Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV törthavi járulékalapja

Egyéni vállalkozók

EV törthavi járulékalapja

HozzászólásSzerző: judit1961 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy egy kezdő ev április 17-én kezdte a tevékenységét. Az lenne a kérdésem, hogy a járulákalapot az naptárinappal kell számolni vagy munkanapokkal mint a munkavállalóknál?

Amásik kérdésem, hogy most aam adózásban van és átszeretne térni általányadózásba a tevékenysége szobafestő mázoló és villamyszerelés.

Én ugy tudom bizonyos adóév lezárta után választhatja csak az általányadózást és mivel vill.szerelő is ez már kizáró ok.

Köszi előre is a segítségeteket.

Judit

 

judit1961
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

EV törthavi járulékalapja

HozzászólásSzerző: markne » szer. dec. 05, 2007 11:27 am

Szia, Judit!

Ha minimumbér után fizeted a járulékokat, akkor a tört hónapnál mindig 30 az osztószám.

Átalányadózást akár kezdő vállalkozó  is választhat, ha nem áll munkaviszonyban. Csak árbevételi értékhatár van, 2008-től 8 millió forint. (előző év) és a tárgyévben is figyelni kell az értékhatárt. Mivel 2007. tört év, akkor át kell számítani az árbevételét úgy, mintha egész évben e.v. lett volna.

Még annyi tennivaló van, hogy december 31-ével meg kell állapítani az e.v. tev. megszüntetésére vonatkozó szabályok szerint  a meglévő készletekkel kapcsolatos árbevételt, és ezt adóalapot nem érintő bevételként kell kezelni addig, mig átalányadós lesz.

Egyébként ezeknél a tevékenységeknél  elég jó a figyelembevehető költséghányad.

dv. Rózsa

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EV törthavi járulékalapja

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. dec. 05, 2007 12:01 pm

Szia!  A festő és villanyszerelő is éptőipari tevékelység Szj 45, ezért alkalmazható a 80%-os költséghányad, érdemes élni a lehetőséggel. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV törthavi járulékalapja

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. dec. 05, 2007 12:06 pm

Szia! Majd a 0753bevalláson kell bejelölnie a választását. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég

cron