Adófórum

Adózási és számviteli információk

T1041 mégegyszer

Adatszolgáltatás

T1041 mégegyszer

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. nov. 07, 2007 5:51 pm

Szia!

A férjhez menős nagyon rendes volt, minden papírját átíratta, az elvált már kicsit linkebb nála vannak elmaradások. A T34-essel én nem tudok mit kezdeni mint munkáltató. Végül is engem az izgat, hogy a munkáltatónak be kell -e külön jelenteni a névváltozást.

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

T1041 mégegyszer

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. nov. 07, 2007 5:55 pm

Szerintem is ez logikus lenne, hiszen az azonosítói nem változtak. Egyébként ezt tettem, amit írtál. Kaptam tőle fénymásolatot az új papírjairól, átírtam a nyilvántartásokban a nevét, és azóta így megy a bevallás. Csak azért tettem fel a kérdést, hogy nem mulasztottam -e beadni külön a változást, mert nagyon nem szeretnék emiatt büntetést.
stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

T1041 mégegyszer

HozzászólásSzerző: tepimail » szer. nov. 07, 2007 6:01 pm

Szerintem nem mulasztottál semmit. Ő köteles 15 napon belül számodra (mint munkáltatójának) bejelenteni a változást. Valahol mintha ezt olvastam volna címváltozással kapcsolatosan.   
tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

T1041 mégegyszer

HozzászólásSzerző: kisgulyi » szer. nov. 07, 2007 8:10 pm

Kedves Szilvi! A felvetett kérdésed nekem is gondot okozott, de a 1041-es kitöltési útmutatójában szerepel, hogy a változást 15 napon belül jelenteni kell/Art.23§(1)/ úgy döntöttem, hogy a 1041-es az OEP 38-as " Bejentés a biztosítottakról" utóda és azon jelenteni kellett a névváltozást, a békesség kedvéért én jelentem. A gondom az, hogy csak úgy tudom megoldani, ha egyik nappal kijelentem a másikkal be. A 15 nap sosem jön össze. mert van amikor két hónap mulva jut tudomásomra a változás. Az előző válaszom elszállt az precízebb volt. Nem biztos, hogy ez a jó válasz, én erre a döntésre jutottam Üdv: kisgulyi
kisgulyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

T1041 mégegyszer

HozzászólásSzerző: kati1012 » pén. nov. 09, 2007 8:53 pm

Számomra nem teljesen egyértelmű ez a nyomtatvány kitöltése. Szerintem ha csak a név változik az nincs kihatással a biztositott státuszára. Én nem jelenteném.
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

T1041 mégegyszer

HozzászólásSzerző: kutacska » kedd nov. 13, 2007 12:18 pm

Konkrétan nem tudom, a névváltozást kell-e jelenteni a 1041-en, de ha kell, biztos,h ogy úgy kell, hogy az egyik nappal ki, a másikkal pedig be. Egyéni vállalkozónál mikor mellékállásúból főállású lett én így csináltam, és amikor alkalmazottnál a heti munkaidő változott, akkor is, mert azt mondta az Apeh, hogy igaz, úhy néz ki a dolog, mintha megszakadt volna a biztosítási jogviszonya, de másképp egyszerűen nem tudják kezelni. Sőt, már a sárga bejelentőn is így kellett pl. az óraszám változást jelenteni. Hogy később, ha esetleg a folyamatos jogviszonyát vizsgálják, ez mit fog jelenteni, nem tudom, igaz, ha naptárilag nézzük, folyamatos, mert nincs közte 3 nap. Ennek ellenére nem vagyok arról meggyőződve, hogy nem lesz belőle probléma, de mint mondták, máshogyan nem tudják feldolgozni.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 21 vendég