Adófórum

Adózási és számviteli információk

AM könyv javítása

Egyéni vállalkozók

AM könyv javítása

HozzászólásSzerző: Pikikee » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Érdekes kérdésem van. Mi van akkor ha az ács elmegy dolgozni viszi magával a  segédmunkást akit Am-könyvvel foglalkoztat. 16 és 17.-én dolgoznak. Viszont 18.-án reggel elkezdi kitölteni a kiskönyvet de közben megered az eső . Várnak egykicsit, aztán haza jönnek. 19.-én ugyan ez történik. 

Bélyeg még nem lett beragasztva a dolgozó még nem irta alá, hogy felvette a munkát. Igen ám de a dátum a munkavégzés helye és a munkáltató adatai ki vannak töltve.

Hogyan lehet ezt lerontani? Munkát nem végeztek az időjárás miatt. Elég furcsán néznének ha beirnám a két napra, hogy eső miatt a munka nem lett megkezdve.

Vagy szerintetek jó ez így ? Mi a helyes eljárás ebben az esetben ?

Üdv: Pikikee 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

AM könyv javítása

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. okt. 22, 2007 9:21 am

Szia! Elég kényes kérdés, mivel előirás szerint a bélyeget a munka befejezésekor kell beragasztani, tehát annak hiánya nem bizonyit semmit. A közteherjegy helyén a foglalkoztató aláirásával igazolja a munka megkezdésének tényét. Ha a közteherjegy helyén nincs aláirás, valamint a dolgozó sem irta alá hogy átvette a bérét én rontottnak venném a sort. Régen, a kezdeti időben  az EMMÁ-ba is be kellett jelenteni az alk.-mv. könyvvel rendelkezőket, sőt előző nap. Hiába tiltakoztam, hogy időjárás függvénye a foglalkoztatás. Akkor viszont volt egy nyomtatvány, amit be kellett adni ha a foglalkoztatás nem jött létre. Később rájöttek hogy ez hülyeség, el is törölték.

Miért nem lehetne  életszerü a meghiusulás akkor, ha még csak a dátum és a munkáltató neve szerepel a könyvben. Gondolom hogy a munkabér összege sincs kitöltve. Üdv. Ani 

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

AM könyv javítása

HozzászólásSzerző: erdoapolas » hétf. okt. 22, 2007 9:39 am

Szia!

Nálam is előfordult ez nemegyszer, és mit is tehetünk ebben az esetben. Beírjuk eső miatt nem történt munkavégzés, vagy úgy vesszük minha dolgozott volna, kifizetem a napi munkadíját ami nekem költség, a közteherjegy 75%-a meg majd az adóbevalláskor jóváírható lesz. De bűnt követek el, mert a munkavállaló nem dolgozott, én meg igazoltam neki egy-két napot. A közteherjegyet munkakezdés előtt is be lehet ragasztani, csak akkor a bélyegen kell aláírni a munkaadónak, ezért nem szóltak a munkaügyisek. Sajnos a törvényalkotók egykalap alá veszik a vállalkozókat, pedig az időjárásfűggő munkában dolgozó vállalkozásokat külön kategóriába kellene sorolniuk, ők az évből hat hónapot tudnak dolgozni. Marcsi

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

AM könyv javítása

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. okt. 22, 2007 10:12 am

Szia Marcsi! Igazad van, igy utólag nem kell magyarázkodni. Csak felmerül az emberben, milyen hülyeség, hogy valamit kitalálnak az iróasztal mellől, ami a való életben másként müködik. Én mindenesetre nem ragasztanék, nem a bélyeg értéke miatt, hanem elvi okokból. /lehet hogy az elveim miatt leshetném a büntetést/ Ugy tudom, az ellenőröknek kell bizonyitani, hogy aznap a dolgozó bért kapott-e. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

AM könyv javítása

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd okt. 23, 2007 4:28 pm

SZIASZTOK! Csak felhívnám a figyelmeteket!

 Hasonló témával hívtam fel az APEH-ot (mg.meghíúsult munkáról szólt) és azt mondták, hogy AKKOR IS BE KELL VALLANI A 0708-ba, ha aznapra nem ragasztottunk be bélyeget, azaz "esőnap" volt.  Az igaz hogy még nem próbáltam ki hogy a 13-as lap "beveszi-e" NULLA közteherjeggyel és egy kitöltött nappal. Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

AM könyv javítása

HozzászólásSzerző: Pikikee » kedd okt. 23, 2007 5:38 pm

Sziasztok!

Meg próbáltam !  

Kitöltöttem a napokat , mind a 4-et beírtam és csak kettő napra a bért. Nem irt hibát.

Viszont nem értem akkor miért kell beírni  ha a két nap le van rontva ?
Nem logikus..... vagy azt ne is keresek benne ? :-)

Üdv: Pikikee 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

AM könyv javítása

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd okt. 23, 2007 6:00 pm

Sziasztok! Valóban nem jelez hibát, ha nem irok a közteherjegy értékéhez semmit. Ennek ellenére nem értek vele egyet hogy be kell vallani, mivel nem történt foglalkoztatás. A kitölt.utmutató szerint a foglalkoztatás napjait kell beirni, de ha meghiusult? A munkavállaló is rosszul jár így, mivel a havi 15napi lehetőségből vesszük el. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

AM könyv javítása

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd okt. 23, 2007 7:18 pm

Én úgy gondolom, hogy a le nem dolgozott napokat a 15 napba nem kell beszámítani. Az APEH viszont egyértelműen mondta hogy a bevallásba be kell állítani! A kérdésem azzal volt kapcsolatos, hogy mi legyen azokkal a külföldi munkásokkal, akik a munka befejezete után "eltüntek", adószámuk akkor még nem volt, a munkáskézre szükség volt, és a kistermelők elég tájékozatlanok voltak a nyilvántartással kapcsolatosan.  Erre mondták, hogy amelyik foglalkoztatónak az adószáma bekerült az AM könyvbe, azt a munkaügyi központnak jelenteni kell feléjük, mégha törölt nap is volt, így be is kell vallani. Rákérdeztem hogy miért? Azt mondták, hogy sokan úgy taktikáznak, hogy ha nem volt ellenőrzés, akkor a nap végén "esőnapot" írnak. Ha ezeket nem valljuk be, 2008-ban úgyis rájönnek, a bírság 50 eFt/fő.

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

AM könyv javítása

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd okt. 23, 2007 7:27 pm

Nem értem a logikáját. Ha bejelentem is a 708 lapon, nem ragasztottam, ugyanugy taktikázhattam. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

AM könyv javítása

HozzászólásSzerző: Pikikee » szer. okt. 24, 2007 3:19 pm

Sziasztok!

Valóban kitoltunk a dolgozóval mert  15 napot lehet csak beirni a 13-as lapra.

Pedig ami le van rontva azt is be kell jelentenem de valójában nem dolgozott és nem kapott bért.

Így abban a hónapban ha dolgozhatott volna 15 napot mégsem tud mert a kiskönyveben javítás történt.

Hát ebben én sem látok logikát!
Azt hiszem felhívom az Apeh-ot, már kiváncsi vagyok mit mondanak  ????
Majd meg osztom veletek is.

 

Üdv: Pikikee 

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 47 vendég

cron