?

 

Üdv: Irénke

iren7
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

07T101 - őstermelőnek

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. dec. 07, 2007 6:46 pm

Szia Napraforgó! Most végül is Ti kaptatok adószámot az őstermelőknek, hogy az AM könyveseket lehessen jelenteni? Én belenyugodtam, hogy elhajtották Őket. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

07T101 - őstermelőnek

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. dec. 07, 2007 6:51 pm

Kösz! Én csak az szja tv.50.§-át olvastam (átalányadázásról), az meg szól az őstermelőről is.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

07T101 - őstermelőnek

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. dec. 07, 2007 7:00 pm

Szia! Igen! Sok őstermelőnek kértem adószámot az AM könyvesek jelentéséhez, de szinte mindenkinek utólag. Van egy pár személy, aki a napokban kapta meg, és most jelentettem a 08-09 hóban "ragasztott" személyeket. Ezeknek a 8-as Blokk 4-es kódját jelöltem, mivel csak egyet lehetett.  (az APEH mondta, bár  akkor még nem gondolhattunk  az "új áfatörvényre" ). Azt hiszem most folytatom náluk a 102-essel || a 08TAFA-val. Csak ott van problémám, akinek más ev.tevékenységből kifolyólag már korábban is volt adószáma. (mint pl. nekem, nem tudok mit kezdeni magammal) Üdv. 
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég