Adófórum

Adózási és számviteli információk

Sziasztok! Főállásu EV lettem,mit kell fizetnem ?

Egyéni vállalkozók

Sziasztok! Főállásu EV lettem,mit kell fizetnem ?

HozzászólásSzerző: kriskros » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Pontossan milyen adókat és járulékokat kell fizetnem ?November 20-ig másodállásu voltam. 62500Ft minimálbérre lettem bejelentve azt tudom,hogy ezután fizetem a járulékokat (Tb,Egészségbiztosítás,EHO)pontosan nem tudom mennyitkell. Viszont az adókötelezettségekről fogalmam sincs. Olvastam valami különadóról meg elvárt adóról is. Szóval szeretném megtudni mit és mennyit kell fizetnem? Nem vagyok evás. Előre is köszönöm. Krisz
kriskros
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sziasztok! Főállásu EV lettem,mit kell fizetnem ?

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » hétf. nov. 20, 2006 5:25 pm

Szia Krisz!

Jofele olvasgatsz :-) valoban léteznek ilyen adók amik vonatkoznak rád... 

Egyéni vállalkozóként kell fizetned különadót a bevételek és a ktgek különbözete az alapja és a mértéke pedig 4% ez az adófizetési kötelezettség szeptember 1 től van de idén még nem kell előleget fizetned majd csak február 15 ig kell megfizetned az idei különadót

Az elvárt adó is valóban vonatkozik rád Ev ként, ez azonban csak 2007 től lesz, és ugy számolod, hogy meg kell nézni, hogy az SZJA trv szerinti adóalapod, és amennyiben ez nem éri el az eladásra beszerzett áruk értékével csökkentett bevétel 2% át akkor meg kell fizetned a 16% elvárt adót....

De ezeket a könyvelődnek tudnia kell, szoval ha rákérdezel biztosan felvilágosít, illetve igazábol még anélkül is sztem, mert azért ezek lényeges ujitások.... egy uj adó mindig lényeges, még ha mostanában sűrűn szaporodnak is :-)

üdv: Barti

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Sziasztok! Főállásu EV lettem,mit kell fizetnem ?

HozzászólásSzerző: kriskros » hétf. nov. 20, 2006 5:50 pm

Köszönöm a választ. Amúgy azért kérdezek itt mert nincs könyvelőm már 10 éve, én csinálom az adóügyeim. Igaz ez másodállásban könnyebb volt. Tehát ha 62500-Ft a minimum amit azért illik bevallani ugyanis valamiből élni kell. Akkor a különadó a 62500 4%-a az elvártadó a 62500 2%-ának a 16%?
kriskros
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sziasztok! Főállásu EV lettem,mit kell fizetnem ?

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » hétf. nov. 20, 2006 6:23 pm

nemnem semmiképp... szoval a különado ugy néz ki hogy a vállalkozói bevételed (emibe viszont ha van támogatás azt nem számolod bele) minusz a vállalkozói ktgeid és ha ez plusz akkor ez után fizeted a 4% ot... a 62500 Ft bérnek ehhez nincs köze...

az elvárt adó pedig ahogyan irtam de ott se bérből kell kindulni hanem a bevételekből és a ktgekből, szoval az SZJA alapbol...

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Sziasztok! Főállásu EV lettem,mit kell fizetnem ?

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. nov. 20, 2006 6:30 pm

Szia!

Sajnos nem jól érted. A 62.500,- Ft az a minimális jövedelemkivét, amely után az APEH elvárja (Kötelező!!) a járulék- ill. adófizetés. Ezt 09.01-től csak akkor lehet alkalmazni, ha bejelentettük okt. 12-ig, hogy nem tudjuk megfizetni a minimálbér 2szerese utáni járulék-és adóterheket ill. bejelentést kell tenni a változástól számított 15 napon belül. Ha ezt nem tesszük meg, akkor a 125.000,- Ft után kell fizetnünk. Az általad is írt összeg sajnos nem  az "illik" kategóriába tartozik. A 16% Vállalkozói adó valamint a különadó alapja nem  ez a jövedelemkivét, ( min.62.550,-) hanem a nyereség, azaz bevétel és az elszámolható költségek különbözete. Az elvárt adó alapja pedig az ahogy már előttem írták Neked. Ha van még valami kérdésed, szerintem mindenki szívesen segít, de sajnos egy vállalkozás könyvelését, adóügyeit nem lehet felelőségteljesen az interneten keresztül "leoktatni", ezért is javasolták előttem is és én is, hogy jó lenne könyvelőt keresned, mert olyan mértékűek voltak a változások, hogy nekünk gyakorló szakembereknek is folyamatosan konzultálni kell egy-egy téma értelmezésében, mint ahogy ezt itt a fórumon tapasztalhatod is. Egy hibás- vagy időben be nem nyujtott bevallás pedig sok bosszúságot tud okozni, nem beszélve az anyagi vonzatokról.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sziasztok! Főállásu EV lettem,mit kell fizetnem ?

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » hétf. nov. 20, 2006 6:45 pm

A legfontosabb, hogy a 06T1031-es bevallást a jogviszony megváltozása után 15 nappal be kell küldened, ha nem akarsz 125.000 Ft alapulvételével járulékot fizetni.

Van 29%-os TB 1,5 % szakképzési (kivétel egyéni vállalkozó) 4%-os vállalkozói járulék illetve munkaviszony esetén 3% munkaadói és 1,5% munkavállalói járulék, 8,5% nyugdíj amiből a 8% magánnyugdíjpénztári tagdíj, ha tag vagy, van 6% egészségbiztosítási járulék és még személyi jövedelemadó is, amiből lejön az adójóváírás, ha alkalmazott vagy. + 1950 Ft-os tételes EHO.

Ez mind független a bevételedtől. A bevételed függvényében a 4%-os különadót, a 16%-os nyereségadót a 25 illetve 35%-os osztalékadót és az ezt terhelő 4%-os %-os EHO-t kell fizetni. Emellett ott vannak a helyi adók, mint pl. az iparűzési.

Ennyi nagyjából összefoglalva.

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Sziasztok! Főállásu EV lettem,mit kell fizetnem ?

HozzászólásSzerző: butosi » hétf. nov. 20, 2006 9:27 pm

Szia!

Nem tudom, hogy azt a mondatodat, hogy bejelentetted magad mire értetted, mivel a  vállalkozónak saját magát az EMMA-ba nem kell bejelenteni, mivel az egyéni vállalkozó személyes közreműködésre kötelezett. és a jogviszonya is csak vállalkozási jogviszony lehet.  A TB-be is az OEP által rendszeresített BV0501 nyontatványt kell alkalmazzni. Nyomtatványboltban nem kapható, de a nyomtatványok többsége letölthető az "oep" honlapjáról.

 Üdv:Zsuzsa

butosi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Sziasztok! Főállásu EV lettem,mit kell fizetnem ?

HozzászólásSzerző: aesdbt@axelero.hu » kedd nov. 21, 2006 5:34 am

A különadót EVA szerinti egyéni vállalkozónak nem kell a különadot fizetni.és nem 2007-töl van hanem 2006 szeptember 01-töl 2006 julius 17-én megjelent 86-os Magyar Közlöny alapján.
aesdbt@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Sziasztok! Főállásu EV lettem,mit kell fizetnem ?

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » kedd nov. 21, 2006 8:58 am

Igen de kérdező azt irja hogy nem EVA-s...
Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Sziasztok! Főállásu EV lettem,mit kell fizetnem ?

HozzászólásSzerző: Rozalinda » vas. nov. 26, 2006 2:02 pm

Kedves  zsuzsa!

Az OEP  fele  a papiron való  bejelentés  megszünt 2006-ban. Egyéni vállalkozó az alkalmazottját jelenti, saját  magát  nem, a bejelentést floppy lemezen  kell megtenni, az  internetről letölthető program  segitségével.

(Az 5 fő alatti foglalkoztatók külön OEP  Igazgatói engedéllyel  még az  idén  papiron jelenthetnek.  2007.-től senkinek  semmit nem kell az OEP  fele  jelneteni, hanem  az  APEH-től  kapja a  havi  bevallásból) 

Szerintem  a kérdezőnek sem az OEP sem az  EMMA fele nincs  jelentési kőtelezettsége,  Viszont  az  Apeh fele küldje el  06102/E  változás bejelentőt,  hogy  jogállása változott,  főállásu EV  lett.  Ez mellé  fogják  kérni a munkaszerződés  másolatot.  

Üdvözletem.  Rozalinda 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég