Szia !
Valamely természetes személy után akkor kell fizetnie a foglalkoztatónak járulékot, amennyiben a foglalkoztatás - és ezáltal a biztosítási jogviszony - fennáll. Attól, hogy valaki rész/tulajdonosa egy Kft-nek, ez még önmagában még nem alapozza meg a bizosítási jogviszonyt.
Akkor kell tehát járulékot fizetni egy tag esetében, amennyiben az érvényes Társasági Szerződés szerint valamilyen személyes közreműködést vállalt, vagy valamilyen ezzel járó megbizatást (pl.: ügyvezetést) fogadott el. Ekkor tovább kell vizsgálni, hogy a Társasági Szerződésükben ezt miként is szabályozták. Ez dönti el, illetve az ennek megfelelő taggyűlési határozat (Határozatok könyve), hogy van-e biztosítási jogviszonya és mi alapján?
A felnőttképzés keretében történő foglalkoztatás nem elégséges információ. Az előző (P.Zsuzsa) által idézett szakasz a mérvadó. (szerintem az idézett képzés nem meríti ki a "közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán folytatott tanulmányokat" )
Amennyiben az érintett személynek nincs semmilyen biztosítási jogviszonya, ugyanakkor a társaságban ténylegesen személyesen közreműködik, akkor utána kell járulékot vallani és fizetni. Üdvözlettel : a Sakkos