Adófórum

Adózási és számviteli információk

adatmódosítás

Egyéni vállalkozók

adatmódosítás

HozzászólásSzerző: Csajági » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, ha az egyéni vállalkozó új telephelyet létesít a már meglévő mellé, (kereskedő) és még működési engedélyt is

kellett kérnie, be kell-e jelentenie a 07T102E változásbejelentőn?

Az egyik APEH azt mondta igen, egy másik azt mondta nem!

Válaszotokat köszönöm! 

Csajági
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

adatmódosítás

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. nov. 16, 2007 10:58 am

Igen mindenképp jelentsd be. A 07T102E nyomtatvány egyik pótlapja csak a telephelyek bejelentésére illetve törlésére szolgál.

Az egyéni vállalkozói igazolvány módosításáról se feledkezz meg.

(Ha az egyik azt mondta, hogy igen a másik, hogy nem, az általában IGEN-t jelent.)

Enikő

 

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

adatmódosítás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. nov. 16, 2007 10:59 am

Szia! Igen ,be kell jelenteni a 07T102E Változásbejelentőn, meg van rá a rublika. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

adatmódosítás

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. nov. 16, 2007 11:20 am

Sziasztok!

A kitöltési útmutatóból másként látom. Az útmutató szerint "a 07T102E változásbejelentő az okmányirodához bejelentett adatokon, illetve adatváltozásokon túl az adóhatóság részére bejelentendő változások bejelentésére szolgál".

Az 1. és 2. pótlap a 18. és 19. pontban szerepeltekhez kapcsolódik, mely pontokban a nem egyéni vállalkozói igazolvány alapján végzett tevékenység megnevezését és annak telephelyét kell szerepeltetni, s ha erre az adott sor nem elegendő, akkor kell az 1. és 2. pótlapot használni.

A kérdésből én úgy értem, hogy az egyéni vállalkozói tevékenységhez kapcsolódik a telephely változás, amelyet az okmányirodában bejelentettek, az okmányiroda pedig átjelenti az APEH-nak.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

adatmódosítás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. nov. 16, 2007 11:39 am

Szia Mari! Igazad van nem gondoltam végig, csak azt, hogy be kell jelenteni. Váll.igazolványra kell fölvezetni az új telephelyet,  az okmányirodából pedig eljut az APEH-hez
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

adatmódosítás

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. nov. 16, 2007 12:29 pm

Én még mindig azt mondom, hogy nem árt beküldeni. Az okmányiroda átjelenti a telephelyet, viszont azt nem tudom, hogy a működési engedély számát is bejelenti-e, ami a 07T102E  2.pótlapján a telephelyek felsorolásánál külön helyet kapott.

A pótlap neve Telephelyek, üzletek, működési engedélyek.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

adatmódosítás

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. nov. 16, 2007 12:57 pm

Szia Enci!

Bocs, nem vitatkozni akarok, de ha elolvasod a 18. és 19. sorok (nem egyéni vállalkozói igazolvány alapján végzett tevékenységekre vonatkozik!) magyarázatát, egyértelműen hozza, hogy amennyiben az itt szereplő sorok nem elegendőek, akkor a pótlapon kell folytatni. Az egyéni vállalkozói tevékenységet érintő változások - székhely, telephely, tevékenységi kör - bejelentését az okmányirodában kell megtenni.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

adatmódosítás

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. nov. 16, 2007 4:56 pm

Megerősitem Mari válaszát. Adatmódosítást arról, amelyet az okmányirodában intéznek nem kell küldeni. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

adatmódosítás

HozzászólásSzerző: Kozma1 » pén. nov. 16, 2007 5:14 pm

Marinak és Aninak igaza van az Okmányirodába bejelentett adatok megjelennek az APEH-nál is.

Üdv.Mari

Kozma1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 99 vendég

cron