Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA || járulékok

EVA

EVA || járulékok

HozzászólásSzerző: cope007 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Több könyvelőt és adótanácsadót is megkérdeztem de senki sem tudott egyértelmű választ adni a következőkre:

 EVA-s vállalkozó vagyok (BT) és egyben van egy főállásom is ahol rendesen befizetnek utánam minden járulékot (magas több mint 500.000.- Ft os brutto fizetés). Mint beltag nem veszek fel fizetést a BT-ből. Befizetem az EVA-t (eddig 15, mostantól 25%-ot) és a többi bevételt felveszem mint osztalékot. Két cégnek dolgozom másodállásban melyekért fizetnek 2-300.000.- Ft-ot havonta. Bevételi nyilvántartást vezetek.

Helyesen járok-e el?

Kell e fizetnem ezen kívül bármit az APEH felé vagy sem?

Vonatkozik-e rám az új dolgok közül bármi is (házipénztárat terhelő adó, minimális járulékalap, különadó)?

Cope007

 

cope007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVA + járulékok

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. szept. 13, 2006 12:23 pm

Kedves cope007!

Sem a házipénztáradó, sem a minimális járulékalap, sem a különadó nem vonatkozik rád!

Ha van heti 36 órás munkaviszonyos, akkor magad után a bt-ben semmiféle járulékot sem kell fizetned!

 

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVA + járulékok

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. szept. 13, 2006 12:45 pm

A munkaviszonyok heti munkaideje összeadódik, tehát a másodállásokkal együtt kell meglennie a 36 órának! Bt esetében a bevételi nyilvántartást továbbra is vezetheted. Az osztalékot kiveheted külön osztalékadó nélkül.

Megmondom őszintén, hogy a kérdésben semmi bonyolultat nem találtam úgyhogy minden adótanácsadó elszégyelheti magát, aki nem tudott erre Neked válaszolni!

Üdv.: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVA + járulékok

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » szer. szept. 13, 2006 12:50 pm


Én is elgondolkodtam rajta hogy minek okán nem tudott több könyvelő se  választ adni erre ugyhogy el is bizonytalandotam, hogy esetleg rosszul tudom a dolgokat :-)

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

EVA + járulékok

HozzászólásSzerző: cope007 » szer. szept. 13, 2006 2:32 pm

 

Kedves István,

Beleolvastam a  Megbízási szerződés bt. beltagnál fórumba, ahol az olvasás után felmerült bennem egy kérdés. Az említett két cégnél végzett munkámra a Bt. szerződést köt a megbízókkal, de nekem kell-e valamilyen szerződést kötnöm a Bt-vel (mivel munkát végzek a Bt-nek). Vagy egyszerűen csak mivel én vagyok a beltag és ügyvezető ezeket a munkákat megbízás nélkül is elvégezhetem.

Egyébként nagyon örülök a válasznak mert én is így gondoltam.

Cope007

cope007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVA + járulékok

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. szept. 13, 2006 3:03 pm

Nem kell külön megbízást kötni.

Mondjuk egy taggyűlési határozatot lehet készíteni arra vonatkozólag, hogy személyesen közreműködsz a vállalkozásban, de nem feltétlenül szükséges. Ha nincs alkalmazott, akkor egyértelmű, hogy valalki személyesen közreműködik. Az hogy nem veszel ki jövedelmet abból látszik, hogy a személyes közreműködésért nem kapsz jövedelmet, tehát nem kell fizetned járulékokat. A Tb. tv. 31.§. esetleg érdemes elolvasni!

Üdv.: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVA + járulékok

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. szept. 14, 2006 8:48 pm

Cope007 kérdését a különadófizetési kötelezettség szempontjából kétfelé kell választani: a magánszemély oldaláról és az EVA-s BT oldaláról.

1.) A kérdezőt, mint magánszemélyt terheli a különadófizetési kötelezettség, mert az összevonás alá eső jövedelme éves szinten 9.8 millió Ft körül mozog. Tehát a járulékfizetés felső határát meghaladó jövedelem után meg kell fizetnie a 4%-os különadót. 

2.) Az EVA-s BT-t nem terheli ugyanez a fizetési kötelezettség, mert nem tartozik a TAO hatálya alá.

A házipénztáradóval kapcsolatosan Vicus véleményével ellentétben és István válaszával egyetértve a házipénztáradó nem terheli az EVA-s BT társaságot a 2.pontban írt indok alapján.  

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

EVA + járulékok

HozzászólásSzerző: barkaszg » csüt. szept. 21, 2006 11:52 am

Sziasztok!

Akkor most itt becsvarodtam.

Azt mondjátok,hogy terheli különadó kötelezettség, mert összevonás alá eső jövedelme meghaladja az említett határt. Cope007 a kérdésében leírta,hogy osztalékot vesz fel. Az meg nem külön adózik?

Ezt anélkül kérdeztem,hogy rápillantottam volna a paragrafusokra, most megteszem, de ha valakinek zsebben van a válasz, azt is jó néven veszem..   :)))

Üdv: Gabó

barkaszg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVA + járulékok

HozzászólásSzerző: sünci » csüt. szept. 21, 2006 12:03 pm

Az osztalék nélküli jövedelme (főállás 500e, mellékállások 2-300e), az, ami 9millió Ft fölött van.
sünci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég