Adófórum

Adózási és számviteli információk

munkanélküli járadékra való jogosultság

Tb, munkaügy, bérterhek

munkanélküli járadékra való jogosultság

HozzászólásSzerző: Amaki » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Szakértők,

Túlvagyunk a rendkívüli felmondáson, amihez segítségeteket kértem pár hete. Érdekes viszont, hogy a két kilépő dolgozó közül (mindketten rendkívüli felmondással mondtak fel: azaz a munkaviszony megszűnésének oka: rendkívüli felmondás a munkavállaló részéről) az egyiket felvették munkanélkülire, a másiknak viszont azt mondták, hogy 3 hónapig nem jár a munkanélküli járadék a rendkívüli felmondás miatt....

A kilépési papírok ugyanazok, csak az egyik Bp. XI. kerhez tartozik, a másik Monorhoz. 

Lehetséges lenne, hogy területileg eltérhet, hogy kinek folyósíthatnak munkanélküli járadékot? Nem hiszem... Akkor viszont a Monori központban elrontották a regisztrációt, mert nem járna segély?

 Tudtok erről valamit?

 Üdv:

Amaki 

Amaki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

munkanélküli járadékra való jogosultság

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. nov. 12, 2007 6:56 pm

Szia!

Én is úgy tudom,hogy 3 hónapig nem jogosult munkanélküli ellátásra az, aki felmond.

A rendkívüli felmondást azonban nem ártana megnézni, nincs-e ott valami kivétel.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

munkanélküli járadékra való jogosultság

HozzászólásSzerző: Pikikee » hétf. nov. 12, 2007 7:05 pm

Sziasztok!

Szerintem kell lenni kivételnek, mert itt nem a munkáltató mondott fel rendkívüli felmondással hanem a dolgozó.  Az meg annyit jelent, hogy valami vaj volt a munkáltató füle mögött. Ebben az esetben a munkavállaló nem tehet arról, hogy jelenleg munkanélküli. 

Szerintem ( én sem néztem utána ) ebben az esetben nincs 3 hónap. Az akkor lenne, ha munkáltató mondott volna fel neki rendkívülivel.

Üdv: Pikikee 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

munkanélküli járadékra való jogosultság

HozzászólásSzerző: Pikikee » hétf. nov. 12, 2007 7:20 pm

Meg kerestem! Kiváncsi voltam jól gondolkodunk-e :-)
JÓL!
Abban az esetben nem jár ha a munkáltató mondott fel rendkívüli felmondással , és úgy van fogalmazva, hogy 90 napig. 

Menjél szépen és kérd ami jár neked !!!!!!!!!
Ha nem értik mutass rá, hogy Te mondtál fel rendkívüli felmondással.

Ha továbbra is akadékoskodnak akkor bizonyítsák be az igazukat. Mutassák meg neked az erre vonatkozó törvényt. NINCS ilyen, mert neked JÁR !!!!
Ne hagyd magad, ha kell, kérd, hogy a vezetővel akarsz beszélni. 

Üdv: Pikikee 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

munkanélküli járadékra való jogosultság

HozzászólásSzerző: Amaki » hétf. nov. 12, 2007 8:06 pm

Szia Pikikee,

De jó, hogy újra "látlak" :) Szóval ennek hol tudtál utána nézni, hogy tudjam, hogy mire hivatkozzak.

 

Köszi:

Amaki

Amaki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

munkanélküli járadékra való jogosultság

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. nov. 12, 2007 8:28 pm

A foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvény
27§ (4) Az álláskeresési járadék folyósításának kezdő napja az álláskeresőnek az állami foglalkoztatási szervnél történő jelentkezésének napja.
(5) Ha a munkaviszonyt az álláskeresővé válást megelőző 90 napon belül a munkavállaló rendes felmondással, továbbá a munkaadó rendkívüli felmondással szüntette meg, az álláskereső részére álláskeresési járadék az előbbiekben meghatározott módon megszüntetett munkaviszony megszűnését követő 90 nap elteltével folyósítható, tekintet nélkül arra, hogy az álláskeresési járadék folyósításához szükséges feltételekkel rendelkezik.

üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

munkanélküli járadékra való jogosultság

HozzászólásSzerző: Amaki » kedd nov. 13, 2007 1:37 pm

Köszönöm ma voltam a munkanélkülibe és kaptam járadékot. Az ügyfélszolgálatos nőcit meg le kéne lőni! Telefonon érdeklődtem és azt mondta, hogy nem jár.... Komolyan, ha az ember nem tudja hol nézzen utána simán félrevezetik. Minden jó, ha vége jó :)

 

Sziasztok:

Amaki 

Amaki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron