Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adószám változás

Egyéni vállalkozók

Adószám változás

HozzászólásSzerző: patkaiilona » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

T. Fórumozók!

A következő lenne a kérdésem. Kell-e a vállalkozói igazolványt módosítani, ha az adószám az áfa alanyiság miatt (alanyi mentesből, rendes áfás, vagy eva választás) megváltozik? Az adószám hátulról számított harmadik számjegye változna csak.

Ha igen akkor mikor, mert ahogy pl valaki átlépi az alanyi mentes határt, már akkor megváltozik, de az  APEH értesítés (bejelentés után) lehet hogy csak hónapokkal később jön ki. És mi a helyzet a pénztárgéppel ilyen esetben.

Ica

patkaiilona
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Adószám változás

HozzászólásSzerző: mifer2 » szomb. okt. 27, 2007 7:31 am

Igen kell módosítani és a változásról önkorm, apeh bejeletőlapot elküldeni. A változások bejelentésének határideje 15 nap, evába évvégén történő bejelentkezéssel lehet átlépni. Azt nem tudom, hogy mire gondoltál annál, hogy csak hónapokkal később jön ki.

A pénztárgépeket az arra jogosult szervízzel át kell állíttatni a mefelelő adószám szerintire. 

mifer2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:10 am

Adószám változás

HozzászólásSzerző: kohnmari » szomb. okt. 27, 2007 7:46 am

Sziasztok!

Most volt egy ilyen esetem, az APEH egy héten belül megküldte a változásbejelentő másolatát, az illetékes okmányirodát is értesítette, így gyorsan megtörténhetett a vállalkozói igazolvány csere. Mindenképpen ki kell cserélni a vállalkozói igazolványt, mert ezért is büntetés jár.

Üdv.Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adószám változás

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. okt. 27, 2007 7:50 am

Szia Mari!

Akkor tehát ha ilyen eset előfordul, legelőször az apeh-hez kell a változás bejelentőt küldeni, aztán miután visszaigoltak, akkor kell az önkormányzathoz menni? Vagy párhuzamosan intézendő a két dolog (|| egyéb helyekre bejelentés)?

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Adószám változás

HozzászólásSzerző: kohnmari » szomb. okt. 27, 2007 7:53 am

Szia Kata!

Szerintem addig nem tud menni az okmányirodába vállalkozói igazolványt cserélni, amíg nincs az adószám változásról visszaigazolás, de most igen gyorsan dolgozott a T. Hivatal, sőt az okmányirodát is értesítette. A számláit az áfa alannyá válásától kezdve áfásan kell kiállítania, ezért bélyegzőt nyugodtan csináltathat, szerintem a pénztárgép átállítását és gyorsan el kell végeztetnie. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adószám változás

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. okt. 28, 2007 8:08 am

Sziasztok! Nekem mostanában volt két ilyen esetem is. Az okmányiroda kb 1 hét mulva értesitette az ügyfelet, amelyben 30napot ad az uj igazolvány átvételére. Az APEH-hoz beadott adatmódositó alapján lehet bankszámlát nyitni stb. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 77 vendég

cron