Adófórum

Adózási és számviteli információk

Használt pénztárgép eladás

Egyéni vállalkozók

Használt pénztárgép eladás

HozzászólásSzerző: kutacska » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Állítólag idén 07.hótól nem lehet eladni ill. megvenni a használt pénztárgépet, ezt mondja itt nálunk a szervíz. Tudna segíteni valaki, hol van ez leírva, mert csak kell legyen rá valami rendelet!
Köszönöm.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Használt pénztárgép eladás

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. nov. 23, 2007 7:50 am

Szia!

Nem lehet, hogy azért nem lehet eladni mert már nem használható? Az APEH honlapján tegnap jelent meg egy halom pénztárgép aminek a memóriája nem cserélhető, vagy dec.31-ig volt engedély rá. Feltételezhető a szervíz ebben jobban otthon van. Nem lehet mindent a könyvelőknek követni, bár tudom sok ügyfél ezt várja el tőlünk. Rendeletet én sem tudok rá, de biztos van ilyen utasítás ezek szerint.

 

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Használt pénztárgép eladás

HozzászólásSzerző: kutacska » pén. nov. 23, 2007 8:13 am

Igen, én is erre gondoltam, de az ügyfél állította, neki nem ezt mondták. Aztán tegnap jött egy másik ügyfél, akinek ugyanazt mondták, mint az elsőnek. El tudna adni egy olyan gépet, amit újonnan vásároltak, kb. 1 hónapig használtak, tehát szinte új, és azt mondták neki is, hogy használtat nem lehet értékesíteni. Ők is értetlenül állnak előtte, én is. Persze, nem figyelhetünk mindenre oda, de nyilván tőlünk várnak tanácsot, vagy cáfolatot, megerősítést. Talán a legjobb lenne ha felhívám a szervízt.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Használt pénztárgép eladás

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. nov. 23, 2007 8:28 am

Szia Kutacska!

Hát erről még én sem hallottam. Nekem pont 07 hóban szűnt meg egy egyéni vállalkozóm, tőle a szervíz vette át a használt pénztárgépet. Én is épp ezt az apehos irományt láttam ma reggel, amit Garbo említ. A szervíz felhívása szerintem is a legcélravezetőbb megoldás. Viszont ha megtudsz valami konkrétat, megosztanád majd velünk is?

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Használt pénztárgép eladás

HozzászólásSzerző: kutacska » pén. nov. 23, 2007 9:13 am

Megvan a megoldás. Felhívtam a szervizelőt. És igazatok van, ezeknek a pénztárgépeknek bevonták a forgalmazási engedélyét, úgyhogy nem általánosságban nem adható el használt gép,hanem ezek típus alapján nem adhatók el. Azért nem semmi, hogy két vállalkozó is, ráadásul az egyiket értelmesebbnek gondoltam, így félreérti amit mondanak neki, majdnem velem is elhitették a dolgot! Szóval, nyugodjatok meg, ez újabb rémhír volt!
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Használt pénztárgép eladás

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. nov. 23, 2007 9:19 am

Szia!

Köszönjük, hogy megosztottad az infót, már tényleg csak kapkodja az ember a fejét. Ezért is szeretem( többek között) ezt a fórumot, mert sikerül eloszlatni a tévhiteket és legalább a rémhírekkel is megbírkózunk valahogy.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Használt pénztárgép eladás

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. nov. 23, 2007 9:52 am

Szia Kutacska!

Köszönjük, hogy megosztottad velünk amit megtudtál.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 121 vendég