Adófórum

Adózási és számviteli információk

Csomagolási termékdíj

Egyéni vállalkozók

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. nov. 10, 2007 2:41 pm

Szia Rózsa!

Igen erre én is emlékszem, a könyvelőirodában ahol előtte könyveltem volt egy műanyag palackozó cégem, aki külön szerződést kötött termékdíj ügyben egy ilyen céggel, és őrajtuk keresztül bonyolította a kötelezettségét az általad leírtak szerint. Nekünk csak az éves összesítőt kellett elküldeni. Ők előtte már megkérték maguknak a GLN számot. Most ez vajon minden esetben a vállalkozónak kell megigényelnie és kötelező is? Nem lehet csak úgy ezek nélkül (GLN) küldözgetni a termékdíj bevallásokat az apehnak? Bocsi, hogy még mindig nyaggatlak vele, de ez is egy olyan macerás dolog, nem tudom hogy fogom megértetni az ügyféllel hogy mi ez és miért kell.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: kohnmari » szomb. nov. 10, 2007 2:51 pm

Szia Kata!

Nekem is feladta a leckét ez a termékdíj (pizza karton miatt). Az ügyfelemet nem tudtam meggyőzni, s itt a fórumon javasolták az Öko-Pannont. Megnéztem a honlapjukat, van rajta elérhetősége az ügyfélszolgálatnak, ügyfelem felhívta őket telefonon, állítólag nagyon készségesen mindent elmagyaráztak.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: Kozma1 » szomb. nov. 10, 2007 3:00 pm

Szia Kata!

Kösz a felvilágosítást. Nem rég kezdtem ezt a fórumot és tévedtem, de zavar a dátum nagyon. Nálunk ilyennel szoktak viccelődni, ha soha nem akarják megcsinálni amit mondanak.

Kösz: Mari

Kozma1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. nov. 10, 2007 4:41 pm

Nem szabad a termékdíjjal kínlódni. Valamikor én javasoltam az ÖKO-PANNON-t. Nagyon korrektek és minimális díjat kell feléjük fizetni. Sokkal kevesebbet, mintha Te magad adóznál. Átvállalnak minden bevallást. Feléjük valóban 1 évben egyszer kell jelentést küldeni. Az előleget n.évente kell fizetni, a bázisadatok alapján. S itt nemcsak a környezetvédelmi törvényről van szó. A hulladékhasznosítás is egy macerás feladat. Gyakorlatilag a hulladék visszagyűjtéséről is Nektek kéne gondoskodni a törvény értelmében. Az említett koordináló szervezet ezt is elvégzi helyettetek, illetőleg nem kell vele külön a cégnek foglalkoznia. A szzerződésben ez is benne foglaltatik. A szerződést nagyon gyorsan megkötik és nagyon korrektek.

Egyébként én úgy hallottam, hogy a környezvédelmi termékdíj jövőre elkerül az apeh-tól.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. nov. 10, 2007 4:45 pm

Sajnos ettől úgy hiszem hogy nekünk még nem lesz kevesebb a munkánk, és nem csökkennek az álmatlan éjszakáink.

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: markne » szomb. nov. 10, 2007 8:01 pm

Sziasztok!

Látom, abban egyetértünk, hogy a legkézenfekvőbb megoldás a koordináló hasznosítóhoz való csatlakozás, az említett Kht valóban korrektül jár el ezekben az ügyekben, bőséges tájékoztatást ad, küldenek is annyi papírt, hogy sokszor azt gondolom, hogy ez a mennyiség önmagában is elég a fennmaradásukhoz.

Még a GLN számmal kapcsolatban annyit, hogy arra már nem emlékszem, hogy az adóbevalláson szerepel-e, már régen nem csináltam, de a 10/1995. KTM rendelet már a kötelezettség bejelentéséhez is előírja. A kht is kéri a csatlakozótól. Ha elolvasod a rendeletet, és rákattintasz a gs1.hu honlapra, eligazít.

Abban igazad van, hogy a munkánk nem lesz kevesebb, de talán nem járunk úgy, mint az egyszeri ló, mire megszoknánk, addigra  .......

Szép álmokat!

                            Rózsa

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: markne » szomb. nov. 10, 2007 8:01 pm

Sziasztok!

Látom, abban egyetértünk, hogy a legkézenfekvőbb megoldás a koordináló hasznosítóhoz való csatlakozás, az említett Kht valóban korrektül jár el ezekben az ügyekben, bőséges tájékoztatást ad, küldenek is annyi papírt, hogy sokszor azt gondolom, hogy ez a mennyiség önmagában is elég a fennmaradásukhoz.

Még a GLN számmal kapcsolatban annyit, hogy arra már nem emlékszem, hogy az adóbevalláson szerepel-e, már régen nem csináltam, de a 10/1995. KTM rendelet már a kötelezettség bejelentéséhez is előírja. A kht is kéri a csatlakozótól. Ha elolvasod a rendeletet, és rákattintasz a gs1.hu honlapra, eligazít.

Abban igazad van, hogy a munkánk nem lesz kevesebb, de talán nem járunk úgy, mint az egyszeri ló, mire megszoknánk, addigra  .......

Szép álmokat!

                            Rózsa

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: kati1012 » szomb. nov. 10, 2007 8:05 pm

A környezetvédelmi termékdíj nem egy piskóta. Sajnos az üzlet nagysága nem befojásolja a reklámszatyor, egyéb műanyag / műa. tányér, pohár, fólia stb./ termékdíjfizetési kötelezettségét. A kis butik, büfé, stb. egységeknek is be kell jelentkezni a KVVB-be, GLN számot kell kérni.

 

 

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: atom69 » szomb. nov. 10, 2007 8:33 pm

Aki termékdíjjal kapcsolatba kerül annak GLN számra van szüksége.

A termékdíjas feladatoknak egy része az amit az APEH felé kell teljesíteni.

Aki koordináló szervezethez csatlakozott annak nincs az APEH és a KvVM felé sem kötelezettsége csak akkor, ha "Ú" díjtétel alapján, és/vagy "K" díjtétel alapján, és/vagy reklámtáskák alapján kell termékdíjat fizetnie, mert ezeket nem, vagy csak részben vállalhatja át a koordináló szervezet. 

Úgy tűnik 2008-tól a VPOP veszi át az APEH-tól a termékdíjjal és a hulladékokkal kapcsolatos feladatok ellenőrzését, szankcionálását, és feléjük is kell majd adatokat szolgáltatni.  Véleményem szerint a VPOP be fog keményíteni termékdíj ügyben.

atom69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Csomagolási termékdíj

HozzászólásSzerző: kati1012 » szomb. nov. 10, 2007 8:49 pm

Ami az jelenti, hogy a VPID számra mindenkinek szüksége lesz aki kötelezett. Már hallottam olyat is, hogy a VPOP automatikusan küldi a VPID számokat. Én még nem tapasztaltam, de az fárasztó, hogy a KSH számot össze kell szedni VPID számot kell igényelni, GLN számot, és be kell jelentkezni a KVVM-be. Én ahogy tanácsoltad már korábban mindenkinek átadtam egy levelet amibe rögzitettem ezeket legtöbbször a válasz az volt, hogy visszaadják a vállalkozást.
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég

cron