Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tárgyi eszköz megszűnéskor

Egyéni vállalkozók

Tárgyi eszköz megszűnéskor

HozzászólásSzerző: hajdutunde » szer. nov. 14, 2007 9:33 am

Sziasztok!

Csak egy kérdésem lenne a témával kapcsolatban, hogy ti mit gondoltok erről.

A kisértékű eszközeit (100.e. alattiak) akár el is adhatja, nem?

Természetesen ez csak akkor éri meg ha az eládási érték a beszerzési érték 50 %-a alatt van.

Szerintem így kedvezőbb lenne. 

hajdutunde
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Tárgyi eszköz megszűnéskor

HozzászólásSzerző: kutacska » szer. nov. 14, 2007 9:53 am

Végülis el is adhatja, ha úgy jobban megéri neki, a megszüntetés előtt számlára. Nálam többnyire azért olyan kisértékű eszközei vannak, amiknél nem éri meg variálni. Mondjuk, ha áfás, akkor meg azért is meggondolandó, mert azon túl, hogy az eredményét növeli, még fizetendő áfája is keletkezik utána. Tehát áfásnél szerintem nem biztos, hogy megéri még akkor sem, ha 50% alatt adja el.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Tárgyi eszköz megszűnéskor

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. nov. 14, 2007 10:13 am

Sziasztok!

Akkor végül is ez az 50%-os leltár érték a kisértékűnél arra is vonatkozik amit idén szereztek be, és arra is amit mondjuk két éve.

S mi van az áfájával, ami idén le lett vonva? Azzal már nem kell most a megszűnéskor foglalkozni, ugye?

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Tárgyi eszköz megszűnéskor

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. nov. 14, 2007 10:26 am

Szia Kata!

Az Áfa-törvény 7.§.(2) bek. pontja szerint: a termékértékesítéssel egy tekintet alá esik a megszűnés, ha az adóalany adóalanyisága megszűnésének időpontjában olyan terméket tart tulajdonában, amelynek beszerzéséhez, kitermeléséhez, előállításához, feldolgozásához, átalakításához vagy felújításához kapcsolódó előzetesen felszámított áfa egészben, vagy részben levonható. Ebből az következik, hogy az egyéni vállalkozói tevékenység megszűnésekor a vállalkozásból kivont eszközök (és nem csak a tárgyi eszközök) piaci értéke alapján az áfát meg kell fizetni. (Számviteli levelek 2743. sz. kérdésre adott válaszból idéztem)

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tárgyi eszköz megszűnéskor

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. nov. 14, 2007 10:36 am

Szia Mari!

Sajnos sejtettem, hogy ilyesmi van, hisz ez a logikus. És ráadául ez a piaci érték meg mindig egy olyan szubjektív fogalom, amitől aztán a könyvelő "megőrül". Bocsánat, hogy én magam még nem rágtam bele magam a megszűnéskori törvényekbe, csak itt kérdezgetek össze-vissza, de közben meg egyebeket kell csinálnom, és a záróbevallások összeállításába még nem kezdtem bele. Addig persze szedem össze az infókat.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Tárgyi eszköz megszűnéskor

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. nov. 19, 2007 2:33 pm

Szia Mari!

Mivel az áfa törvény szerint a megszűnéskori kivonás termékértékesítésnek minősül, gondolom így a piaci érték alapját és adóját a 08-as sorban kell szerepeltetni. Megerősítenél az elképzelésemben?

Illetve más is hozzászólhat, ha tud, köszönöm! 

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron