Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tárgyi eszköz megszűnéskor

Egyéni vállalkozók

Tárgyi eszköz megszűnéskor

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Megszűnő egyéni vállalkozó tárgyi eszközivel kapcsolatban lenne kérdésem. Idén kezdte meg a vállalkozást és most adja vissza. A nagy értékű tárgyi eszközire időarányosan el kell számolni az écs-t, ugye?

A bevételt növelő tételként (készlete nincs) csak a kisértékű tárgyi eszközt kell figyelembe venni, a nagyértékűeket nem, én úgy tudom. Ebben kérlek erősítsetek meg. Támogatást nem vett igénybe, tehát azt hiszem hogy más növelő tétel nem jöhet szóba.

Válaszokat előre is köszönöm, Kata  

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Tárgyi eszköz megszűnéskor

HozzászólásSzerző: kutacska » kedd nov. 13, 2007 12:40 pm

Szja 10. melléklet II. 1. alapján a kisértékű, 100ezer Ft-ot meg nem haladó értékű tárgyi eszköz leltári értéke minősül bevételnek. Valamiért arra emlékszem, hogy ez a leltári érték 50%, de most nem találom hol van ez leírva. Mindenképpen meg kell keresnem, mert nekem is van egy megszűnő ev-m, akinek még a héten szeretném megcsinálni a bevallását. Ha megtaláltam megírom, ha addig esetleg nem kapod meg mástól az infót.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Tárgyi eszköz megszűnéskor

HozzászólásSzerző: validitas » kedd nov. 13, 2007 12:55 pm

Szia Kata!

Igen, a nagy értékűeknél időarányos écs-t kell számolni, a 100.000 alattiakat meg bevétel növelőként kell számításba venni. Ha támogatás nem volt, más növelő nincs.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tárgyi eszköz megszűnéskor

HozzászólásSzerző: kutacska » kedd nov. 13, 2007 12:58 pm

A nagyértékvel azért nem kell növelni a bevételét, mert a megszűnésig csak az időarányosan elszámolható écs-t számolja el egyébként is, tehát nem áll fenn az, hogy több ktg-et számolt el, mint ami a vállalkozást érintette.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Tárgyi eszköz megszűnéskor

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd nov. 13, 2007 1:09 pm

Igen, végül is ez így teljesen logikus. Ha készlet lenne, az is azért növelné, mert vásárláskor már el lett számolva költségként minden, holott eladva még nem. Üdv. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Tárgyi eszköz megszűnéskor

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd nov. 13, 2007 1:09 pm

Köszönöm a válaszokat!

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Tárgyi eszköz megszűnéskor

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd nov. 13, 2007 1:11 pm

Ez az 50% érdekes. Nem hallottam róla, de attól még lehet hogy van. Majd én is megnézem. Üdv. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Tárgyi eszköz megszűnéskor

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd nov. 13, 2007 1:14 pm

Sziasztok! A kis értékü tárgyi eszköz leltár szerinti értékével kell valóban növelni. A leltár szerinti érték pedig az SZJA törv.5.mell.13.pontjában leirtak szerint 50%. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tárgyi eszköz megszűnéskor

HozzászólásSzerző: kutacska » kedd nov. 13, 2007 1:19 pm

Közben én is megtaláltam, ott van, ahol Ani írta: "- a 100 ezer forintnál nem magasabb értékű (1991. december 31-ét követően és 2001. január 1-jét megelőzően történő beszerzés esetén 30 ezer, 2000. december 31-ét követően és 2006. január 1-jét megelőzően történő beszerzés esetén 50 ezer forintnál alacsonyabb értékű) használatba vett tárgyi eszközöket az áfát tartalmazó beszerzési ár 50 százalékos értékén kell szerepeltetnie;"
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Tárgyi eszköz megszűnéskor

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » kedd nov. 13, 2007 1:37 pm

Szia Kata !

Az SZJA tv 49/C.§ (2) pontja szerint az adózás utáni vállalkozói jövedelmet növeli az egyéni vállalkozói tevékenység megszüntetésekor az aa)-ad pont szerint előírt összeg.

aa) a tárgyi eszköz egy éven belüli átruházásakor a 100 százaléka

ab) A tárgyi eszköz egy éven túli, de két éven belüli átruházásakor a 66 százaléka

ac) a tárgyi eszköz két éven túli,de három éven belüli átruházásakor a 33 százaléka

ad) A tárgyi eszköz három éven túli átruházásakor nulla.

Lehet, hogy Áfa vonzata is van !

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 83 vendég

cron