Adófórum

Adózási és számviteli információk

Törzstőke vásárlás

Számvitel

Törzstőke vásárlás

HozzászólásSzerző: mezeiforgo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szevasztok Fórumozók! Segitsetek az alábbi könyvelési tételben. Cégem, ahol dolgozom, törzstőkét vásárolt meg egy másik Kft-ben. 19 millió forint értékben. Igy a másik Kft-ben 20 % törzstőke aránnyal rendelkezünk. Mi a teendőm? Hova könyvelem a törzstőkéért 4 részletben átutalt összeget, hol tartom nyilván ezt a 19 millió forintot? Van e valamilyen bejelentési kötelezettségem, vagy mindent az ügyévd rendez? Kezdőként a mély vizbe dobtak ezzel a tranzakcióval. Előre is köszönöm
mezeiforgo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Törzstőke vásárlás

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. okt. 15, 2007 8:50 am

Szia! Ezt úgy nevezik, hogy üzletrész vásárlás! A 16-osokban, a befektetett pénzügyi eszközökben van a helye: T 16.- K 38. (PT vagy bank).Az a cég, amiben tulajdonosok lettetek köteles a Cégbíróság felé beadni a tulajdonosváltozást, nektek nincsen emiatt teendőtök!

Üdv: Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Törzstőke vásárlás

HozzászólásSzerző: MonokiM » hétf. okt. 15, 2007 11:43 am

Szia Mezeiforgó!

Én így könyvelném: T 171 Tartós részesedés kapcsolt váll-ban -K 478

                              T 478 - K 38 pénzügyi rendezés

(Még lehet rá pozitív vagy negatív Üzleti vagy cégértéket számolni ill. évvégén értékvesztést).

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Törzstőke vásárlás

HozzászólásSzerző: mezeiforgo » hétf. okt. 15, 2007 7:01 pm

Igen, én is a befektetett pénzügyi eszközökre gondoltam (nálam 17), de Tartós részesedés kapcsolt vállalkozásban vagy Egyéb tartós részesedés? Kapcsolt vállalkozásról van e szó 20 % törzstőke aránynál? S ez bejelentendő-e az APEH-hez?
mezeiforgo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég