Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nyereség minimum adó

TAO

Nyereség minimum adó

HozzászólásSzerző: Babu » szer. dec. 05, 2007 3:01 pm

Sziasztok!

Az Adó újság 14-15. száma egész jól leírja példákkal a "minimuum adó" számításait.

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nyereség minimum adó

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. dec. 05, 2007 3:23 pm

Szia Kata!

Igen az 552.-  az elvárt adó, ugyanaz, amit Zsuzsa is levezetett, csak nem kettővel osztva, hanem a %-al (arányszámmal számolva) I.félév 0,4958~ 0,5  -- II.félév 0,5041 ~ 0,5

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyereség minimum adó

HozzászólásSzerző: berisolya » szer. dec. 05, 2007 4:41 pm

Sziasztok! Ugy lenne logikus, ha a korrigált nettó árbevételt kellene figyelembe venni, de sajnos én se találom sehol, hogy az anyagköltség is levonható. Még azt nem értem, hogy akkor, amikor a tv. az előtársasági és az azt követő adóévet emliti, hogyan kell értelmezni. Ha egy társaság 2006.10.07-től 2006.12.08-ig előtársaságként müködik, az azt követő adóév 2006. 12.09-12.31-ig tart, vagy a 2007-es év az azt követő adóév. Egyéni vállalkozónál a tev.kezdő év és az azt követő év mentes. Akkor ez hogy van?
berisolya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Nyereség minimum adó

HozzászólásSzerző: tepimail » szer. dec. 05, 2007 5:17 pm

Kata! A te számításodat figyelve eszembe jutott egy kérdés. Az I. félévre (ami 900) meg kell-e fizetni a különadót? Az én kis agyamban a következők szerint rakódott le a tudnivaló. Aki nyereséges fizet különadót és tányát. Aki veszteséges, illetve alacsony a nyeresége megfizeti az elvárt adót. (Pongyolán fogalmaztam, de ez csak a rövidítés miatt van.) Az elvárt adó annyi amennyit kiszámoltál és a különadó, azt szerinted nem kell megfizetni az I. félév után? Lehet, hogy már összekutyultam mindet........
tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nyereség minimum adó

HozzászólásSzerző: Babu » szer. dec. 05, 2007 6:08 pm

Sziasztok!

Szerintem a különadó független mindentől. Az az adózás előtti eredmény 4 %-a. Ugyanúgy az I. félév után is fizetni kell. 

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nyereség minimum adó

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. dec. 05, 2007 6:45 pm

Sziasztok! Korábban én ezt a segítséget kaptam Szilvitől az ev-ra vonatkozóan.Üdv:Napraforgó

Egyéni vállalkozó elvárt adó, illetve új nevén jövedelem-minimum:

Az egyéni vállalkozó jövedelem-(-nyereség-) minimuma az adóévben, az eladásra beszerzett áruk beszerzési értékével és az eladott közvetített szolgáltatás értékével csökkentett vállalkozói bevétel 2 százaléka. Az így megállapított jövedelem-(-nyereség-) minimum szerinti adóalap csökkenthető – ha nemzetközi szerződés így rendelkezik – a külföldi telephelynek (mint állandó bázisnak) betudható jövedelem-(-nyereség-) minimumnak megfelelő vállalkozói adóalappal is.

Ha a vállalkozói bevétel költséget meghaladó része nem éri el a jövedelem-(-nyereség-) minimumot, az egyéni vállalkozó választása szerint:

adóbevallásában az adózás rendjéről szóló törvény rendelkezései szerint bevallást kiegészítő nyilatkozatot tesz, vagy

ez utóbbi összeget választhatja adóalapnak.

Nem kell a jövedelem-(-nyereség-) minimumra, illetve kiegészítő nyilatkozatra vonatkozó rendelkezést alkalmazni a tevékenység megkezdésének évében, illetve az azt követő évben, ha a tevékenység megkezdését megelőző 36 hónapban a magánszemély egyéni vállalkozói tevékenységet nem folytatott. Abban az esetben is mentesül az adózó ilyen kötelezettsége alól, ha az adóévben vagy a megelőző adóévben elemi kár sújtotta.

A törvény értelmében az elemi kár az elemi csapás okozta olyan kár, amely az egyéni vállalkozó megelőző adóévi bevételének (a tevékenységét az előző adóévben, vagy az adóévben megkezdő egyéni vállalkozó esetében a tevékenység egy napjára eső átlagos napi bevétel 365 napra számított összegének) legalább a 15 százaléka. Ha az egyéni vállalkozó nem rendelkezik tőle független szervezet által kiadott okmánnyal, a kár tényét tartalmazó, általa kiállított jegyzőkönyvet a kár keletkezését követő 15 napon belül kell megküldenie az illetékes állami adóhatóság részére. A határidő elmulasztása esetén igazolási kérelem nem terjeszthető elő.

Üdv.: Szilvi

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyereség minimum adó

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. dec. 05, 2007 7:12 pm

Szia Tepimail!

Hogy a példánál maradjunk, tegyük fel az adózás előtti er. 2000. Mivel a különadónál nincsenek meg a társasági adóalap módosító tételek (növelő-csökkentő), hanem bizonyos néhány különadó alapot modosító tétel van, maradjon az adózás előtti er. 2000. Ez éves szinten van, és ennek a 4%=80. Tehát a különadó ennyi, és semmi köze nincs az elvárt adó számításához. Remélem érthető voltam.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nyereség minimum adó

HozzászólásSzerző: tepimail » csüt. dec. 06, 2007 9:56 am

Igen így már érthető. Köszönöm a válaszod. üdv:tepimail
tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előző

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég